מוזיאונים בפריז - המוזיאונים החשובים בפריז

בואו להתרשם מהעיר דרך עיניהם של גדולי הפסלים והציירים הצרפתיים, וגם לראות מקרוב את היצירות הגדולות כמו 'המונה ליזה' במוזיאון הלובר, 'האדם החושב' בגן הפסלים במוזיאון רודן ועוד - קבלו רשימת מוזיאונים בפריז שחובה להכיר
מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: מוזיאונים בפריז - המוזיאונים החשובים בפריז
צילום: איתמר ברק

הקדמה

בפריז נמצאים מוזיאונים מפורסמים - גדולים וקטנים כאחד וביקור חד-פעמי בוודאי שלא יספיק כדי לבקר בכולם. הביקור במוזיאון גדול יכול להמשך יום שלם, וגם בסופו לא תמיד תספיקו לבחון את כל היצירות בתערוכות הקבועות והמתחלפות.

בסקירה שלפניכם תמצאו את רשימת המוזיאונים המוכרים, לצד אלו המוכרים פחות. אנא זכרו לבדוק בדלפק מודיעין הכניסה למוזיאון אילו תערוכות מתחלפות רצות בזמן שהותכם בעיר או אלו עומדות להפתח. המלצה נוספת היא להעזר במדריך השבועי הסוקר את חיי התרבות בעיר שנקרא "פריסקופ" (Pariscope). במדריך ישנה רשימה ארוכה של מוזיאונים המסווגים על פי קטגוריות - היסטוריה, אמנות לסוגיה, ועוד.

הלובר

הלובר (Louvre), הארמון הגדול בצרפת, משמש כיום אכסניה לאחד מאוספי האמנות והעתיקות המרשימים ביותר בעולם. המוזיאון מחולק לשלושה אגפים, ברוב הגלריות קבועים לוחות הסבר, הכוללים תרגומים לחמש שפות ומתארים את היצירות ואת ההקשר הכללי: אגף סולי: ההיסטוריה של הלובר, הלובר בימי הביניים, עתיקות מצרים (כולל יצירות מתקופת אחנתון) ואוסף בייסטגי. אגף דנון: עתיקות יוון (כולל פסל "ניקה מסמוטרקה" מהמאה השניה ואוסף כדים מצוירים), עתיקות אטרוסקיות, עתיקות מהתקופה הרומית והנוצרית הקדומה, גלריית אפולו, פיסול איטלקי (פסל "פסיכה ואמור" של קונדיבי, פסלי "העבדים" של מיכאלאנג'לו ועוד), הפיסול באסכולות הצפוניות, ציור צרפתי מהמאה ה-19 וציור ספרדי.

אגף רישלייה: ציור באסכולות הצפוניות, ציור צרפתי מהמאות ה-14 ועד ה-17, חפצי אמנות מימי הביניים, פיסול צרפתי, עתיקות המזרח הקדום, אמנות איסלמית ("הבפטיסטר של סן לואי" ויצירות ממלוכיות נוספות, גם יצירות משאר חלקי האימפריה האיסלאמית של ימי הביניים) ותערוכות מיוחדות (אמנות בת זמננו בעיקר).

סיורים מודרכים נערכים במוזיאון כל יום, משך סיור ממוצע הוא שעה וחצי, מומלץ לקחת את סיור היצירות העיקריות של המוזיאון. קיימת אפשרות לקבל הדרכה מוקלטת בשש שפות. בחנויות ודוכני המוזיאון ניתן להשיג רפרודוקציות של היצירות המוצגות. בגלריה קרוסל (הפירמידה ההפוכה) יש חנויות יוקרתיות, בתי קפה ומסעדות.

