היינו בעיר המקסימה הזו לפני כשנתיים והבטחתי שנחזור.הבטחתי וקיימתי!!!! אחותי הגדולה היתה אחראית לצוד כרטיסים במחיר טוב ואז זה קרה... קיבלנו טלפון בבוקר לפני כ8 חודשים "תכנסו לאתר של אייר אוקראינה נפתחו כרטיסים זולים". ישר נכנסנו הזמנו כרטיסים ב80 יורו רק עם טרולים בגודל 55*40*20 במשקל 7 קילו. אתגר שנעמוד בו בגבורה. המראה בערב חג פסח בצהריים וחזרה בחג שני. טיסה 3 שעות . אחרי שעשיתי בדיקה בבוקינג,Airbnb ובהמלצה של חברתי גם באתר domovo הזמנו דירה ברחוב המרכזי קרשטיק 27 א. מחיר 1400 שח ל7 לילות. קיבלתי המון המלצות על הסעות דרך פרי ובאמת היה מצויין.התכתבתי איתו בעברית בווטסאפ. נהג חיכה לנו בשדה ופרי התקשר לבדוק שהכל בסדר ואם אנחנו צריכים משהו... שירות מעולה.עלות 20 דולר משדה. גם בחזור לקחנו נהג דרכו. אם בפעם הקודמת השתמשנו בעיקר במטרו ואוטובוסים הפעם הורדנו אפליקציה הובר והחיים נראו אחרת. כל נסיעה במונית עלתה לנו 15-25 שח. היה נהדר ... אין צורך לדעת שפה.

ביום שבת טיילנו בעיר,כיכר מיידן,אנדרייבסקי ספוסק, שוק האוכל וקרשטיק. בשעה 19 אני ובתי הלכנו לראות בלט ג'יזל. כרטיסים רכשנו באתר בית האופרה עוד בארץ בעלות כ80 שח. מומלץ לקחת מקומות קרובים כדי להנות מהיופי. היה נהדר.

ביום ראשון נסענו עם ילדים למוזיאון מדע שנפתח ב10. רוב אטרקציות נפתחות בשעה זו. בילינו במוזיאון כשעתיים ילדים מאוד נהנו. עלות למשפחה כ130 שח זוג +3. ובשעה 16 נסענו למופע הקרקס .גם כרטיסים האלה נרכשו בארץ מראש עלות 130 שח לכל המשפחה. היה מהמם פשוט מושקע ברמות על.

ביום שני נסענו כולנו לפארק המים המרוחק יותר (נסיעה כ40 דקות במונית) .בביקור קודם ביקרנו בפארק מים בקניון דרים אבל הפארק נסגר לשיפוצים. אין הגבלת זמן .למשפחה שלנו עלה כ140 שח. בילינו בפארק כ6 שעות. המקום פתוח עד עשר בלילה. יש מזנון במקום. מלא במגלשות,ג'קוזי ובריכות שונות.המקום מקורה . חייבים להביא מגבות וכפכפים.

ביום שלישי נסענו לפארק חבלים בפארק ענק. מקום מהמם מסלולים לכל הגילאים. 13 שח לאדם .לא מוגבל בזמן להבדיל לפארקים מסוג זה במדינות אחרות. חוץ למסלול חבלים מדובר בפארק ענק עם גינות לילדים ואפילו פגשנו סנאית. בילינו שעתיים והמשכנו לבלוקבאסטר קניון אטרקציות עם באולינג, משחקי מחשב, מגרש רולרים ועיר מקצועות. ילדים שלנו זכרו מפעם קודמת את הביקור בעיר מקצועות בארט מול. מדובר במתחם שילדים מתנסים במקצועות שונים כמו רופאים,רוקחים, חקלאי,מתדלק,כבאי וכד'. כניסה לילד כ40 שח . ילדים מתנסים מרוויחים כסף ומבזבזים אותו במתחם בפעילות כמו הכנת שוקולד,איפור וכד'. בילינו כ3 שעות. עדיף לדוברי שפה.

ביום רביעי התכוונו לנסוע לפארק פתוח של כפר קדום פירוגובו אבל לצערי בימי רביעי הפארק סגור... לא נורא פעם הבאה. מהר מאוד מצאנו חלופה.. נסענו כחצי שעה במונית למוזאון פתוח של כלי טייס מתקופת ברית המועצות. כמות אדירה של מטוסים ומסוקים כולל מטוסי קרב. ניתן להכנס למטוס. עלות כ20 שח לאדם. היה פשוט כייף. אחרי שעתיים במקום המשכנו לפלנטאריום אבל לא נכנסנו כי מדובר בסרטים באוקראינית. לכן תפסנו שוב הובר למוזיאון מים בקצה של רחוב קרשטיק. סיור באוקראינית ורוסית ילדים שלי אהבו מאוד. כניסה כ10 שח. המוזאון נמצא בפארק ענק שלטייל בו זאת חויה.

מסעדות מומלצות שביקרנו: סטייק אוהס,ציציקו, סטאר בורגר,זה בורגר, פרבר, מאפיה ניקולאי,ועוד המון מקומות עם אוכל מעולה. חייבים לטעום גלידות שמוכרים בבודקה לקומקה.מחיר גלידה מעולה כ3 שח. סופרים טובים בקניון גוליבר,אושן פלזה וכד'. סושי מומלץ באברזיה אם מזמינים באתר ניתן לקבל הכל 1+1.

עיר מקסימה... מזג אויר היה מעולה... עלות נמוכה ביחס ליעדים אחרים. משפחה עם 3 ילדים יכולה להסתדר בכייף עם 100 יורו ליום כולל מונית אוכל אטרקציות. ממליצה בחום