הקדמה:

למי שיצא לעקוב אחרי הבלוג שלי, יודע שזהו לא הטיול הראשון שלי לאזור. לפני 5 חודשים טסתי לטיול באוסטריה וקצת בוואריה. הפעם חזרתי בעונת השלכת לכמה השלמות מאוסטריה, אבל בעיקר כדי להתעמק יותר בבוואריה שרק טעמתי ממנה.

וכאן אקדים ואומר כמה מילים על השלכת. עוד במאי, ראיתי את העצים הירוקים וידעתי, הולכת להיות כאן שלכת מדהימה, חוזרים לפה באוקטובר! הבלוג של רבקה ק. אישר את שחשבתי, והיעד נקבע כיעד השלכת השנתי.

שוב, למי שעוקב, זוהי השנה השלישית שאני יוצאת למסעות בעקבות השלכת (ראו ניו יורק, צפון יוון).

פרטים טכניים:

אז יצאתי ל5 ימים מלאים של טיולי טבע. 2 לילות בעיירה רמסו ו2 לילות בעיירה פלאך. אציין מראש, אני מקבלת לפעמים תגובות על כך שהטיולים שלי כוללים נסיעות מרובות. אז כן, גם הפעם היו הרבה נסיעות, אבל מבחינתי זה חלק מהעניין ומהחוויה.

טיסות:

טיסות למינכן הלוך וחזור עם אלעל, הוזמנו דרך אתר סקייסקנר. בטיול הקודם לאוסטריה הוזמנו טיסות למינכן עם לופטהנזה ואני חייבת לציין שחששתי מאוד להזמין הפעם דרך אלעל, אבל הם היו זולים משמעותית. בפועל, אלעל היו בסדר גמור. בהלוך יצאנו ממש על הדקה ונחתנו 25 דקות לפני הזמן. בחזור יצאנו ב״איחור״ של 10 דקות ועדיין נחתנו רבע שעה לפני הזמן. הדבר היחיד שביאס זה הבידוק הכבד בחזור. בלופטהנזה הגענו, מסרנו את המזוודות בלי שום שאלות, עברנו בידוק מהיר וישבנו לחכות לאוטובוס שלקח אותנו לגייט שנמצא באזור הכללי ולא בטרמינל F המבודד, בניגוד לאלעל. לכן מי שטס בלופטהנזה יכול להגיע לדיוטי פרי הכללי (לקחת בחשבון שצריך לזכור את הגייט כי הוא לא מופיע בשום מקום, גם לא על הכרטיס מטעמי ביטחון. ושצריך לעבור שוב בידוק בחזרה מהדיוטי פרי לגייט), ומי שבאלעל צריך להסתפק בכמה חנויות שיש בטרמינל F. גם בהלוך יש הבדל, בעוד שבלופטהנזה בהגיענו למינכן, איסוף המזוודות היה בטרמינל 2, באלעל איסוף המזוודות היה בטרמינל F המבודד, שנפתח ונסגר רק עבורנו (לכן אי אפשר להתעכב שם הרבה).

רכב:

כשחיפשתי רכב, ראיתי שהמחירים מאוד גבוהים ביחס לפעם הקודמת ששכרתי רכב במינכן לאותה תקופת זמן. לצערי לא היו לי כרטיסי אשראי שמקנים הנחה בשום חברה. לכן בסופו של דבר לאחר השוואה במספר חברות יצא לי הכי זול להזמין דרך אופרן ביורופקאר. בשדה של מינכן, כל חברות ההשכרה נמצאות במקום אחד (פשוט עיקבו אחר השלטים של המכונית עם המפתח). מה שמבאס פה זה ששוב, בניגוד לפעם הקודמת ששכרנו רכב מחברה קטנה שנמצאת מחוץ לשדה (סידרו לנו הסעה) ושם עברו איתנו על הרכב (פגיעות, הפעלה וכו...), פה פשוט מקבלים פתק היכן המכונית נמצאת בחניון ופשוט לוקחים אותה בלי נציג ובלי כלום. אמרו לנו שיש אפשרות לאתר נציג בחניון, אבל אנחנו לא מצאנו כזה ולא רצינו להתעכב. אותו דבר בהחזרה. עוקבים אחרי השילוט להחזרת הרכבים. כל הרכבים מוחזרים בחניון. פשוט נכנסים לתור, מוציאים את כל הדברים, משאירים את המפתחות על המושב והולכים. קראתי לפני שיש אפשרות לאתר נציג שיעבור איתכם על ההחזרה, אבל מיהרנו לטיסה אז פשוט עשינו כמו כולם והלכנו (כמובן שצילמתי תמונות).