 • כתובת: Palais Royal, Musée du Louvre
 • שעות פתיחה: בימי רביעי ושישי בשעות 09:00-21:45, בימי חמישי ושבת עד שני בשעות 09:00-18:00, תערוכות ומבנים שונים בתוך המוזיאון - יש לבדוק באתר הרשמי.
 • הגעה: אוטובוסים: 21,24,27,3,48,67,68,69,72,75,76,81,85,95. מטרו: Palais Royal Louvre, RER-Chatelet Les Halles.
 • עלות: 20 אירו למבוגר מעל גיל 18
 • אתר אינטרנט: www.louvre.fr
 • לרכישת כרטיסים מראש »

מוזיאון פיקאסו 

מוזיאון פיקאסו (Musee Picasso) שוכן בבניין מהמאה ה-17, שנבנה עבור מוכר המלח Aubert de Fontenay. במוזיאון מרוכזות יצירות מהתקופות השונות בעשייה של פיקאסו (הכחולה, הורודה והקוביזם), השימוש בחומרים שונים, ציור ופיסול.

ארבע יצירות ראויות לתשומת לב מיוחדת: "הדיוקן העצמי" (1901) – התמונה צוירה באחת התקופות הקשות בחיי פיקאסו: בדידות וחורף קשה בעת שהותו בפריז בשנת 1901. "שני אחים", שצויר בקטלוניה, ספרד (1906). "שתי נשים רצות על החוף" (1922) - הציור שימש כווילון תפאורה עבור הבלט "הרכבת הכחולה". "הנשיקה" (1969) - בשנת 1961 נשא פיקאסו את ז'קלין רוקו, ובאותו זמן שב לנושאים המוכרים של חיי זוג ובכלל זה חיי האהבה. בקומה השניה מרוכזות יצירות שלו, שעוסקות בתמה של מלחמות השוורים ודיוקנאות שלו.

 • כתובת Hotel Sale, 5 Rue de Thorigny
 • הגעה: מטרו - St. Sebastien, St. Paul. אוטובוסים - 29,96,75,69 ל- St. Paul, Bastille, Pl. des Vosges. RER - Chatelet Les Halles.
 • שעות פתיחה: שלישי-ראשון בשעות 09:30-18:00
 • עלות: 14 אירו למבוגר מעל גיל 18
 • אתר אינטרנט: www.museepicassoparis.fr
 • לרכישת כרטיסים מראש »

מוזיאון רודן

הפסל הצרפתי הגדול של המאה ה-19, התגורר ועבד ב-Hotel Biron, אחוזה מהמאה ה-18 (1908-1917). רודן השאיר את עבודותיו לאומה. בגן מוצגים כמה מפסליו הידועים: "אזרחי קלה", "האדם החושב", "שערי גיהינום", "בלזק". התצוגה הפנימית היא בסדר כרונולוגי, שתי היצירות החשובות והנודעות בתצוגה הן: "הנשיקה" ו"חווה".

רודן, אקספרסיוניסט גדול, ואבי הפיסול המודרני, לדעת רבים, מצליח לרתק בפסליו גם את האדיש שבאנשים. הרעיונות שלו מודרניים להפליא, ובזמנו נחשבו לשערורייתיים. הפסלים של בלזק למשל, בהם נראה הסופר הדגול בכל סרבולו וגודלו, יצרו מהומה רבה בקרב אגודת הסופרים שהזמינה את הפסל מרודן. רודן אפילו העיז לפסל את בלזק בכתונת לילה, בתנוחה ומצב לא ממש מקובלים דאז, משום שחשב שזה מיצג את אופיו ורוחו של בלזק האיש.

כך גם היצירה "שערי הגיהנום" (כאנטי תזה לגן העדן הנוצרי), בהם נראים בני האדם נואשים, מתפתלים ומטפסים בדרכם האבודה, עד למעלה. שם, בראש השער (מקום מסורתי להצבת ישו המושיע במחשבה והאמנות הנוצרית), ניצבים שלושה אנשים "חושבים", יחדיו. רודן הוא אחד הראשונים לייצג את התקווה עלי אדמות במחשבה, בחילון, למרות שדקארט תבע את אמירתו (הכופרת והמהפכנית) "אני חושב משמע אני קיים" כבר באמצע המאה השמונה עשרה. הפרשנות של רודן על מקום האדם בחיים המודרניים, על משמעה של הנצרות והכנסייה נוכחים בתרבות המערב עד היום. הצילום בתצוגה הפנימית אסור.

