ללא כל צל של ספק, טוסקנה היא הפנינה השווה ביותר בכיתרה של איטליה . אורח החיים הרגוע, הערים הגדולות עמוסות באוצרות ערש התרבות האנושית, והעיירות הקטנות והציוריות המתנוססות מעל כל גבעה, היין הטוב והאיכותי בעולם, הבשרים, הטריות של הירקות בשווקים הציוריים שלה, כל זה עושה את האוירה לקסומה ומושכת כה רבים להגיע אליה ולחבוק בה.

מספיק לשבת בככר העיירה ולהסתכל בעוברים ושבים שמחייכים ומברכים אותך לשלום, ללקק גלידה ללא חומרים וצבעים מלאכותיים, כי כזאת היא טוסקנה, הכל פה טבעי, טרי ונגיש לכל כיס. המחירים יפתיעו את הישראלים, מחיר קפוצינו וקרואסון מסתכם בכשניים עד שלושה יורו, והתיירים ישלמו בדיוק כמו המקומיים, כי כאלה הם הטוסקנים, הם רגילים לתיירות, שמהווה חלק נכבד בהכנסותיהם, אף כי גידולי הענבים, הזיתים, התירס, החמניות ועלי הטבק הם הגידולים העיקריים פה.

אני חי בטוסקנה כבר מעל לעשר שנים ובסך הכל כעשרים שנה באיטליה, כעשר שנים לפני שהגעתי לגיל הפרישה החלטנו אחי ואני לעשות מעשה, רכשנו בנין בן כאלף מטר מרובע בעמק הקיאנה למרגלות העיר העתיקה קורטונה בה צולם הסרט תחת שמש טוסקנה, שיפצנו אותו בעזרת המקומיים, והפכנו אותו לוילה מקסימה הנושאת את השם וילה לה מוקיה על שמו של נחל קטן שעובר בקרבת מקום.

העיר קורטונה על יופיה והדרה המתנשאית לגובה 500 מ מעל פני הים, ומשקיפה על עמק הקיאנה, עיר בת 3000 שנה של היסטוריה עתיקה. הרחוב הראשי שטוח ומלא בבתי קפה ומסעדות שם ניתן לשבת ולהתבונן הן בנוף והן בעוברים ושבים ולהנות מקפוצינו וקרואסון.
מרכז העיר אראצו, טיול מהנה באחת מהערים החשובות בטוסקנה, מוזיאון וציורי תקופת הרינסאנס למי שירצה.
מונטה אוליבטו מגיורה, מנזר בנדיקטי עם 36 אפרסקאות מהיפות ביותר
יש אין סוף למה לראות בטוסקנה. גם ישיבה ליד הבריכה ולראות את השקיעה וללגום מהיין הטוב, היא חוויה בפני עצמה.ואין כמו לתת לנפשך דרור גם כשנדמה לך שהחיים אחריך, כל גיל הוא יפה לכשעצמו ומלא באתגרים.

מאז, אנחנו חיים ומתעסקים בתיירות בעיקר של אמריקאים וישראלים כאשר באים כמובן גם אורחים מכל העולם.

בשנים האחרונות אנו מארגנים טיולים לקבוצות קטנות לפי שיטת האיזי אירופה, תנועת הסלואו פוד וסלואו יורופ שמצאה לה תומכים נלהבים שמאסו בחיי הסטרס והלחץ הסביבתי עירוני ואימצו לעצמם צורת חיים שונה.

אנו מוצאים סיפוק רב בעבודתנו ובחיים היפים שבחרנו, אך קשורים מאד לנעשה בישראל ומבקרים בתדירות את ילדינו ואחד עשרה הנכדים שלנו בישראל.