לינות:

הלינות הוזמנו דרך בוקינג

2 לילות ראשונים הוזמנו בפנסיון Seeklause על שפת אגם Hintersee שבעיירה רמסו בברכטסגאדן. חייבת לציין שזו פעם ראשונה שהזמנתי ללא אפשרות של ביטול בחינם.

יתרונות- אזור מהמם! נוף לאגם, חדר נקי, מרווח יחסית, מקלחת חדשה עם מוצרי רחצה חינם, חניה פרטית בחינם.

חסרונות- קצת רחוק מהעיירה עצמה למי שרוצה לטייל בערב, גישה לחדרים במדרגות בלבד, וויפי לא חזק כל כך (הרבה ניתוקים), במקלחת בכל פעם שמישהו בחדרים הסמוכים פתח את המים היה זרם של מים קרים או שנפסק לגמרי, המארחת לא יודעת אנגלית טוב ואחרי שאמרתי שאני אוכלת כשר (טעות שלא תחזור על עצמה) היחס גם השתנה ונהיה לא אדיב בכלל.

2 לילות במלון Zum Schwanen בעיירה Pflach שבאוסטריה סמוך לגבול עם גרמניה. בעקרון רציתי ללון בפוסן, אבל היה קשה מאוד למצוא מלון עם הקריטריונים שהיו חשובים לי ובמחיר שעמד בתקציב, אז הלכתי על עיירה סמוכה. היה מדהים!

יתרונות- מלון חדיש מבפנים, עיצוב מודרני בחדרים, מעלית, ארוחת בוקר מגוונת (לא אכלתי, אבל למי שזה רלוונטי לו), נוף להרים, מארחים אדיבים מאוד (וזה גם ההבדל לדעתי בין הגרמנים לאוסטרים- הלבביות), חניה פרטית בחינם, חדר מרווח (מחולק לשני חדרי שינה ומקלחת).

חסרונות- דברים ממש מינוריים לדעתי: החלון פונה לפסי הרכבת ומדי פעם עוברות רכבות (לנו זה ממש לא הפריע), המארחים הם זוג מבוגרים ואינם יודעים אנגלית כל כך טוב אבל עדיין הצלחנו לתקשר ולא הייתה בעיה.

ניווט:

כרגיל ניווטתי באמצעות האפליקציה Here ללא צורך באינטרנט (לא רכשתי חבילה וגם לא סים והסתדרתי מעולה). כמובן לא לשכוח מטען לרכב, כי זה אוכל סוללה.

מזג אוויר:

נפלנו על מזג אוויר מעולה!!! כל הטיול הייתה לנו שמש חוץ מהיום האחרון שהיה קצת מעונן וערפילי באזור מסוים בלבד. מעלות סבירות לגמרי עם סביבות 20 מעלות.

הטיול עצמו:

יום ראשון 15.10.17

Hintersee, Zauberwald

אז יצאנו מהשדה לכיוון העיירה רמסו. כבר בדרך, ואפילו מהמטוס, נחשפנו לשלכת יפהפייה. אמנם את ה״פיק״ כבר עברנו, אבל עדיין בחלק מהמקומות זכינו לראות שלכת במיטבה, וככל שהתקרבנו לעיירה הכבישים נעשו צרים ויפים יותר. התכנון היה לעשות את מסלול ה- Zauberwald ואם נספיק אז גם את Soleleitungsweg.

כמובן שתכנון לחוד ומציאות לחוד. הגענו לאזור הלינה, צ'ק אין מהיר וטיול מסביב לאגם, עם גיחה קטנה למסלול ה-Zauberwald. היה מהמם!!! פשוט פתיחה מצוינת! הסתובבנו כ-3 שעות, הקפנו את כל האגם ולבסוף חזרנו למקום הלינה.