 • כתובת 77Rue de Varenne
 • הגעה: מטרו - Varenne או Invalides, קווי אוטובוס 69, 82, 87, 92
 • שעות פתיחה: 10:00-18:30, מלבד ימי שני.
 • עלות: 12 אירו
 • אתר אינטרנט: www.musee-rodin.fr

מוזיאון קלוני

שמו הרשמי של המוזיאון הוא Musee National du Moyen Age Thermes de Cluny. המוזיאון הוא שילוב מיוחד של שרידים רומיים גאליים ואחוזה מימי הביניים. במוזיאון נמצא אחד האוספים הטובים בעולם של אמנות מימי הביניים.

כדאי להקדיש תשומת לב מיוחדת לגלריית המלכים - 21 ראשי מלכי יהודה, המרחצאות הגאלו-רומיים, ורד הזהב של בזל (משנת 1330), תשמיש קדושה שניתן לאפיפיור ג'ון ה-12, סדרת השטיחים "הגברת עם חדי הקרן" - עבודה מעודנת לבני האצולה שמציגה על שטיחי קיר ארגמניים את חמשת החושים. היצירה השישית, בה רואים את הגבירה האצילה ושברירית עם המשרתת בפתח אוהל מפואר, סובבת סביב הכתובת, שמשמעותה "כל שליבך חפץ".

השטיחים מייצגים נאמנה את תענוגות המעמד הגבוה ואת הריסון והשליטה בחושים וביצרים, שדרשו מעצמם כנוצרים טובים. חד הקרן, אותה חיה קסומה שמככבת באגדות רבות של ימי הביניים מסמלת גם את הטהור מכל לפי הקתולים - את ישו בכבודו ובעצמו. גם שאר בעלי החיים, שנראים על האריגים מסמלים ערכים ורעיונות נוצריים שונים.

 • כתובת: 6Pl. Paul Painleve
 • הגעה: מטרו - Clunny, St. Michel, Odeon. אוטובוסים - 63,86,87,21,27,85,38 ל Rue Soufflot, Rue des Ecoles. RER - St. Michel .
 • שעות פתיחה: 9:15-17:45, מלבד ימי שלישי.
 • עלות: 5 אירו (או 9 אירו כאשר מוצגות תערוכות חד פעמיות)
 • אתר אינטרט: www.musee-moyenage.fr

מוזיאון ד'אורסיי

47 שנה אחרי שנסגר בשנת 1986, ולאחר ששימש כתחנת הרכבת Gare d'Orsay, המפעילה את קו פריז-אורליאן (Orléans) וכמלון, נפתח מוזיאון ד'אורסיי (Musee d`Orsay), המציג מגוון רחב של אמנויות משנת 1848 עד 1914: ארכיטקטורה, פיסול, ציור (אימפרסיוניזם, פוסט אימפרסיוניזם, נטורליזם, אר נובו ועוד).

בין היצירות החשובות בו נמצא את: "המעיין"/אנגר, "הכובסת"/דומייה, "ציד האריות"/ דלקרואה, "הולדת ונוס"/קבנל, "המלקטות"/מייה, "הקבורה באורנן"/קורבה, "אולימפיה"/ מאנה, "המגהצות"/דגה, "נשף במולן דה לה גאלט"/רנואר, "הקתדרלה ברואן"/מונה, "תפוחים ותפוזים"/סזאן, "סלעים ליד המערות מעל לשאטו נואר"/סזאן, "ראש איכרה הולנדית"/ואן גוך, "מסעדת הסירנה באנייר"/ ואן גוך, "דיוקן עצמי" 1887/ואן גוך, "הכנסייה באובר"/ואן גוך, "הארוחה או הבננות"/גוגן.

מומלץ לשוטט במוזיאון על פי סדר התערוכות, שגם משקף את ההתפתחות הכרונולוגית של האמנות. בחלק התחתון של המוזיאון נמצאות היצירות הריאליסטיות, הניאו קלסיציסטיות והרומנטיות, שסימנו את אמצע המאה התשע עשרה.

אל תחמיצו את יצירותיו של הריאליסט המדהים קורבה, יצירות שישאירו אתכם עם פה פעור. אחר כך ממשיכים אל האגפים שמייצגים את האימפרסיוניזם - אותו רצון לשקף בציור את מה שרואה העין. מונה, הוא אחד המפורסמים שבאמנים אלה, אולם במקום יצירות רבות של אמנים אחרים מהזרם האימפרסיוניסטי. סדרות גדולות של ציורים, שנובעות מהרצון להנציח את הרגע החולף, החד-פעמי, וגם יצירות שמראות את פריז של האוסמן, מצויות כאן.

