17.12

קמנו בבוקר ואחרי ארוחת בוקר נסענו שוב צפונה. החלטנו הפעם לא לנסוע דרף החופים כמו שעשינו בדרך הלוך אלא לנסוע יותר דרך היבשת ואולי לישון לילה אחד בעיר הבירה קנברה. לא הצבנו לנו מקום שאליו רצינו להגיע אלא פשוט התחלנו לנסוע והפסקנו אחרי שהתעייפנו. אחר הצהרים הגענו לעיירה ששמה Benalla. עיירה חביבה עם נוף טיפה מדברי. עצרנו בסופר כדי להשלים אוכל כי ידענו שאת הלילות הקרובים נעביר במקומות חינמיים בטבע. בדרך לסופר ראינו שלט עם ציור של קרוואן וכשיצאנו מהסופר נסענו בחזרה אליו. הגענו לאגם קטן וחביב שנמצא ממש ליד הספרייה הציבורית של בנלה. גילינו שהשירותים הציבוריים של הספריה נמצאים למטה מיחוץ למבנה ופתוחים לקהל הרחב. בחוץ היו מלא שולחנות וברזיות. המקום ממש מושקע (על אף שבשירותים לא היה אור והיו מלא חרקים) והרבה אנשים מהעיירה בילו בו כמקום לטייל עם הכלבים וכמקום לעשות בו ספורט. הכנו ארוחת ערב, שגם שם, כמו בהרבה מקומות, היו הרבה זבובים וחרקים שלא נתנו מנוח ולכן לא ישבנו בחוץ או טיילנו ופשוט הלכנו לישון.

18.12

כשקמנו בבוקר חיפשתי מקום לינה בקנברה, החלטנו למרות הכל לנסוע לשם כי אמרו לנו שזו חוויה מסוג אחר, בכל זאת, עיר מתוכננת מראש. למרות חיפושים בכל האתרים ובAIRBNB לא מצאתי מקום לישון, אפילו מקום ציבורי שאפשר לישון בשטח (עיר פנסית שלא כ"כ מקבלת בברכה מטיילים וקרוואנים). ראיתי שהעיירה הכי קרובה לקנברה שיש בה מקום לינה הייתה Wagga Wagga. חשבתי שאולי נישן שם כמה לילות ונוכל משם לנסוע לקנברה. אחרי נסיעה ממש ארוכה במדבר והרים הבנו שוואגה וואגה לא קרובה בכלל לקנברה ושכניראה לא נספיק לבקר שם. הגענו לפארק קרוואנים Wagga Beach Caravan Park שהיה ממש יפה ומטופח על שפת נהר ענק, עם הרבה מרחב לקרוואנים ושירותים ומקלחות נקיים ומושקעים. שילמנו 25$ לרכב ללילה, שלושה לילות, ללא ווייפיי. חנינו ממש מול היציאה לכיוון ה"חוף" שזה בעצם נקודה שממנה אפשר ללכת להתרחץ בנהר. עוברים גדר ומגיעים למדשאות ענקיות עם הרבה שולחנות פיקניק וברביקיו ובחינם.

19.12

כיוון שביום הקודם הגענו אחר הצהריים וכבר התחיל לרדת הערב לא הרגשנו את הטמפרטורות הגבוהות של היום. התעוררנו מהחום, מה שלא היינו רגילים לקום אליו. לא לקחנו בחשבון שאנחנו באמצע המדבר. הטמפרטורות בצל היו 40 מעלות ובשמש הגיעו כמעט עד 45! תחילה חשבנו שאם נכנס לנהר נתקרר ויהיה נעים. אך המים בנהר היו קפואים ולמרות ניסיונות נשנים החלטתי לא להכנס בסוף. (למרות שהיו הרבה משפחות שרחצו במים). את שיא החום בילינו ברכב במזגן, למרות שקיווינו לטייל ולהסתובב בעיירה. אחרי שראינו שגם בשעות הצהריים המאוחרות (שלוש, ארבע אחר הצהריים) הטמפרטורות לא מתחילות לרדת הבנו שלבשל בחוץ זה בלתי אפשרי ונסענו לחפש מקום לאכול בו. מצאנו כמה מרכזי קניות נחמדים ובסוף בגלל הצורך בווייפיי נכנסנו למקדונלדס. אחרי זמן ארוך הרגשנו לא נעים לשבת כשהארוחה שלנו נגמרה מזמן והחלטנו ללכת להסתובב. עצרנו בחנות שנקראת Harvey Norman שזו חנות לבית עם רהיטים ואלקטרוניקה (מחשבים, מדיחים, שואבי אבק וכו'). בכל מקום ביבשת, אם בטלויזיה, אם ברדיו ואם בשלטי חוצות יש פרסומות לחנות הזו ולכן רצינו לראות על מה כל הרעש. אחרי סיבוב לא קצר בחנות ראינו שהכל במבצעים לכבוד הקריסמס הקרב ובא וניצלנו את המחירים הנמוכים לקנות לי מחשב נייד.

20.12

יום שישי, הטמפרטורות עדיין היו גבוהות וחיפשנו מקום לאכול בו. הפעם זכרנו שהכל נסגר מוקדם והלכנו לאכול ארוחת צהריים מאוחרת (כי בערב יכולנו לבשל, סופסוף, בגלל שהטמפרטורות נמוכות). אכלנו במסעדה ששמה Farmers Home Hotel שהיא בעצם חצי פאב חצי מסעדה, הכל מקושט בדגלים של קבוצות כדורגל וכל הטלויזיות על ערוצי הספורט. האוכל היה ממש טעים ולא כ"כ יקר. אכלנו דיל של המבורגר עם תוספת ב10$. במסעדה יש הרבה דילים מיוחדים, לכבוד חגים, לכבוד נשים ועוד.