כניסה: חינם

חניה: חינם

יום שני 16.10.17

אגם המלכים, מפלי גולינג

את הבוקר התחלנו בסביבות 9:00. הזריחה בתקופה הזו של השנה די מאוחרת, בסביבות 7:40 והשקיעה באזור 18:30 כאשר ב19:00 כבר חשוך לגמרי. מה שמשאיר יחסית מעט אור יום לטיולים ואפילו פחות אור יום לצילומים מיטביים.

פתחנו את היום עם נסיעה של 20 דקות לאגם המלכים. בדרך עברנו בעיירות המקסימות- Ramsau ו- Schonau am konigssee.

באגם המלכים כבר היינו בטיול הקודם, אבל הייתי זקוקה לחוויה מתקנת (המצלמה המקצועית שלי נפלה שם ונשברה), ובכלל, השלכת העצימה את המראות וזה היה שונה לגמרי מהפעם הקודמת. בתקופה הזאת, רק השייט לתחנת סנט ברתולומאו פעיל, וסירה ראשונה יוצאת ב9:30. השייט אורך כחצי שעה, במהלכו המדריך מדבר בגרמנית וכולם צוחקים, רק חבל שאנחנו לא מבינים כלום... באמצע הוא עוצר ומחצרץ, ההרים מחזירים לו את ההד ואז הוא עובר ואוסף טיפים מהנוסעים (מי שרוצה כמובן). בסנט ברתולומאו יש כמה מסלולים רגליים שאפשר לעשות, שבפעם הקודמת דילגנו עליהם מפאת הזמן. אנחנו בחרנו במסלול מעגלי של חצי שעה בערך. מסלול קצר ונעים שמתחיל סמוך לאגם, עובר בתוך היער ואז סמוך לאחו. היה מקסים!

לאחר מכן שבנו עם הסירה לתחנת היציאה ועשינו עוד מסלול שלא עשינו בפעם הקודמת שנקרא Malerwinkl-Rundweg. כשיורדים מהסירה המסלול מתחיל מצד ימין, מאחורי בתי הסירות. הוא עובר ביער שמקיף את האגם, ומספק תצפיות על האגם מלמעלה. זאת אומרת שהוא מתחיל בעליה לא כל כך קשה ואז הופך למישורי פחות או יותר. כשאנחנו היינו המסלול נחסם כחצי שעה לאחר ההתחלה בעקבות עץ שנפל, לכן למרות שהמסלול נחשב למעגלי (לא מקיף את כל האגם, אלא חוזר דרך העיירה), עשינו את המסלול הלוך וחזור. מסלול מומלץ ביותר! מספק נקודת מבט שונה על האגם.

רצינו גם לעלות לתצפית בהר ינר, אבל הוא סגור לרגל שיפוצים.

כניסה: שייט לתחנת סנט ברתולומאו לאדם 14.8 יורו

חניה: במכונה לפי שעות, 5 יורו לכל היום (הנחה של 25% למחזיקי הכרטיס של ברכטסגאדן- לנו היה כרטיס מבעלת הפנסיון, אבל לא הצלחתי להפעיל אותו)

משם המשכנו למפלי גולינג שבאוסטריה.

זהו יעד שלא הספקנו בטיול הקודם, וכאן בא הפיצוי.

רבות כבר נכתב על מפלי גולינג, ולכן לא ארחיב יותר מדי. מסלול חביב. מפל נחמד מאוד. כמובן לא מתקרב לעוצמה של קרימל או שטויבן, אבל הצורה שבה הוא נפרס יפה מאוד בעיני. ההליכה למפל נמשכת כ10 דקות. יש אפשרות גם לעלות עד המפל הגבוה כ30 דקות. רוב הדרך בעליה במדרגות עץ. יפה למעלה, אבל לא הייתי מגדירה את זה כחובה. מי ששם ויש לו זמן ועליות לא קשות לו מדי, מומלץ לעלות.

אגב, הגענו ב16:00 וחששנו שיש לנו רק שעה עד לסגירה כמו שכתוב באתר שלהם, אבל הבחור בכניסה אמר לנו שהם פתוחים עד 19:00!