אבל לא רק את מה שנקלט בעין רצו להעביר, אדוארד מאנה למשל, מעביר מסרים של ביקורת חברתית חריפה בציוריו. "אולימפיה" ו"ארוחת בוקר על הדשא" הן אמירות בוטות כלפי הבורגנים החדשים בפריז, הוללותם וצביעותם. כשנתלו היצירות הללו בסלון הפריזאי דאז, היה צריך לגונן עליהן מפני מקלות ההליכה המגולפים של האדונים, שהורמו להכות בהן בכעס.

כאשר ממשיכים לשוטט באגפי המוזיאון מגיעים אל הפוסט אימפרסיוניסטים - אלה שמרדו וזנחו את האימפרסיוניזם, לטובת ייסוד שפה אמנותית חדשה. פול גוגן המציא את הסמבוליזם, ורצה ליצוק תכנים משמעותיים לערכי הנצרות והמיתוסים, שאיבדו מכוחם, לדעתו. הוא הרחיק עד טהיטי ואיים נוספים כדי לחפש אחר אותה רוח אותנטית וטהורה, אותה קיווה להשיב אל אירופה המתועשת.

ואן גוך - אבי האקספרסיוניזם, מתאר במכחולו לא את מה שקיים בטבע, אלא את הלכי רוחו, תחושות, שאינן פרטיות ואישיות בלבד ואשר חובקות כל. שדה כחול ושמיים צהובים, משיכות מכחול רוגשות, שאנרגיה מתפרצת מהן בלי גבול.

 • כתובת: 62, Rue de Lille 9
 • הגעה: מטרו לתחנת Solferino. אוטובוסים 24, 63, 68, 69, 73, 83, 84, 94
 • שעות פתיחה: כל השבוע 9:30-18:00 סגור בימי שני.
 • עלות: 14 אירו
 • אתר אינטרנט: www.musee-orsay.fr
 • לרכישת כרטיסים מראש »

מוזיאון האופרה

מוזיאון האופרה (Musee de l`Opera) הוא מוזיאון קטן, השוכן במה שהיתה הכניסה הפרטית של הקיסר לאופרה. המוזיאון מציג את האופרה דרך: סצינות, תסריטים, תצלומים ואביזרים שונים ומגוונים, מודלים של תפאורות ועוד.

 • כתובת: Pl. de l`Opera.
 • הגעה: מטרו - Opera, קווי אוטובוס 20, 21, 22, 27, 29, 31, 39, 42, 52, 53, 66, 68, 81
 • שעות פתיחה: ימי שני 14:00-20:00, שלישי עד שבת 9:00-20:00, ראשון 13:00-19:00.
 • עלות: 29-22 אירו
 • אתר אינטרנט: www.operadeparis.fr

מוזיאון הצבא

מוזיאון הצבא (Musée de l'Armée) בפריז נחשב לטוב בתחומו בעולם. המוזיאון מחולק לשני אגפים: באגף המערבי בקומת הקרקע מוצגים כלי נשק וציוד מסין, יפן הודו וטורקיה, בקומה השנייה מוצגים פריטים מהמאות ה-14 עד ה-18, בקומה השלישית ארטילריה. באגף המזרחי קיימות תצוגות מימי לואי ה-16 ועד נפוליאון השלישי (קומות שניה ושלישית).

כל קומה מחולקת לחדרים המציגים תקופה אחרת בהיסטוריה הצבאית והמלחמתית הכללית והצרפתית בפרט מתקופת האבן ועד מלחמת העולם השניה. בין שני האגפים נמצאת כנסיית החיילים, שהיא חלק מה"דום" (Dome). לאחר הביקור במוזיאון כדאי לבקר בכנסיית ה-Dome (אותו כרטיס כניסה) ובה קבר נפוליאון בונפרטה, אחיו יוזף (מלך נפולי), וקבר הגנרל פוש.

