שער הניצחון - מדריך לביקור באתר שער הניצחון

שער הניצחון (Arc de Triomphe), הניצב בשרת השאנז אליזה המפורסמת של פריז, הוא אחד המונומנטים המוכרים והבולטים של עיר האורות. המבנה הוקם בהוראת נפוליאון, במטרה לפאר ולהלל את כוחה של צרפת - על שער הניצחון, בכתבה שלפניכם
מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: שער הניצחון  - מדריך לביקור באתר שער הניצחון
צילום: איתמר ברק

מידע כללי על שער הניצחון

שער הניצחון (Arc de Triomphe) הוא אחת האטרקציות המרכזיות בעיר פריז. מבנה האבן הגדול ניצב במרכזה של כיכר שארל דה גול (Place Charles de Gaulle), הידוע גם בשמו Place de l'Étoile, בקצהו של הרחוב המפורסם שאנז אליזה (Champs-Élysées). המצביא נפוליאון הורה על הקמת שער הניצחון ב-1806, על מנת לפאר את שמם של אלה אשר לחמו למען צרפת במהלך המהפיכה הצרפתית ובמהלך המלחמות בתקופתו של נפוליאון. בנייתו של שער הניצחון הסתיימה שלושים שנה מאוחר יותר, ב-1836, שנים לאחר מותו של נפוליאון.


 מבנה השער הושפע משער טיטוס, שנבנה על ידי הרומאים, אך העיטורים שבו, מאפיינים את הסגנון הניאו-קלאסי של המאה ה-19. על קירות המבנה חרוטים שמות הגנרלים, שנהרגו במהלך אותן מלחמות, לצד שמותיהם של 128 קרבות. על כל אחד מצידי ארבעת עמודי השער, ניצבים פסלים מרשימים של אמנים בעלי שם, המתארים סצנות מלחמתיות. מתחת לשער הניצחון נמצא קברו של החייל האלמוני, אתר זה התווסף למתחם שער הניצחון בשנת 1921. מדי ערב בשעה 18:30 נדלקת בו אש התמיד.

 שער הניצחון מהווה חלק מ"המסלול ההיסטורי" (L'Axe historique) מסלול שמתחיל במוזיאון הלובר (Louvre) ומסתיים ברובע העסקים לה דפנס (La Défens) בעיר. שער הניצחון הוא בהחלט סיבה נפלאה לבקר בפריז, מבין יתר ערים בצרפת.

 שער הניצחון משמש גם כנקודת תצפית מצויינת על פריז, ממש כמו מגדל אייפל. ממרפסת המבנה, שנמצאת בגובה של חמישים מטרים ניתן להשקיף מלמעלה על 12 השדרות המתפצלות ממנה. העלייה כרוכה בטיפוס של כמאתיים מדרגות, אף הנוף הנשקף מהקצה הוא תגמול ראוי למאמץ. את המבנה עצמו ניתן לראות ממקומות שונים ברחבי פריז. מבט מרחוק על שער הניצחון חושף את עוצמתו ומצדיק את עצם היותו מונומנט צרפתי חשוב ומלא עוצמה.


כדי להגיע לשער הניצחון, יש לעבור במנהרה תת קרקעית, אשר חוצה את הכביש העמוס, העובר מלמעלה ומקיף את המבנה. הכניסה למנהרה היא מרחוב Avenue de la Grande Armee או דרך יציאת Wagram של המטרו.

 בבסיסו של שער הניצחון פועל מוזיאון קטן, הסוקר את ההיסטוריה של בניית השער, כמו גם את מעללי הגבורה של נפוליאון.

מידע שימושי על שער הניצחון

  • הגעה: קווי 1,3,6 במטרו, תחנת Charles-de-Gaulle-Etoile, רכבת RER קו A, תחנת Charles-de-Gaulle-Etoile, קווי אוטובוס 22, 30, 31, 52, 73, 92
  • מחיר: מבוגר - 8 אירו, סטודנטים (בגילאי 18-25) - 5 אירו. הכניסה לצעירים עד גיל 17 היא חינם.
  • שעות פתיחה: אפריל - ספטמבר - 10:00-23:00, אוקטובר - מרץ - 10:00-22:30 - כניסה אחרונה אל שער הניצחון - 45 דקות לפני הסגירה.
  • אתר אינטרנט: www.arcdetriompheparis.com
  • לרכישת כרטיסים מראש »

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

הזמנת כרטיסים מראש

בשיתוף Ticketbar

נקודות עניין שהוזכרו בכתבה

כתבות מומלצות עבורך על פריז