כניסה: 3 יורו לאדם

חניה: חינם

משם חזרנו לדירה. וכאן חשוב לי להזהיר. מהטיולים הרכובים שעשיתי עד היום, זו הייתה הפעם הראשונה שיצא לי להיכנס לחושך בנסיעה חזרה למקום הלינה. הנסיעה במקומות האלו בחושך היא ממש לא פשוטה! הכבישים צרים ומפותלים, לעיתים בכלל לא מתאפשרת נסיעה של שני רכבים משני כיוונים במקביל. על אורות אין בכלל מה לדבר. אלו כבישים צדדיים בין הכפרים ואין בהם תאורה, חוץ מהעמודים הנמוכים האלה עם המחזירי אור. ממש לא מומלץ!

יום שלישי 17.10.17

Rottach-EgernTegernseeRottach-fallsSylvensteinsee, כביש 307, Partnachklamm

עשינו צ'ק אאוט ושמנו פעמנו אל עבר גארמיש-פארטנקירכן, כאשר את הנסיעה בחרנו לעשות בכביש 307 שנקרא ״הדרך האלפינית״. למרות שהוא קצת יותר ארוך, הוא הרבה יותר יפה. תכננו כמה עצירות מראש, אבל בפועל עצרנו יותר.

תחנה ראשונה- העיירה Rottach-Egern ואגם Tegernsee והעיירות לאורכו, המהממים ביופיים! אגב, פה גם השלכת הייתה יותר בשיאה.

בפאתי העיירה ירדנו מהרכב ועשינו מסלול פחות מוכר (אם בכלל) לתייר הישראלי, מפלי רוטאך. מסלול קליל של חצי שעה לכיוון. מתחיל בעליה קלה בתוך היער וממשיך סמוך למפלונים קטנים וחביבים. לא משהו מרשים ועוצמתי, אבל משהו חמוד על הדרך. המסלול מעגלי. במרחק של חצי שעה יש גם את מפל Sibli שהוא יותר גבוה (לא הייתי).

אציין, שבכל פינה ופינה יש עצירות בדרך וכניסות למסלולים, לגמרי אפשר להיות ספונטניים בנושא למי שבעניין.

כניסה: חינם

חניה: חינם

תחנה שניה- אגם סילבנסטיין (Sylvensteinsee). וואו איזה אגם! עצרנו בשתי תצפיות שונות על האגם. אחת לפני הגשר ואחת בגשר עצמו, וכאן פשוט אתן לתמונות לדבר בעד עצמן. רק אוסיף, בנקודת עצירה על הגשר יש אפשרות לעלות קצת לתצפית עליונה יותר. ולהרפתקנים שבינינו, ישנה אפשרות להמשיך ולעלות בדרך לא מוסדרת, ולקבל תצפית גבוהה ומרהיבה יותר. לא ניסיתי.

כניסה: -

חניה: חינם (ה”מדחן” שנמצא שם זה לשמוע הסברים או משהו בסגנון, לא קשור לחניה)

תחנה שלישית- כביש האגרה. ישנו מקטע בכביש 307, שהיינו בתשלום אגרה של 4 יורו. האמת, זה מצחיק, אבל דווקא החלק הזה של הכביש היה מאכזב בטירוף. הכביש צר מאוד ברמה שקשה מאוד לשני רכבים לנסוע במקביל, הנהר שמלווה את הדרך היה די יבש, והשלכת? בקושי הייתה שם... אם כמעט לכל אורך כביש 307 היו עצי שלכת בצדיו, כאן היו בעיקר ירוקי עד.

אחרי התחנה הזו הגענו ליעד שלנו- נקיק פארטנך.

המשכנו עם הרכב עד השילוט שאוסר כניסה לרכבים, מול מגלשות הסקי המדוברות, וחנינו את הרכב בחניה שנמצאת שם. שירותים מסודרים נמצאים שם בתשלום של יורו לכניסה.

