עונות ומזג אויר בברלין ”להתלבש נכון בברלין הקרה “

שהינו בברלין עוד מלפני הקריסמס. בבוקר שלמחרת הסילבסטר, הטמפרטורות צנחו למינוס 8 ופחות. האוויר הקר חודר דרך הנחירים. הפנים מאדימות. זה כמו לשהות בתוך מקפיא. זו רק ההתחלה.

כשיש רוחות קלות תחושת הקור מוכפלת. בניגוד לקור שבחוץ, המקומות הסגורים והתחבורה מחוממים מאוד. כך שצריך להתלבש היטב, ומנגד להיות מוכן להסיר שכבות במהירות. נעלים סגורות ועדיפות כאלה שלא חדירות למים (למקרה של גשם ושלג). גרביים עבות. געטקס וגופיה עם שרוולים (בעדיפות טרמיים). לעיתים געטקס אחד לא מספיק. חולצה טרמית ומתחתיה חולצת גולף. צעיף גדול. אוזניות חימום מרופדות, ולנשים עדיף בנדה דו שכבתית. חימומית צוואר הנמשכת אל הפנים. כובע גרב דו שכבתי. משקפיים בהירות (למניעת רוח לעיניים). כפפות עבות טרמיות. מעיל מרופד עם כובע כזה שאינו חדיר למים (לעיתים הגשם קל וטורדני והרוח מונעת שימוש במטריה). צעיף דק לנשים לכיסוי פנים. תיק לא חדיר למים.

בתיק כדאי לשים סל מתקפל לצורך אכסון פריטים כשנכנסים לקניון מחומם. כשהולכים בחוץ עדיף לתכנן את מסלול ההליכה עם כיוון הרוח, כך הרוח תכה בגב ולא בפנים. לא לשהות בחוץ זמן ממושך. מידי פעם להיכנס למקום חם, להפשיר ואז להמשיך. בהליכה מול הרוח עדיף להפשיל מבט לכיוון הרצפה וללכת. להיות מצוייד במשהו אכיל. עדיפות לכאלה המכילים פחמימות וסוכרים. לא לשכוח לשתות מעת לעת. הקור משכיח את הצמא והחשש מהצטברות שתן כשאין שירותים גורם לאי שתיה ואז לכאבי ראש. אחד מתופעות הקור זה כאבי ראש. אז לכסות את הראש וכשיתחמם זה יעבור.

לכל המידע על ברלין גרמניה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות