משום מה מתקבל הרושם כי מיאנמר קשה לתייר העצמאי ולא כך. רוב ההמלצות הן לטיול מאורגן קבוצתי או טיול עצמאי תפור מראש. (המדריך המאוד מומלץ באתר ממש שולל טיול עצמאי ולא תפור מראש)

לאחר טיול עצמאי של כשלושה שבועות במיאנמר, טיול שאת רובו עשיתי לבד רוצה לשתף ולהרגיע את החוששים. למי שאוהב לטייל עצמאית, מיאנמר אחת הארצות האידיאליות לכך..
מראש הזמנתי מלון ביאנגון ליום ההגעה וטיסה פנימית אחת (שבדיעבד הצטערתי על כך כי זה מנע ממני להגיע דרומה לאזור שהמליצו לי עליו). כל השאר עשיתי והחלטתי תוך כדי טיול.

לא אכנס לתיאור המסלול שעשיתי, כמובן שהיה לי ספר ודי ידעתי מה המסלול שאני רוצה לעשות ולאן להגיע. במהלך הטיול שמעתי ודיברתי וגם התייעצתי עם מקומיים ותיירים והיו שינויים בהתאם.

היום בעידן הטלפונים החכמים והאינטרנט אין שום בעיה להזמין ולבחור מלונות בכל שלב לפני הגעה לנקודה הבאה, לקרוא המלצות וכו.

רוצה לספר לכם שבכל מקום שהייתי יש שירותי תיירות טובים, בכל עיר שהגעתי אליה נכנסתי לסוכנות תיירות ושאלתי מה האפשרויות. המלונות ברמה נאותה ובכולם אפשר להתייעץ על האפשרויות וההמלצות שלהם, יש חיבורי wifi בכל מלון, כספומטים, נהגי מוניות, השכרת אופניים או קטנועים והמחירים לא יקרים בצורה יוצאת דופן.

כל הסיפורים וה"איומים" שבלי תכנון מראש אי אפשר להגיע לכל מני פינות נסתרות.. עורבא פרח. בסוכנויות התיירים, בתי המלון והנהגים יודעים הכל. על כל בעלי המלאכות והטראקים הנסתרים..

אין שום בעיה להתנייד בין הערים (מונית, מיניבוס, נהג ורכב, רכבת או שייט וכמובן טיסות במרחקים גדולים) והבחירה תלויה במרחק ובעניין שיש בדרך. הדרכים טובות, בכל מקום עובדים על בניית כבישים או הרחבתם.

ברור שבכפרים המצב לא כך. אבל ממילא לכפרים בד"כ מגיעים עם נהג ורכב או מדריך..

טיילתי לבד (אשה 60 +) וזו היתה חוויה מדהימה. מיאנמר עוברת תהליך מואץ של התחדשות והיפתחות לתיירות. זה אומר שבתי המלון ברמה טובה, המיאנמרים מאוד מרוצים מהשינוי העצום שהמדינה עוברת, הם אנשים מקסימים, מסבירי פנים ולבביים, נחמדים וסקרנים לגבי הזרים.

והרי מי שאוהב לטייל עצמאית, חלק גדול מהעניין הוא המפגש עם האנשים המקומיים. המיאנמרים אוהבים שהתיירים מגיעים ומרגישים ואומרים שכלכלית בזכות התיירות מצבם היום הרבה יותר טוב.