 • כתובת Hotel des Invalides.
 • הגעה: מטרו - Latour Maubourg, Varenne. קווי אוטובוס 28, 63, 69, 80, 82, 83, 87, 92, 93
 • שעות פתיחה: בחודשים 1 בנובמבר-31 במרץ - כל יום בין 10:00-17:00, מה-1 באפריל עד ה-31 באוקטובר כל יום, בין 10:00-18:00.
 • עלות: 12 אירו
 • אתר אינטרנט: www.musee-armee.fr

מרכז פומפידו 

האדריכלים רוג'רס ופיאנו הקימו בשנות השבעים את מרכז פומפידו (Centre d`Art et de Culture Georges Pompidou) - בניין עתידני החושף את שלד הפלדה, קירות הזכוכית וצבעיו העזים. רחבה מרוצפת ומשופעת משתרעת בחזית המרכז ומשמשת כאזור הקבלה של המוזיאון ותיאטרון פתוח לציירי רחוב, פנטומימאים, לוליינים ועוד.

מאחור ניתן לראות בבירור את צינורות התחזוקה: לבן - איוורור, כחול - מיזוג אוויר, ירוק - מים, צהוב - חשמל, אדום - תקשורת. מטרת המרכז היא לקשר בין האומנויות לפעילות היומיומית. במרכז ארבעה אגפים: בקומות השלישית והרביעית נמצא המוזיאון הלאומי לאמנות מודרנית משנת 1900 ועד ימינו. המחלקה לפיתוח תרבותי - חינוך, בידור, תורת הנאום ועוד. ספריית עיון ציבורית והמכון למחקר ותיאום אקוסטיקה. בקומה החמישית קיימת מרפסת תצפית.

 • כתובת , Pl. Georges Pompidou.
 • הגעה: מטרו - Rambuteau, Chatelet, Les Halles, Hotel de Ville. אוטובוסים - 21,29,38,47,58,69,70,72,74,75,76,85. RER - Chatelet Les Halles.
 • שעות פתיחה: 11:00-21:00 (ניתן להיכנס עד השעה 20:00), סגור בימי שלישי וב-1 במאי.
 • עלות: 11-14 אירו
 • אתר אינטרנט: www.centrepompidou.fr

בית ויקטור הוגו

בית ויקטור הוגו (Maison de Victor Hugo) הוא הבית בו התגורר הסופר שהשאיר לנו את "עלובי החיים", "הגיבן מנוטרדאם" ועוד יצירות מופת. הוא חי בקומה השניה בבית Roben Guemenee, הבית הגדול בכיכר בשנים 1832 עד 1848. כאן כתב הוגו את "עלובי החיים" והשלים עבודות אחרות. בתצוגה: שחזור חדרי המגורים והעבודה, ספרות, כתבים ועוד. יש צורך בתיאום מראש.

 • כתובת: 6 Pl. des Vosges
 • הגעה: מטרו לתחנת Bastille, Saint-Paul, Chemin-Vert.
 • שעות פתיחה: המוזיאון סגור לרגל שיפוצים עד מאי 2020.
 • עלות: חינם לאוסף הקבוע ובעלות של כ-5 אירו לתערוכות הזמניות
 • אתר אינטרנט: maisonsvictorhugo.paris.fr

מוזיאון דלקרואה 

האמן הנון-קונפורמיסט והרומנטיקן דלקרואה התגורר במקום משנת 1857 ועד מותו בשנת 1863 וכיום פועל כאן מוזיאון על שמו (Musee Eugene Delacroix). בשנים אלה, כבר היה צייר מוכר וידוע, אשר הספיק לכונן בעירו סגנון ציור "רומנטי" בניגוד לניאו-קלסיציזם השכלתני והשמרני שנכח לפניו. הוא נסע אל ה"אוריינט", ביקר במרוקו, אלגי'ר ומקומות נוספים, ושב עם פלטה חדשה של צבעים עזים, נושאים אקזוטיים, רעיונות וחוויות ומקוריות שניערה את הזירה האמנותית סביבו.

כאן, בבית זה, צייר, בין היתר, את שני הציורים: "The Entombment of Christ" ו-"The Way to Calvary". גן המוזיאון נחשב לאחד המקומות הרומנטיים בעיר והקומה הראשונה נחשבת למוזיאון לאומי ובה יצירות האמן.

