אחרי התלבטויות וחששות הרצון החזק לטוס ניצח. כל החברות עם דרכונים פגי תוקף.... אבל דחיית סיפוקים זה לא הצד החזק שלי ולכן.. הזמנתי טיסה דרך ישראייר לטביליסי (בירת גאורגיה). טיסה בערב ביום חמישי וחזרה בלילה בין ראשון לשני. טיסה עלתה כ458 ש"ח. מכיוון שנכנסו לתוקף המגבלות החדשות ברגע האחרון ניסיתי לשנות תאריך טיסה הרי בשביל זה רכשתי כרטיס גמיש. אבל נתקלתי במקרה הזוי.. החברה ביקשה להוסיף יותר מ200 דולר לשינוי למרות הכרטיס הגמיש. החלטתי לא לדחות גם אם זה יעלה בבידוד של שלושה ימים. מלון במרכז הזמנתי דרך בוקינג Garnet hotel. עלות כ400 ש"ח כולל עזיבה מאוחרת. צוות מקסים שעוזר בכל דבר. המלון 400 מטר מכיכר החירות שזאת הנקודה המרכזית ליציאה לטיול בעיר. מונית הוזמנה דרך המלון 15 דולר. שדה מאוד נעים. הנהג חיכה עם השלט ותוך רבע שעה הגענו למלון. כמובן שחפרתי לנהג מונית לגבי החיים בגאורגיה. חשוב לציין שאנשים בגאורגיה סופר אדיבים, רוצים לעזור, שירות מעולה. קיבלתי חדר מרווח ונקי מאוד. העלות כוללת ארוחת בוקר. בבוקר קמתי ליום גדוש. התחלתי מחיפוש סים. תשימו לב שהעלות ההגיונית סביב 10-15 שח לסים עם גלישה של כמה גיגה. אפשר גם לרכוש בשדה. תורידו בארץ אפליקציה בולט או ינגו למוניות. מאוד נוח וזול. נסיעה ממוצעת בעיר עלתה 5-8 ש"ח. שקל שווה ללארה. מזג אויר היה מצויין. התחלתי מכיכר חירות ועשיתי סיבוב ברחוב גדול ומרכזי של העיר שד' רוסטאבלי. הכל היה מקושט לקראת חגיגות שנה אזרחית. השנה הקדימו שווקי כריסטמס ל10.12 במקום 15.נרשמתי לסיור חינמי שמתחיל כל יום מכיכר החירות בשעה 12. מסתובבים בעיר העתיקה בערך שעתיים וחצי. יש מדריכים דוברי אנגלית ודובר רוסית. בסיור הזה היו אנשים מגרמניה, אלבניה וספרד. הסיור מאוד מומלץ. בסוף כל אחד נותן טיפ. למדריך שלנו קראו דוית. עברנו כמעט כל האתרים המרכזים: גשר השלום, תחנת רכבל, מבנה של תאטרון בובות, עיר העתיקה, מחצות, מפל וכד'. רוב התושבים בגאורגיה הינם נוצרים. בכל מקום יש מסעדות פשוט לבדוק דירוג בגוגל ולהיכנס. מחירים ממש נמוכים ביחס לארץ במסעדות. ארוחה עם יין עלתה כל פעם סביב 40-50 ש"ח לאדם. ביקרתי במסעדה ממש יפה עם אוכל רוסי Kalina cafe. בכל מקום צריך להציג תו ירוק. הסתובבתי בעיר באזור בית הכנסת ובערב חיכה לי סיור לילי בעיר. גם הוא חינמי רק שהפעם הופתעתי לגלות שהקבוצה מוכבת ממני בלבד חחח. יצאנו לדרך עם המדריך. שמעתי הרבה הסטוריה. ביקרנו באתרים מרכזים וראיתי אותם מוארים בלילה עם כל הקישוטים.

יום למחרת עליתי ברכבל להר שעליו נמצא פסל ענק של אמא גאורגיה. עלות העליה 2 ש"ח. רוכשים כרטיס פלסטיק במקום שהוא משמש לתחבורה בעיר רק צריך להטעין כסף. אחרי שנדהמתי מהנוף על כל העיר החלטתי לרדת ברגל. הירידה לא קשה ועוברת דרך רחובות קטנים ומעניינים. והמשכתי להסתובב בעיר. הזמנתי מונית דרך אפליקציה ב6 שח ונסעתי לשוק דינמו. שוק ענק בנוי קצת מסובך. קשה להבין את החלוקה. קניתי כמה דברים לילדים והסתובבתי בכייף כמה שעות. הזמנתי מונית חזרה ופגשתי נהג מונית שפשוט מאוהב בישראל. הבחור מנהל בלוג ותיאר את מדינתנו כפלא עולם. לפני מספר שנים יצא לו לטייל בארץ כתייר והוא ממש היה נדהם. הפעם הגעתי לפוניקולור ועליתי לפארק שעשועים שנמצא על ההר. עלות הנסיעה הלוך ושוב 18 ש"ח, גם פה רוכשים כרטיס פלסטיק שניתן להטעין ולהשתמש במתקנים. מומלץ מאוד. פארק יפה. מתקנים: גלגל ענק, מכוניות מתנגשות, קרוסלות וכד'. מומלץ לבקר בבית קפה בתחנה העליונה של פוניקולור. קינוחים סוףףף. ממש אהבתי עוגת נפוליון. מנה ל3 אנשים 10 ש"ח. פוניקולור מגיע כל 20 דקות כדאי לתפוס מקומות הראשונים כדי לראות את הנוף. כייף להסתובב בעיר בלילה.

את היום השלישי התחלתי במוזאון הסטוריה של גאורגיה שנמצא בשד' רוסטאבלי. עלות הכרטיס 15 ש"ח. מוצגים תכשיטים, פריטים ארכאולוגים, בגדים, ונשק. לאחר מכן ביקרתי במוזאון יהדות. מוזאון קטן ונחמד. עלות 5 ש"ח. אחרי המוזאונים החלטתי להקליל את האווירה וצעדתי כ25 דקות לשוק פשפשים. פתוח בדרך כלל משעה 11.תשימו לב שתושבי גאורגיה לוקחים את הזמן ולרוב מאחרים. שוק נמצא בחוץ, בפארק קטן. אני אישית מאוד אוהבת לבקר בשווקים מסוג זה. לראות את הפריטים. בלילה לפני טיסה ויתרתי על עליה ברכבל כדי לראות את העיר בלילה.נשאיר את זה לפעם הבאה כי היא בטוח תהיה. במלון היו כל כך מקסימים שאישרו להשאר עד 23 בלילה . הזמנתי מונית לשדה דרך בולט כ25 ש"ח ותוך רבע שעה הייתי בשדה. הכל עבר מסודר . נתראה בטיול הבא