אי אפשר לשכוח את פריז! היינו בה בטיול הראשון שלנו יחד לפני 23 שנה והבטחנו שנחזור. עיר כל כך יפה ורומנטית עד שנדמה כאילו נלקחה מהאגדות... והמתוקים או לה לה.

עם חזרתנו מהחופשה משתפת אתכם מכל הלב ❤ בטיול שלנו מתוך רצון לרכז לכם את המידע הנדרש לטיול, להעניק בחזרה לקהילה ולתת לכם המלצות שיסייעו לכם.

אז ”תנו סימן” שקראתם ואני כמובן כמו בפוסט הקודם לרשותכם במענה לכל שאלה.

סימן ההיכר של העיר הוא כמובן מגדל אייפל. המגדל מרשים גם ביום...

וגם בלילה, במיוחד כשהוא מנצנץ כחמש דקות בכל שעה עגולה אז מומלץ לתכנן את מועד ההגעה. אנחנו הגענו ממש כשהתחיל לנצנץ... ✨

צילום: תמר צייזל

היום הראשון – 13.10

את טיסת EL AL ✈ לפריז שילמנו בנקודות הנוסע המתמיד (חלק מהסכום כמובן). בשל חג הסוכות, הזמנו בחינם שירות VIP ליווי אישי במסלול מהיר כל הדרך אל הדיוטי פרי בנתב”ג מומלץ (אילו הרגעים היחידים שארז מודה לי על הקניות שאני מבצעת במהלך השנה...).

https://www.discountbank.co.il/DB/private/credit-cards/discount-key/vip-natbag

נחתנו בצהריים בשדה התעופה שארל דה גול ונסענו (עם זוג נוסף) כשעה בהסעה שהזמנו מראש עם עובדיה הנהג 🚐 למלון הבוטיק Boutique Hôtel Mareuil Parisבכתובת: Rue de Malte 51 בסמוך לכיכר הבסטיליה. את המלון הזמנו פעם ראשונה באמצעות TRIVAGO וכשראינו שב- AGODA  מציעים הדיל הכי שווה עבורנו הזמנו דרכם ב- PAY PAL. אז מומלץ לברר בעת ההזמנה היכן הכי כדאי ולהזמין.

https://www.agoda.com/he-il/le-mareuil/hotel/paris-fr.html?cid=-218

המלון מומלץ בחום מבחינת: מיקום, הקרוב לשתי תחנות מטרו, שירות יוצא מן הכלל של מלון בוטיק, חדר גדול יחסית לחדרים בפריז ומחיר סביר. ארוחת הבוקר במלון מגוונת ומומלצת יש הכול למעט ירקות, שבדר”כ חסר בארוחות בוקר באירופה.

צילומים: תמר צייזל

בשל העובדה שזה היה היום האחרון לפסטיבל בציר הענבים, נסענו למונמרטר

קיר האהבה Le Mur Des Je T'Aime ברובע מונמרטר ממש צמוד למטרו ABBESSES. על הקיר רשום המשפט “אני אוהב/ת אותך” ❤ בלמעלה מ-200 שפות שונות כולל בעברית. התור להצטלם ליד הקיר התקדם יחסית מהר ובזכות זוג צרפתים חמוד יש לנו גם תמונה משותפת למזכרת. 

אחרי אינספור מדרגות בעלייה תלולה (ועצירות שביקשתי בדרך תוך קיטורים שהיינו צריכים לקחת את הרכבל… ככה זה כשלא מקפידים להגיע לזומבה באופן קבוע) הגענו לכיכר המרכזית Place du Tertre ההומה בציירים מוכשרים, אומני רחוב.

המונים נהרו לפסטיבל בציר הענבים בסמוך לכנסיית הלב הקדוש לשתות יינות משובחים 🍷 ולאכול אוכל טעים ומושחת ואנחנו השתלבנו בשמחה.

https://www.fetedesvendangesdemontmartre.com/soiree-defile-de-mode/

צילום: ארז צייזל

שבעים ממנת ריבועי תפוחי אדמה ובשר חזיר וממנת קרפ עם גבינה ופטריות ומחויכים מכוסות היין ביקרנו אחר כך בכנסיית הלב הקדוש La basilique du Sacré-Cœur וראינו את הפסיפסים המקסימים (הכניסה חינם) וצפינו במראה הפנורמי הנשקף על העיר מרחבת הכניסה לכנסייה.

לתצפיות נוספות: 👀 מומלץ ללכת גם לתצפית פנורמית משער הניצחון (עליה אפרט בפוסט חלק ב') ולתצפית חינמית מגאלרי לאפייט (עליה אפרט בפוסט חלק ד'). לא הלכנו גם לתצפית במגדל מונפארנס (משיקולי עלות-תועלת) ואף לא לתצפית ממרכז פומפידו.

הגשם שהחל לטפטף גרם לנו להבין שני דברים. הראשון עד כמה מיומנים הרוכלים, שמיד צצים עם מטריות מתקפלות ☔למכירה, והשני שלא שמנו לב שהזמן חלף אבל מיצינו את הפסטיבל. 

לכן החלטנו להמשיך את הטיול הרגלי ולראות את המולן רוז' MOULIN ROUGEאין ספק שתחנת הרוח המרשימה והאדומה מזוהה עם המולן רוז' וקשה לפספס אותה. עוד בארץ החלטנו שאנחנו לא רוצים לראות את המופע משיקולי עלות-תועלת ולכן נהנינו “ללכת לאיבוד” ברחובות המונמרטר המוארים בערב.

בדרך למולן רוז' הרחובות הקסומים ואומנות הרחוב 🎨

את ארוחת הערב הספונטנית שלנו אכלנו במסעדה סינית שבדיעבד התבררה כלא מוצלחת במיוחד. לאחריה קפצנו לראות את מלון הבוטיק Maison Souquet המלון והבר מרשימים במיוחד.

https://www.maisonsouquet.com/fr/bar-salons/

צילומים: תמר צייזל

היום הראשון לטיול הסתיים כשאנחנו משולהבים ואני זקוקה לזוג רגליים נוספות…

מקווה שנהניתם לקרוא את הפוסט. 

ראו סימון המקומות במפה של למטייל למטה. 📌

בנוסף, ממליצה בחום ללחוץ על הקישור למפה מפורטת עם הסברים בכל אתר – בגוגל מפות להלן: 📌

https://drive.google.com/open?id=1QBWs_V8ItUYvEnvOmwPqh2xMrqTcDMzH&usp=sharing

להמשך ראה פוסט חלק ב' (היום השני): 

מזרקת סן מישל, כנסיית נוטרה דאם, גשר פונט נף, גני טווילרי, כיכר הקונקורד, שדרות השאנז אליזה, החנויות והמתוקים (פטיסרי LADUREE ופייר הרמה), שער הניצחון, מגדל אייפל ועוד... 

https://www.lametayel.co.il/%D7%94%D7%91%D7%9C%D7%95%D7%92+%D7%A9%D7%9C+ronlon

שלכם, מכל הלב תמר (-: