בהגיעכם לעיר גדולה כמו פירנצה, שהיא שטוחה ונוחה להליכה, אתם עדיין מתקשים ללכת על מדרכות האבנים החלקלקות ולמרחק משמעותי, אפילו שזה מתחנת הרכבת המרכזית סנטה מריה נובלה ועד לפסל דוד בככר המרכזית לפיאצה דלה סיניוריה ולמוזיאונים השונים, לפונטה וקיו ומעבר לנהר הארנו. זה לא קל, אפילו אם אתה ספורטאי וקל הליכה, עדיין זה מאמץ. שלא לדבר על מונטפולציאנו, עיר הררית עם רחוב ראשי בשיפוע חזק שכדי להגיע לסוף הרחוב עליך לעצור מספר מעמים ולקחת אוויר. גם סיינה קשה להליכה ובמיוחד העליה מחניון סן פרנצסקו דרך המדרגות הנעות בואך הרחוב הראשי ועד לקתדרלה שאי אפשר לוותר עליה.

ובכן, יש פיתרונות בערים שונות כדי להקל על הולכי הרגל שמתקשים ללכת או כאלה שאינם רוצים ללכת מסיבות שונות.

בפירנצה יש את האקוטורס איטליה, אלו קרוניות קטנות דמוי מיני רכבת על כמה קרוניות פתוחות שניתן לעשות איתם טיול קצר בינוני או ארוך, לפי הזמן העומד לרשותכם או לפי התקציב. המחירים הם 39 יורו לשעתיים שזה המסלול הארוך ושעה עד שעה וחצי של המסלול הקצר יותר עולה לאדם 29 יורו. ניתן להזמינם מראש מנקודת איסוף הנוחה לכם וכן בגמר הטיול ניתן לבקש להורידכם במקום הנוח לכם.

במונטפולציאנו יש מסלול אחד מקיף אשר עובר במרכז העיר ויוצא מחוצה לחומות ומגיע עד לכנסית סן ביאגיו ועובר ברחובותיה הצרים והנפלאים עם נוף בראשית של כרמים יערות ואם אתם ברי מזל, גם חמניות, תלוי בעונה.

יש סיורי בוקר משעה עשר ועד אחת ומשעה שתיים ועד שש ושלושים בערב. המחירים למבוגר 8 יורו ולילד מתחת לגיל עשר 6 יורו ומתחת לגיל שלוש חינם.מחיר משפחתי של הורים ושני ילדים עולה 24 יורו לכולם.

גם בעיר קיאנציאנו יש את אותו הסידור עם אוטובוס קטן והמחירים יותר זולים במעט מאשר במונטפולציאנו.

בסיינה אפשרי להגיע עם רכבכם השכור עד לחניון סן פרנצסקו ולהזמין מונית במחיר של שני יורו לאדם שיביא אותכם ישר לקתדרלה, המוניות מגיעות תוך דקות אחדות ומספר הטלפון להזמנת המוניות יופיע בסוף הכתבה.

https://ecotoursitaly.com

מספר הטלפון להזמנת טקסי בסיינה הוא 057749222

מספר הטלפון להזמנת סיורים במונטפולציאנו הוא 3297815381 או באתר החברה

www.montepulcianocitytour.it

לכל שאלה או עזרה אתם יכולים לפנות אלי בווטסאפ 3358097912 קידומת איטליה 39

הכותב הוא בעל מלון דירות בטוסקנה וילה לה מוקיה עוסק בתיירות מכל העולם ומומחה לטוסקנה

www.hometuscany.net