מפעל השטיחים מגריאן שבו גם מייצרים ברנדי וקוניאק
תולדות המפעל: המפעל הוקם בניו יורק לפני כ-150 שנה כעסק משפחתי לניקוי שטיחים. ב-1970 הצאצאים בונים את מפעל השטיחים שלהם במצרים ובשנת 2002 העבירו את המפעל לירוואן במטרה לשמר את האריגה הארמנית המיוחדת המסורתית. כל השטיחים נארגים בעבודת יד ונצבעים בצבעים טבעיים למשל קליפות אגוז קמומיל קליפות רימונים ועוד. תהליך שטיח לוקח כ6-7 חודשים..
לאחר סיור במפעל אפשר לעבור למקום שבו מזקקים ברנדי שומרים בחביות עץ אלון וגם לטעום

השטיח הקרוע בתמונה הבאה הוא מסוג שטיח מגן. נשים ארמניות היו אורגות כאלה שטיחים כדי להגן על הבית היו שמים את זה קרוב לפתח כדי שעין הרע לא תיכנס. השטיח הזה הוא בן 150 שנה הסיפור הוא שברצח העם הארמנים בטורקיה במלחמת העולם הראשונה אמא ושתי בנות נמלטות מהמלחמה האמא מבינה שהיא לא תשרוד ולכן היא מחלקת את השטיח לשתי בנותיה ואומרת להם אם תלכו לאיבוד באמצעות השטיח תמצאו זו את זו ואכן האמא לא שרדה והבנות הצליחו לברוח אחת לבולגריה והשניה לניו יורק.
כעבור 50 שנה הארמנית מבולגריה נסעה לניו יורק נכנסה לכנסייה ארמנית שם והיא רואה חצי מהשטיח שיש אצלה בבית היא מתיישבת באפיסת כוחות ובהתרגשות רבה ליד אישה ואומרת לה חצי משטיח זה נמצא אצלי בבית... האישה השניה מתחילה לבכות ואומרת לה כן זה שטיח שלי שאני תרמתי   לכנסייה