הטרק ידוע גם בשם Tiger Leaping Gorge (לא ברור כיצד השתרש התרגום, שכן במקור מדובר על טיגריס). כך או כך, מדובר על אחד הטרקים היותר חביבים בסין, עם רמת קושי בין קל לבינוני. המסלול עובר בגובה סביב ה-2800 מטר, ולכן אין בעיה אמיתית של הסתגלות לגבהים. הלכתי את הטרק בתחילת דצמבר 2018, וההסברים מתייחסים לזמן זה. הטרק יפה ובהחלט שווה את היומיים טיול. עם זאת, מי שמכיר את הטראקים בנפאל - זה לא באותה רמה.

= אורך הטרק =
 לפחות יומיים. אפשר להאריך כדי לטייל במסלולים צדדיים.

= הגעה =
 הטרק נמצא במחוז יונאן. אפשר להגיע לטרק באמצעות אוטובוס מ-Lijiang או מ-Shangri-La. בכל אחד מן הערים יש שדה תעופה. מ-Lijiang יוצא אוטובוס בשעות הבוקר. יש צורך להזמין כרטיס מראש. אני הזמנתי מהאכסניית Mama Naxi (מומלצת!), והם גם ליוו אותי לתחנה שאחרת לא הייתי מוצא לבד. אורך הנסיעה עד תחילת הטרק - כ-3 שעות.

חזרה מהקצה השני של הטרק. האוטובוס ל-Lijiang יוצא מ-Tina Guesthouse בשעה 15:30. יש רק אוטובוס אחד ביום.

= לינה =
 לאורך המסלול יש אכסניות בכפרים. האכסניות ברמה גבוה - יש חשמל, מים חמים וריהוט. אפשר לאכול את כל הארוחות באכסניות. חדר באכסניה עולה כ-150 - 200 יואן, יש אפשרות גם ל-dorms. אני ישנתי ב-Half Way Guesthouse. הדבר היחיד שהפריע לי הוא הקור. בדצמבר הטמפרטורות ירדו בלילה מתחת לאפס והחדר לא היה מחומם (למעט שמיכה חשמלית).

= התמצאות =
 כל הטרק הוא בערך 24 ק"מ. קשה להשיג מפות שטח, אבל כל הטרק מתועד די טוב באפליקציה maps.me. יש קליטה סלולרית טובה לאורך המסלול.

= תיאור קצר =
 לפני ההגעה לטרק, האוטובוס יעצור בקופת הכרטיסים שבה משלמים כניסה לשמורה (תשלום לא משמעותי, כזכור לי). המסלול מתחיל מכפר מקומי שנקרא Chagsheng. יש שילוט ספורדי עם חיצים שמצביע על שביל עולה על הגבעה מאחורי אתר בנייה. המסלול של כל הטרק הולך על גבי צלע של קניון. בתחתית הקניון של ערוץ מים זורם - ה-gorge.

ביום הראשון יש עליה קצת מאתגרת. המסלול רץ בתוך יער אורנים, ומדי פעם יש תצפיות יפות על המצוקים. במרחק מופיעות הפסגות המושלגות. את ארוחת הצהריים סעדנו מיד אחרי באכסניית Naxi Family Guesthouse. משם ממשיכים עוד 2-3 שעות עד לנקודת הלינה באכסניית Half Way Guesthouse. למי שמתעייף, קיימת גם אכסניה בדרך (Tea Horse Gueshouse) במרחק כ-45 דקות לפני האכסניה שבה ישנתי. השביל בין שתי האכסניות הוא היפה ביותר בטרק: מסלול חשוף שהולך על גבי שפת המצוק, עם הרים בצבעים שונים.

ביום השני מומלץ להתחיל מוקדם על מנת להגיע לאכסניית Tina, להשאיר שם את הציוד ולרדת למטה לערוץ. הירידה אורכת כ-3 שעות. שימו לב שהמקומיים גובים תשלום כדי להיכנס לשבילים היורדים אל הערוץ (כ-15 יואן). לטענתם, הם התקינו את השבילים האלה. יש שני שבילים שונים, ולכן אם תבחרו לרדת באחד ולעלות באחר, תצטרכו לשלם פעמיים. העניין קצת ביזארי כי בשביל המרוחק יותר תדרשו לשלם תשלום נוסף על מנת להגיע אל סלע הנמר המפורסם, משום שהאתר נמצא בתחום השביל השני (טינה הציעה לנו הסעה לשביל המרוחק ואנחנו חושדים שלא מטעמים טהורים).

ההגעה אל הערוץ כרוכה בירידה כ-300 מ' בגובה, שאותם אחר-כך צריך להעלות חזרה. אגדה סינית עתיקה מספרת על טיגריס ששני ציידים דלקו אחריו. כאשר הציידים רצו אחרי הטיגריס לתחתית הערוץ, הטיגריס דילג באמצעות קפיצה על סלע ענק, מעין אי קטן, בתוך הערוץ הגועש, משם לצד השני של הקניון ונמלט על נפשו. מטיילים יכולים להגיע בנקודה זו אל הערוץ המפורסם. בזמן שטיילתי, גשר החבלים הרעוע המחבר את הסלע עם שפת הערוץ היה מושבת. בתחתית הערוץ נעמדים על גבי סלע אחר, ושומעים את הנהר הגועש סביבנו. הרגשה של התעלות רוחנית.

לסיכום - מסלול יפה, שווה את היומיים טיול. המסלול אינו פראי כפי שהיה בעבר משום שכל הכפרים היום נגישים עם כבישים (הטרק אינו הולך על הכבישים) ובתחילת המסלול יש פעילות פיתוח, אך עדיין מספק חווית טיול טובה.