ההתחלה למעשה היא הרבה לפני ה 4 בפברואר 2019 . כשהחלה התוכנית להתגבש

להרפתקאה של כמה חודשים, היה ברור לי שזה ידרוש תיכנון רב בתחומים רבים . תוך כדי לימוד החומר נתקלתי בחגיגות “שנת החזיר “ בהונג קונג והחלטתי שזו נקודה טובה להתחלה. אז כמה מילים על העיר הזו. לדעת יודעי דבר ומכירי העיר, היא השתנתה מאוד בשנים האחרונות. נתחיל בזה שמספר דוברי האנגלית הולך וקטן כל הזמן, יותר ויותר שלטים מופיעים בסינית בלבד, תפריטים במסעדות בסינית, מלצרים ומוכרים בחנויות דוברים סינית בלבד וכ”ו. זו עיר שעדיין מצטלמת יפה מרחוק, אבל מאכזבת מקרוב. השווקים השונים, הכל כך מפורסמים, אינם יותר משוק לוד רמלה קצת משודרג ..

תהלוכת השנה החדשה התהלוכה מתחילה במתחם סגור עם טריבונות מסביב, אליהן יש לקנות כרטיסים. רצוי לעשות זאת באחת משלושת החברות המורשות וזה כולל הסעות, ארוחת ערב ומקום שמור .

התהלוכה מורכבת מלהקות מחול ואקרובטיקה ממספר מדינות ואחרי הבמות היא עוברת לסיבוב בכמה רחובות סמוכים. מופע זיקוקי הדינור למחרת גם לא משהו מיוחד לדעתי, אך תאורת הבניינים

מדהימה ומצדיקה שייט בנמל .

שלושת ימי החג העיר מלאה אנשים . כהרגלי בקודש בכל עיר אני לוקח סיור

על אוטובוס עם הסברים “Hop On Hop Off Tours “ קיים בכל הערים הגדולות בעולם ומאוד מומלץ. העיר עדין מוצפת טירים אך עכשיו מדובר באלפים רבים של סינים מהיבשת .

אני ממליץ על מסע קניות קטן ככל האפשר בעיר . עליה ל VICTORIA PEAK מאוד מומלצת וזה פשוט . נסיעה במטרו פשוטה ויעילה מאוד . כמוכן אני מאוד ממליץ לקחת טיול לבודה הגדול על ההר

“Lantau Island Tour “ טיול מעניין ומאורגן היטב .

וכמובן אחרי כל האמור האם היה כדאי , כן בפירוש שלושה עד ארבעה ימים יספיקו אלה אם כן החלטתם לבקר גם ב “Macao “ ' ולשם כך קחו עוד יום אחד . ועל כך בהמשך .