אומנם זה לקח קצת זמן, אבל הנה ההמשך ( על הסיבה בפוסט אחר ). עזבנו את האי הדרומי

להפלגה של כמה שעות, ורק אז ברציף ההטענה התברר שבאותו ערב מתקיים שם קונצרט פופ ענק, של זמר מאוד ידוע ונערץ בקרב הצעירים. אז מה הענין קשור אלינו? אובכן המעבורת היתה מלאה במאות צעירים שכל מטרת הנסיעה שלהם היא הקונצרט הזה. וזה אומר שכל הקראוון פרקים באיזור WELLINGTON היו בתפוסה מלאה והעיר פקוקה באופן שגם “זקני העיר” לא זכרו, כך נמסר לנו.

טיפ : כשמתכננים טיול לניו זילנד בעונת הקיץ ינואר – מרץ, עשו הכנה מראש והזמינו מקום בקראוון פארק, אחרת יש סיכוי טוב למצוא את הפארקים מלאים. ממליץ על רישום מוקדם לאחד ממועדוני הקראוונים, אני נרשמתי ל TOP10. הרישום מקנה הנחה בפארקים ובכל מני עסקים אחרים. ההחזר שקיבלתי על כרטיסי המעבורת, כיסה מעל ומעבר את דמי החברות. בקיצור כדאי מאוד .

כמובן שסיור בעיר לא בא בחשבון באותו יום, כך שפסחנו על העיר ולמחרת המשכנו לעבר NAPIER אשר בחוף המזרחי של האי הצפוני. כ 330 ק”מ של דרך יפה עם מקומות מעניינים לעצירה וטיול קצר

עיירות קטנות ומנומנמות בדרך, שהיחידים שזזים בהן הם תיירים. כך זה נראה ממבט ראשון .

NAPIER עיר יפה וציורית על חוף האוקיאנוס עם טיילת מקסימה חנויות יפהפיות ומסעדות בשפע פשוט כיף לסייר בה . ומה חיכה לנו בחזית משרד המיידע לתיירים? מגן דוד בראש עמוד עם כל מני סמלים אחרים המציינים את התיירים שמבקרים שם .

למחרת עזבנו לכיוון TAUPO עיירת נופש על גדת אגם TAUPO . התחלנו בהפלגה על האגם וביקור בפסלים שנחצבו על סלעים שניתן לראותם מהמים בלבד, מעשי ידיהם של מאורים. לאחר מכן טיול למפלים HUKA FALLS ולשדה של פומרלות, כי הרי כל האיזור הוא איזור געשי. את סוף היום בילינו בבריכה המפנקת של הקראוון פארק .

ROTORUA תחנתנו הבאה, עיר מקסימה עם שפע של פעילויות המוצעות לכל סוג של מטיילים. .לאחר טיול בקומנדקר אמפיבי בן 70 ב 3 אגמים ואיזור מהמם ביופיו ,התמקמנו בפארק על שפת אגם ובערב לקחנו סיור לחוויה מאורית, כפר שהוקם ביער ובו מוצגת המסורת שלהם שבסיומה כמובן ארוחה מאורית מסורתית נפלאה .

HOBBITON עיר ההוביטים משר הטבעות היתה התחנה הבאה. יוצאים ממרכז מבקרים באוטובוסים עם מדריך ולאחר מספר דקות אתה בסרט: הארובות פולטת עשן , כביסה מתיבשת לה על החבל, לחם בחזית בית האופה וכן הלאה. זה אתר תיירות הומה אדם כל היום ולכן רצוי להזמין מקומות מראש. תפאורה מהממת על שטח די גדול, כולל מספר עצים מלאכותיים סיבוב בין כל הבתים וצילומים למזכרת, ולבסוף ליד האגם של ה”עיר” מסעדה גדולה בה אוכלים צהרים וקונים מזכרות.

מכאן התחלנו בתנועה לעבר צפון האי תוך עקיפה מכוונת של AUCKLAND אליה עוד נחזור בסוף. כאן אולי המקום לציין שהאי הצפוני שונה מאוד מהדרומי, הנוף הרבה יותר מתון היתי אומר. הנוף האנושי שונה, קצב החיים שונה, בקיצור הכל .

באיזור זה למדנו על עץ ה KAURI שפעם נמצא כאן בשפע אך היום נשארו ממנו מעטים כי כרתו אותו בכמויות גדולות. זה הוא עץ מיוחד במינו בעל יופי נדיר, גבוה מאוד ומגיע לקטרים של 4-5 מטר, ויש לו מוזיאון נהדר ששווה לבקר בו. כמובן המשכנו לביקור ביער בו שוכנים אחרוני העצים שהיום אסור לגעת בהם. למעשה הם יחודיים למקום זה בניו זילנד, ולא קיימים במקום אחר על פני כדור הארץ. לאחר שביקרנו אצל מלך היער ה TANA MAHUTA שנחשב לזקן העצים ( כ 2000 שנה ), עץ ענק שנשמר בקפידה על ידי הרשויות, המשכנו לעבר תחנתנו הבאה הלא היא PAHIA .

פארק נפלא על שפת האוקיאנוס, השוכן בעיירת נופש המשמשת כמרכז מפרץ האיים. בקיצור מפרץ ובו עשרות רבות של איים, ביניהם שטות הרבה סירות עם תיירים, מפרצונים נפלאים וים נהדר לרחצה וצלילה, מקום מומלץ. אחרי מפרץ האיים ירדנו שוב לכיוון AUCKLAND להחזרת הקרוואן,

בייתנו בחודש האחרון. סיירנו גם בעיר, עשינו טיול נהדר שנקרא “אתרים וטעימות” וכמובן שלחנו חבילה גדולה הבייתה, עם כל הדברים המיותרים מכאן ואילך.

סיכום החודש בניו זילנד : אומנם גרנו בקרוואן ונסענו ב”צד הלא נכון”, אבל נהננו מכל רגע מהחוויה באי; מטבע ונופים יחודיים, אנשים נעימים מאוד, מקום מאורגן בצורה יוצאת מהכלל לתיירות, קל להתמצאות ובו שפע של אתרים, עיירות, פינות חמד ומה לא. ממליץ מאוד ואני חושב שלמרות שאפשר להעביר שם מספר חודשים, הרי לנו המבוגרים יותר, חודש בהחלט מספיק .

להתראות בדרום AUSTRALIA בפוסט הבא .