הדרך עד הכניסה לנקיק היא די ארוכה, אבל זה שווה את זה. הנקיק עצמו מרשים. עובר דרך מלא מנהרות חשוכות מאוד! לקחת בחשבון שקר שם ממש, מטפטפים מים מהקירות, הדרך בעליה ושרצוי להדליק פנס (אני השתמשתי בזה של הפלאפון). בשלב כלשהו כבר די התעייפנו- הדרך מהחניה הייתה ארוכה, הרגשנו שזה די חוזר על עצמו, והידיים שלי עמדו לנשור מהקור. כבר עמדנו לוותר ולחזור על עקבותינו. החלטתי להמשיך לבד עוד מטרים בודדים כדי לבדוק אם יש שינוי או שעושים אחורה פנה. המשכתי עוד עליונת קטנטונת ופתאום יצאתי מהמנהרה ונפתח בפני נוף מדהים! הנהר המשיך לזרום לו והמסלול המשיך דרך יער שהתהדר בצבעי כתום-ברונזה. כמובן שלא המשכנו במסלול, אבל עצרנו לאתנחתא קלה מול הנוף המרהיב. את הדרך חזור כבר עשיתי בחצי ריצה (גם כי קפאתי- ועקשנית שכמותי סירבתי לקחת ג'קט למסלול, וגם כי הייתה לנו עוד שעה נסיעה למלון וממש לא רציתי לחזור על חוויות האתמול). בסה״כ כל המסלול לקח לנו כשעתיים.

כניסה: 5 יורו לאדם

חניה: במדחן לפי שעות, שמנו את המקסימום- 5 יורו

נסענו אל עבר המלון בטירול והנוף כבר השתנה כליל. עצי השלכת התחלפו בעצים ירוקי עד ורק מדי פעם ביצבץ לו איזה עץ צהוב/כתום. אותו דבר בנסיעה למפלי גולינג שבחבל זלצבורג. מסקנתי על פי טיול זה- בוואריה נוטה להתהדר בשלכת עוצמתית ומפושטת יותר מאשר באוסטריה.

יום רביעי 18.10.17

Alpsee, טירת נוישוונשטיין, רכבל Tegelbergbahn, פוסן, Plansee

יצאנו מוקדם בבוקר ונסענו אל טירת נוישוונשטיין ואגם Alpsee שצמוד לה. נכנסנו לחניה שמשותפת לאגם ולטירה, ובגלל שהשמש עוד לא האירה לגמרי (זוכרים מה רשמתי על שעות האור?), החלטנו לטייל קודם באגם ואז ללכת לטירה כשהיא כבר תהיה מספיק מוארת. האגם הזה מבחינתי היה האגם הכי יפה בטיול הזה!!! מים בצבע טורקיז ושלכת ססגונית מעטרת אותו. זה היה אחד מהמקומות שהגענו אליהם בזמן מבחינת השלכת. לצערי גם פה היה די חשוך לתמונות, אבל מי ששם, לא לוותר! המסלול של הקפת האגם כולו נמשך כשעה וחצי ויש עוד המון מסלולים שמסתעפים בדרך. אנחנו לא הקפנו את כולו מפאת לחץ בזמן (בדיעבד התברר כפספוס).

מהאגם המשכנו לגשר מריאן, וקנינו כרטיס לאוטובוס הלוך וחזור. העליה באוטובוס לא נמשכת יותר מכמה דקות, אבל למי שמתכוון לטפס את זה ברגל נכון אתגר לא פשוט.

מהגשר עצמו עשינו תצפית יפה על הטירה והאגמים סביבה, כמה תמונות וירדנו חזרה. בהתחלה חשבתי לרדת ברגל ולטייל קצת באזור Pollat Gorge, אבל קראתי שהמסלול הזה סגור ולכן חסכנו את הזמן וירדנו באוטובוס.

כניסה: אוטובוס עליה וירידה 2.6 יורו לאדם

חניה: 6 יורו לכל היום

מהטירה המשכנו בכמה דקות נסיעה לתצפית ברכבל Tegelberg.

תצפית נחמדה, לא נפלתי. ראיתי כבר מרשימות יותר, אבל זו הייתה עוד חוויה שלא הספקנו לעשות בטיול הקודם ורצינו איזשהו פיצוי, אז יצא לטובה.

העליה לא לוקחת יותר מכמה דקות, וישנם כל מיני מסלולים על הפסגה. ראינו גם אנשים שקפצו משם עם מצנח רחיפה, אז זו גם אפשרות. על הפסגה היה ממש חם, השמש צרבה בעור, אז לא נשארנו הרבה.

כניסה: עליה וירידה ברכבל 20.20 יורו לאדם

חניה: במדחן, שמנו 2 יורו ל3 שעות

משם המשכנו לאגם Forggensee, כי אמרו לי שיש לי סיכוי לתפוס שם שלכת בשיא. אבל הנסיעה לשם הייתה משעממת והאגם עוד יותר. אז שבנו על עקבותינו ונסענו לפוסן. חנינו במפרץ חניה באחד הרחובות ושילשלנו יורו למדחן, שהספיק לשעה וחצי. הסתובבנו קצת ברחובות של פוסן ונהנינו מעיירה נפלאה ושוקקת חיים.