 • כתובת: 6 Rue de Furstenberg
 • הגעה: מטרו: St. Germain des Pres. קווי אוטובוס 39, 63, 70, 86, 95, 96
 • שעות פתיחה: 9:30-17:30, סגור בימי שלישי.
 • עלות: 7 אירו
 • אתר אינטרנט: www.musee-delacroix.fr

בית בלזק

הסופר התגורר במקום בשנים 1840 עד 1847 תחת שם בדוי (Monsieur de Brugnol), כדי להימנע ממבקריו הרבים. בתקופה זו כתב את רוב יצירותיו, וביניהן "La Cousine Bette" (בשנת 1846). במוזיאון הנושא את שמו (Maison de Balzac) אפשר לראות את הספרייה ובה חלק מהיצירות המקוריות, תצוגה על חיי האמן, ציורים ורישומים של בני משפחת הסופר וחבריו, כולל חדר גברת חנסקה (Hanska), המוקדש לאישה הרוסייה עימה התכתב במשך 18 שנה והיתה אשתו במשך חמישה חודשים עד מותו בשנת 1850.

 • כתובת: 47Rue Raynouard.
 • הגעה: מטרו: Passy, La Muette, קו אוטובוס 32
 • שעות פתיחה: 10:00-18:00, סגור בימי שני.
 • עלות: חינם לאוסף הקבוע ובעלות של כ-5 אירו לתערוכות הזמניות
 • אתר אינטרנט: www.parismusees.paris.fr

מוזיאון דאלי

330 יצירות מאת הפסל והצייר סלבדור דאלי מוצגות במוזיאון דאלי (Espace Montmartre Salvador Dali) בתאורה מיוחדת. דאלי שנולד בקטלוניה, ספרד, היה חלק מתנועת האוונגרד האמנותי, שקישרה בין אמנים מארצות אירופה השונות. הקשר היה אמיץ במיוחד בין ברצלונה, בירת קטלוניה לפריז. הקמת תנועת הדאדא (בפריז) למשל, היכתה בדאלי הצעיר והשפיעה עליו רבות, מתנועה זו, שהוקמה בפריז, עם אמנים כמו דושאן למשל, גרמה לסוריאליזם להיווצר.

לדאלי, סוריאליסט מובהק, היה חלק מרכזי ביצירה הסוריאליסטית, ויחד עם חבריו הפריזאיים (והאחרים), כמו הקולנוען לואי בונואל, פרץ דרך לביטוי שונה ומהפכני באמנות. הסוריאליזם של דאלי מבקש להציג אוסף של סמלים, אשר מחברים את הצופה אל התת-מודע, אל פחדים עמוקים, כמיהות מודחקות ועוד. הסוריאליסטים התלהבו מאוד מעבודתו של פרויד, ורצו ליצור ולהביע את העולם הנסתר של הנפש, שהואר בכתביו וניסוייו.

ברבות מהיצירות של דאלי קיימת נוכחות של הפחד מהמוות, העיסוק בנרקיסיזם ומין יחד עם תסביכים פרוידיאניים שונים לרוב. השפה החדשה שיצר דאלי השפיעה ומשפיעה עד היום, לא רק בספירה האמנותית או הפילוסופית, אלא גם על עיצוב, אופנה, ותחומים שמקיפים את רובנו בחיי היום יום.

 • כתובת: 11Rue Poulbot
 • הגעה: מטרו: Abbesses. קווי אוטובוס 54, 80
 • שעות פתיחה: 10:00-18:00
 • עלות: 12 אירו
 • אתר אינטרנט: www.daliparis.com

מוזיאון האופנה והתלבושות

במוזיאון האופנה והתלבושות (Musee de la Mode et du Costume) מוצגות תערוכות סלקטיביות, המורכבות מהאוסף העצום של כ-12 אלף תלבושות מלאות וכ-60 אלף אביזרים נוספים, הכוללים בגדי גברים, נשים וילדים משנת 1753 עד ימינו. המוזיאון מוקדש להתפתחות האופנה וחלק מהתצוגה נתרם על ידי משפחת רוטשילד והנסיכה המנוחה גרייס ממונקו.

