בהמשך לטיול בסקוטלנד ב 2015 ללא רכב, אמרנו שצריך לעשות גם את דבלין באותה הדרך ולראות את צוקי מוהר. אפרט בהמשך.

נסענו באמצע אפריל לשלושה לילות לדבלין, מלון Brooks hotel, מיקום מעולה, מלון נהדר, הכל רגלית. היה לנו יום וחצי נטו בעיר וזה הספיק בהחלט. מעט יקר אך שווה. בחרנו בו בגלל המיקום ליד הפסל של ה Molly Malone שזה נקודת המפגש לטיול לצוקי מוהר, מרחק 4 דקות הליכה מהמלון.

טיסות של סוויס, קונקשיין קצר בציריך של שעה, הספקנו למרות האיחור... דאגתי למזוודות והכל היה כשורה. הם הגיעו :). בחזרה היה לנו קונקשיין ארוך בציריך של שמונה שעות, ומתוכם 5 שעות לטייל בציריך הנפלאה. הטיסות נרכשו לפני כחמישה חודשים בעלות של 380 דולר.

הגענו למלון סביב השעה 12 בצהריים, שמנו את המזוודות בשמירת חפצים והלכנו לטייל בעיר. יצאנו לכיוון נהר הליפי עברנו דרך הטמפל בר ומשם לרחוב אוקונול סטריט. מלא חנויות ושוקק חיים, פרימרק (שנקראת שם penny's) יש גם ברחוב אוקונול וגם במדרחוב ברחוב הנרי שמאלה בכיכר ה the spire העמוד הגבוה. מימין לעמוד יש חנות direct sport כמו בלונדון.

לאחר מכן חזרנו למלון ויצאנו שנית והפעם לצד השני לרחוב גרפטון ורחובותיו הצדדיים.

יש לציין שדבלין מלאה ברחובות קטנים וציוריים, מלאה בפאבים שוקקי חיים. זה היה מחזה ממש שונה לראות את האירים ואת המנהג שלהם לשתות בירה (גינס) בכל מקום. הם פשוט עומדים ומדברים עם כוס בירה ביד.

למחרת בבוקר יצאנו לסיבוב מעגלי באתרים שבחרנו לראות. התחלנו מכנסיית פטריק, והגינה היפיפייה שבה

ומשם לכנסיית קריסטצירץ ולידה מוזיאון הדבלינה (לא נכנסנו).


 בהמשך רחוב ה Dame נכנסנו לטירת דבלין. שילמנו כרטיס 7 יורו לאדום, הטירה יפיפייה. נהנינו מאוד.


 משם המשכנו בסוף רחוב ה Dame נמצא הטריניטי קולג'. למזלנו באותו היום היה כנראה טקס סיום שבו קיבלו את התואר וכולם שם מלובשים יפה עם המשפחות שלהם, מחזה מרהיב.


וכבר בשעה 12 בצהריים סיימנו את הסיבוב, זה אומר שבאמת הכל ממש קרוב ואפשר להספיק את הכל.
שוב ושוב הסתובבנו בסמטאות הטמפל בר ובאוקונול סטריט והמדרחובים היוצאים ממנו.
 בערבים הלכנו לראות את החיים הטובים, כולם בפאבים שרים ושותים בירה !!

ביום השלישי הזמנתי טיול מראש דרך חברת City discovery שהפנתה אותי לחברת Veltra שמקיימת טיולים לכל מיני איזורים באירלנד. הטיול עלה 50 יורו בלבד לאדם לכל היום.

אנחנו בחרנו בטיול "יום טיול לצוקי מוהר" שכולל גם את גאלווי וגם את העיירה doolin ואת הדרך החופית עם הנוף הקרסטי. נקודת המפגש כמו שרשמתי היא בפסל המולי מלון שהיה קרוב אלינו למלון. צריך להיפגש בשעה 6 וחצי והחזרה בסביבות 8 בערב. לא קל אבל אפשר.. האוטובוס היה מלא באנשים מכל רחבי העולם ובשעה 7 בבוקר כבר היינו בדרך. עמדו בזמנים מאוד יפה.

נסענו לצוקי מוהר ושם היה לנו כשעה וחצי להיות באתר ולחוות את המקום משני צדדיו. הצוקים יפיפיים.


משם עצרנו בעיירה doolin ואכלנו צהריים בפאב מקומי פיש את ציפס. אחר כך המשכנו לאורך החוף המערבי וראינו את הנוף הקרסטי, הכל אבן, מיוחד מאוד.

משם עצרנו ב Galway סיבוב קצר ממש במדרחוב וחזרה לדבלין לאחר כשעתיים וחצי נסיעה.
הגענו לדבלין סביב 7 וחצי בערב.
בעצם בטיול זה חצינו את אירלנד מהצד המזרחי לצד המערבי ובחזרה.
היה שווה וכדאי לראות את אירלנד. ואם משווים בין אירלנד לסקוטלנד, אז סקוטלנד לוקחת בגדול. זה משהו אחר לגמרי.
 חזרנו העירה ושוב יצאנו לאכול ולהסתובב בעיר מלאת השמחה והאווירה הטובה.

בבוקר זה כבר יום א, טיסה מדבלין לציריך בשעה 11. הגענו לציריך היפיפייה סביב השעה 3 בצהריים. לקחנו רכבת לתחנת HB בנהופשטרסה והנה אנחנו במרכז ציריך (כרטיס ל 24 שעות מהשדה לעיר במחיר של 13.5 יורו לאדם) הלכנו את כל הבנהופשטרסה והגענו לאגם ציריך הגדול והיפיפה. ציריך מהממת. הלכנו את שני הצדדים בחזרה לאורך האגם, סימטאות נחמדות וציוריות. ביום א' הכל סגור שם, פרט למסעדות ובתחנה המרכזית אפשר למצוא חנויות פתוחות.

היה טיול קצר ונחמד וחשוב ואפשרי לצאת מדבלין ולראות גם חלקים אחרים של המדינה ולדעתי זו הדרך למי שלא רוצה לקחת אוטו ולנהוג בצד השני…

ושכחתי להגיד שלמזלנו לא היה גשם .. :)