בהמשך נסענו לעיירה Reutte שבאוסטריה לסניף dm (חניה חינם), שהוא כמו הסופר פארם שלנו, רק הרבה יותר זול. קניתי כמה מוצרי איפור ואז נשארנו עם קצת זמן עודף שהתלבטנו איך לנצל. בסופו של דבר החלטנו לנסוע לאגם Plansee. עוד אגם שרצינו מאוד להספיק בטיול הקודם ולא התאפשר. האגם הוא אגם גדול ואין אפשרות להקיף אותו רגלית. כל כמה מטרים יש מפרצונים בכביש לעצירה. את האמת, שמעתי על האגם הזה לא מעט ביקורות חיוביות, אבל איכשהו די התאכזבתי. אולי זו העונה, או השעה, או גם וגם... אבל פשוט לא התרשמתי. בכלל, הגעתי למסקנה שאני אוהבת יותר אגמים קטנים מאשר גדולים. וזה מחזיר אותי לבוקר, הייתי מעדיפה לטייל עוד באגם Alpsee המהמם.

כניסה:

חניה: חינם במפרצונים

משם חזרנו למלון.

יום חמישי 19.10.17

Ingolstadt VillageOlympia EinkaufszentrumEnglish Garden

היום הזה היה מבחינתי קצת נפילה.

עשינו צ'ק אאוט מוקדם בבוקר והתעתדנו לכיוון מינכן. את היום הזה רציתי להקדיש לקצת שופינג. בכל זאת, לחזור לארץ בלי איזה פריט חדש?! בושות 😉

אז עוד בבית חיפשתי המלצות לאיזה מרכז עודפים/קניון מומלץ, ומצאתי את מרכז העודפים באינגולשטט (חניה חינם). מרכז שבו יש המון מותגי יוקרה (טומי הילפיגר, קלווין קליין, גוצ'י, מייקל קורס ועוד...). שמחתי מאוד כי חיפשתי מרכז כזה שדומה לג׳רזי גארדנס, ועוד המחירים שם מפתיעים, כך נאמר. מה אני אגיד לכם... באמת הופתעתי! הופתעתי מזה שלא יכולתי להרשות לעצמי שום דבר במקום הזה.

לזה תוסיפו את העובדה שכל הדרך לשם הייתה בערפל וששם היה מאוד קר ומעונן.

בקיצור- טעות, טעות, טעות!

אבל עדיין לא גמרתי אומר בעניין הקניות. נחושה בדעתי לא לחזור ריקם, נסעתי אל קניון אולימפיה במינכן. את הקניון הזה אני כבר מכירה מהפעם הקודמת ויודעת שיש מציאות. על הדרך נסענו בכביש מהמם (13)! עם שלכת שהזכירה לי לא פחות ולא יותר, את השלכת באפסטייט ניו יורק! נקודת זכות לאינגולשטט.

הגענו לקניון אולימפיה ושוב נכונה לי אכזבה. יבש.

כניסה: -

חניה: במכונה לפי שעות (בסיום), לנו יצא 1.5 יורו

טוב, אז לא הצליח לנו עד עכשיו, אבל ממשיכים בתכנית. מכוונים את אפליקציית הניווט היישר לאינגליש גארדן. אוי הברוך. בעקבות עבודות בכביש (כל היום הם רק משפצים כבישים!) נחסם הכביש לתנועה, והחברה הקריינית שלנו, לא תופסת עניין. לאן שלא נסעתי, לאן שלא פניתי... הגברת מתעקשת להחזיר אותי לרחוב החסום. בסופו של דבר ראיתי פתאום איזו פירצה לחניה ונכנסתי רק כדי להגדיר יעד חדש ולנסות לשאול אנשים. מפה לשם הגיע שוטר והתחיל להתעצבן עלי שנכנסתי לחניה אסורה. החמוד אומר לי ״מה, את לא יודעת לקרוא?!״. לא חבריקו, אני לא יודעת לקרוא גרמנית!!!