 • כתובת: 10Av. Pierre 1er de Serbie.
 • הגעה: מטרו - Lena , Alma, Marceau. קווי אוטובוס 32, 63, 92
 • שעות פתיחה: המוזיאון סגור לרגל שיפוצים. ייפתח שוב ב – 2020
 • עלות: 9 אירו
 • אתר אינטרנט: www.palaisgalliera.paris.fr

ארמון טוקיו לאמנות עכשווית

ארמון טוקיו (Palais de Tokyo) לאמנות עכשווית נמצא לא הרחק מארמון טרוקדרו, מול מגדל אייפל על גדות נהר הסיין. לא מדובר במוזיאון רגיל אלא באתר עליה לרגל משעות הצהריים (12:00) ועד חצות, המקבץ אליו אנשים מכל הגילאים ומכל שכבות החברה. מנהלי המקום טוענים כי מטרת המקום היא לאפשר לאמנים ומעצבים לשלב בין צרכיהם ורצונותיהם ללא מעצורים.

הקו המאפיין את המקום הוא עכשוויות, דינמיות ותנועתיות, הן מקומית והן גלובלית. במקום נערכים מספר פעמים בשבוע מופעי מוזיקה אלקטרונית, קיימים חדרים למשחקי וידאו וכמובן יצירות של כ-30 אמנים מרחבי העולם.

 • כתובת: 13 Avenue du Président Wilson
 • שעות פתיחה: 12:00-24:00, סגור בימי שלישי.
 • הגעה: מטרו Lena או תחנת Marceau Alma (קו מספר 9), קווי אוטובוס 32, 42, 63, 72, 80, 82, 92
 • עלות: הכניסה ללא עלות
 • אתר אינטרנט: www.palaisdetokyo.com 

מוזיאון הטבע

מוזיאון הטבע (Museum National d`Histoire Naturelle), אשר קיבל את שמו ויעודו בשנת 1793, הוקדש למחקר, שימור והדרכה. אז הוקמה פינת החי וטיפול בחיות שהובאו מגני חיות, שרבים היו בבעלות פרטית של נסיכים ושחקני קרקס. כך התוודעו הפריזאים לפילים, דובים, ג'ירפות ועוד. בשנת 1870 עלו רוב החיות על שולחנות התושבים בשל המצור הגרמני, אך חלקן ניצלו. המוזיאון מחולק לארבע מחלקות: מינרלים, הצמחייה, השלדים ובעלי החיים. הצילום במוזיאון אסור.

 • כתובת: 2 Rue Buffon
 • הגעה: מטרו - Jussieu, Austerlitz. קווי אוטובוס 24, 57, 61, 63, 67, 89 91
 • שעות פתיחה: מדי יום, בין השעות 10:00-18:00. המוזיאון סגור בימי שלישי
 • עלות: 9-11 אירו בהתאם לסוג הכרטיס
 • אתר אינטרנט: www.mnhn.fr/museum 

מוזיאון קרנבלה

מוזיאון קרנבלה (Musee Carnavalet) נמצא בשתי אחוזות שחוברו ביניהן והוא משקף את ההיסטוריה של פריז. החדרים מעוצבים ומרוהטים וכוללים יצירות אומנות בהתאם לתקופות. הבניין המרכזי הוא Hotel Carnavalet, שנבנה בשנת 1548. בשנת 1989 חובר בית Peletier מהמאה ה-17.

חדר לואי ה-15, חדר הנשפים של בית ונדל (Hotel de Wendel) מראשית המאה העשרים, התקרה של Charles le Brun מהמאה ה-17, גלריית מאדאם דה Sevignes, חדר הקבלה מ-Hotel d`Uzes הם חלק מהחדרים אליהם מומלץ להקדיש תשומת לב מיוחדת. האוסף מסודר באופן כרונולוגי: ב-Hotel Carnavalet עד 1789 וב-Hotel le Peletier מהמהפכה דרך הקיסרות השניה ועד ימינו.

 • כתובת: 23 Rue de Sevigne
 • הגעה: מטרו - St. Paul, Chemin ver. אוטובוסים - 29,69,76,96
 • שעות פתיחה: המוזיאון סגור לשיפוצים נכון לנובמבר 2019
 • אתר אינטרנט: www.carnavalet.paris.fr

מוזיאון ההגירה

מוזיאון ההגירה (Cité nationale de l'histoire de l'immigratio) עוסק בהיסטוריה של ההגירה לצרפת. המוזיאון הוקם בשנת 2007 במטרה לעורר את המודעות לנושא ההגירה בצרפת ולשילוב המהגרים בחברה.

בתערוכות המוצגות במוזיאון מופיעים סיפורי מהגרים, צילומים, ציורים, פוסטרים וכדומה, כולם עוסקים במציאות ההגירה, השורשים והאדמה. במקום בו שוכן המוזיאון פעל בעבר המוזיאון הלאומי לאמנות אפריקה ואוקייניה, אך הוא שולב במוזיאון Quai Branly.

 • כתובת: 293 Av. Daumesnil
 • הגעה: מטרו - Porte Doree. קו אוטובוס 46
 • שעות פתיחה: שלישי עד שישי 10:00-17:30, שבת עד ראשון – 10:00-19:00
 • עלות: 6 אירו
 • אתר אינטרנט: www.histoire-immigration.fr 

הקונסייז'רי

הקונסייז'רי (Conciergerie) הוא השם שניתן לאגף בתחומי הארמון הישן, שהיה נתון בידי מנהל המשק של ארמון המלך. החל מהמאה ה-14 שימש המקום כבית כלא ובתקופה שלפני המהפכה ישבו בו מי שפגעו בשוגג או ניסו להתנקש בחיי המלכים. בזמן המהפכה נכלאו בו כ-4,000 איש בדרכם לגיליוטינה, וביניהם מארי אנטואנט ושארלוט קורדה, שדקרה את המנהיג הקיצוני מארה בחדר האמבטיה.

במבנה קיימים כמה אולמות גותיים, שחודשו במאה ה-19, ובהם חדר השומרים החמושים (מעל אולם זה שכן הטרקלין הגדול של הארמון), המטבחים, הכלא, חדר המשמר, חצר הנשים. האולמות הם עדות לתזכורת ההיסטוריה הטראגית שהתרחשה במקום.

 • כתובת: 2, Boulevard du Palais
 • הגעה: מטרו - Cite. קווי אוטובוס 21, 24, 27, 38, 58, 81, 85
 • שעות פתיחה: 9:30-18:00
 • עלות: 15 אירו
 • אתר אינטרנט: conciergerie.monuments-nationaux.fr

האורנז'רי

בקומה הראשונה של מוזיאון האורנג'רי (Musee de l`Orangerie) נמצא אוסף וולטר גיום - אימפרסיוניזם עד שנת 1930. בשני החדרים העגולים בקומת הקרקע תלויה סדרת הציורים של מונה: נימפות המים (Nympheas) והגן בג'יברני (Giverny).

 • כתובת: Jardin des Tuileries, Pl. de la Concorde.
 • הגעה: מטרו - Concorde. קווי אוטובוס 24, 42, 52, 72, 73, 84, 94
 • שעות פתיחה: 9:00-18:00. סגור בימי שלישי
 • עלות: 9 אירו
 • אתר אינטרנט: www.musee-orangerie.fr 

מוזיאון גרווין

מוזיאון גרווין (Musee Grevin) הוא סניף של מוזיאון מאדאם טוסו שנוסד בשנת 1882 ומתאר את המאה ה-19 בעשרים סצינות, בהן ויקטור הוגו על רקע הנוטרדם, טולוז לוטרק במועדון במונטמרטר, ז`ול ורן במסע למרכז כדור הארץ, גוסטב אייפל במגדל הנושא את שמו ועוד.

 • כתובת: 10 Boulevard Montmartre
 • הגעה: מטרו - Grands Boulevards. קווי אוטובוס 20,39,48,67,74,85
 • שעות פתיחה: שני עד שבת בשעות 09:00-17:00
 • עלות: 17 אירו
 • אתר אינטרנט: www.grevin.com

לתחילת הכתבה

התמונות בכתבה, הלקוחות מ-Flickr, הן תחת רישיון Creative Commons BY 2.0

יעדי הכתבה

נקודות עניין שהוזכרו בכתבה

כתבות מומלצות עבורך על פריז