בכל מקרה, ברחתי כל עוד נפשי בי לפני שהוא יתעצבן באמת והגדרתי את מלון הילטון כיעד, כי ידעתי שהוא סמוך לגן. הגענו לאזור בשעה טובה ובצד הדרך היו חניות. מצאנו חניה והכנסנו כמה מטבעות למדחן. הוא פלט את כולם. חשבתי שהוא לא זיהה את ה20 סנט אז ויתרתי עליו והפעם הצליח. אבל זה אומר שיש לנו פחות זמן בגן :(

נכנסנו לשביל שמוביל לגן והתחלנו לטייל. הגן עצום בגודלו ויפהפה מאוד. דשא, עצים ואפילו נהר האיסר זורם דרכו. גם כאן חלק מהעצים עוד לא הגיעו ל״פיק״ וזה היה נפלא.

לחוצות שלא יעבור לנו הזמן, התחלנו לרוץ לכיוון החניה (לפני כן ראינו שוטרת עוברת עם מכשיר ובודקת את כל הרכבים, אז קחו בחשבון). בסה”כ הייתה לנו שם שעה וחצי, לגמרי לא מספיק למקום הזה לדעתי.

כניסה: חינם

חניה: במדחן לפי שעות, שמנו 1.5 יורו לשעה וחצי

משם נסענו לשדה התעופה. כיוונתי את הגברת לתחנת הדלק בשדה התעופה, לפי כתובת שפורסמה באחת הקבוצות בפייסבוק. הכתובת לצערי לא הייתה לגמרי נכונה, ובגלל שכבר היה חושך היה ממש קשה למצוא את הדרך. התחלנו להסתבך ולשאול אנשים ואחרי כמה ניסיונות הגענו. האמת שהמד שלנו היה על 1, אבל בגלל שידעתי שנסעתי מרחק לא מבוטל מאז שמילאתי בפעם האחרונה, העדפתי למלא שוב. בתחנת הדלק ישנו גם שואב אבק שאפשר להכניס אליו מטבעות של 0.5,1,2 יורו כפונקציה של זמן פעילות, ולשאוב לכלוכים מהמושבים ומהרגליים. בד״כ אני פשוט מוציאה את השטיחונים ומנערת, אבל לא היו שטיחונים ברכב.

כשיצאנו מהתחנה רצינו לנסוע לעמדת החזרת הרכב, אבל עלינו על הדרך המהירה הלא נכונה (כבר אמרתי שזה לא היום שלנו?!). שוב לכוון מחדש, לפרסס איכשהו ולעלות על דרך המלך. עקבנו אחרי השלטים, שבחושך היה ממש קשה לראות! ונכנסנו לחניון החזרת הרכב. הורדנו את הדברים, צילמתי את הרכב ואז ראינו בחור עם כיפה שזיהינו מיד כישראלי. הוא אמר לנו שהוא במינכן שבועיים בחודש והוביל אותנו לטרמינל F בדרך מקוצרת יותר. עולים בדרך בה נכנסנו לחניון (זהירות מהמכוניות), חוצים את הכביש וממשיכים ללכת ישר עם המדרכה לכיוון שמאל. ממשיכים עד שרואים את המדרגות ואז יורדים וממשיכים ללכת בפסאז׳ לפי השילוט עד הכניסה לטרמינל. שימו לב שבכניסה צריך להציג את כרטיסי הטיסה מטעמי ביטחון.

לסיכום,

היה טיול מדהים! מזג האוויר, השלכת, המקומות... הכל זרם מושלם חוץ מהיום האחרון, שבדיעבד הייתי מקדישה את הבוקר לארמון לינדרהוף שממש רציתי לראות בתקופה הזאת, אחרי שבמאי כל הגן היה יבש וערום.

ישנן עוד אטרקציות מומלצות שהיו ברשימה שאנחנו לא הספקנו, אבל אולי יכולים לשמש אתכם:

  1. Wimbachklamm ברמסו
  2. Hollentalklamm בגארמיש (מתאים למיטבי לכת)
  3. רכבל להר Alpspize בגארמיש (יש כמובן את הרכבל לצוגשפיצה, אבל הוא הרבה יותר יקר)
  4. גשר HighLine 179 ב-Reutte (אוסטריה)

מקווה שהייתי לעזר. נתראה בפעם הבאה :)