טיול חברות בברלין 5.23

אחרי התלבטויות בבחירת היעד נבחרה ברלין כיעד לטיול 3 חברות. הטיסות הוזמנו חצי שנה מראש דרך איסיגט כ180 יורו לכרטיס כולל תיק גב וטרולי (אחרי לחץ מתון מצד החברות ). לגבי אזור הלינה היו התלבטויות ושינויים. החברות היו בעבר בברלין ואצלי זו הפעם הראשונה. בסופו של דבר נבחר המלון ברובע קודם . הבחירה היתה מצויינת כי האזור מאוד מרכזי אבל גם נעים להסתובב גם בלילה. הזמנו חדר גדול ל3 עם ארוחת בוקר במלון עסקים abba . עלות 4 לילות 1000 יורו. ארוחת בוקר טובה ומגוונת עם פירות וירקות . הטיסה מהארץ ב14:30. הגענו לברלין בשעה 18. ירדנו 2 קומות למטה ורכשנו במכונה כרטיס נסיעה לרכבת במרכז. עלות 4 יורו. ניתן לרכוש כרטיס ל24 שעות בעלות 10 יורו . כעקרון לנסיעה בעיר ניתן להטעין באפליקציה או לרכוש כרטיס פיזי . הכרטיס תקף לכל הרכבות בעיר ואוטובוסים. אם רוכשים את הכרטיס היומי מהרכבת אז צריך לרכוש לאזור ab ורק להוסיף 2 יורו חד פעמי לנסיעה מהשדה. בכל הימים שטיילנו לא נתקלנו בבדיקת כרטיסים אבל חשוב לא לשכוח לחדש את הכרטיסיה היומית. סים הטענתי 2 גיגה דרך esim ב7 דולר. הספיק לטיול . לקח כחצי שעה להגיע למרכז העיר. אם רוכשים כרטיסים דרך אפליקציה לא צריך לתקף אבל אם רוכשים כרטיס במכונה צריך לתקף רק פעם אחת בתחילת הנסיעה יש עמוד כזה בצבע אדום ברציף. אם עושים תיקוף פעמים הכרטיס מתבטל. ככה הסבירו לנו. עשינו סיבוב לייד המלון , אכלנו במסעדה אסייתית והלכנו לנוח. צמוד למלון יש סניף גדול של lidl . מחשיך בשעה 10 בלילה ככה שנוח להסתובב עד מאוחר. יצא לנו מזג אויר מצויין . קצת קריר אבל שמשי.

יום שני - קמנו מוקדם ויצאנו לכיוון הסיור . את הסיור הקבוצתי סגרנו דרך אמיר וקיבלנו מדריך מהמם .נתי המורה להיסטוריה. במהלך הסיור קינאנו לא מעט בתלמידים של נתי שזוכים במורה כזה. הינו קבוצה קטנה של 8 אנשים. עלות הסיור 40 יורו לאדם. שווה כל שקל. טיילנו במקומות המרכזים וקיבלנו הסברים המרתקים. ביקרנו באזור הפרלמנט, אנדרטת שואה, בונקר של היטלר, שכונה מעל הבונקר שהדירות בה לא ניתנות להשכרה או למכירה כדי לא למשוך קבוצות נאצים למקום ולהפוך את המקום הארור לפולחן. קיבלנו הרבה טיפים מנתי ואחרי 5 שעות מרתקות המשכנו להסתובב לבד בעיר. נסענו לרובע היהודי , נכנסנו לחצרות היפות וראינו גרפיטי יפה, בית כנסת .

יום שלישי נסענו לחומת ברלין וראינו את הציורים, לפני זה ביקרנו במוזאון הטרור ומוזאון שואה. שני המוזאונים לא מרשימים כמו מוזאוני שואה שהינו בהם במדינות האחרות . שני המוזאונים ללא תשלום. אכלנו במסעדת בשרים הצמודה לחומה טוני רומס. ההתמחות בעיקר בצלעות .

ביום האחרון הסתובבנו בעיר, פארק, חנויות . בימי חמישי יש שוק אוכל לא גדול שנמצא חצי שעה נסיעה מהמלון . הטיסה חזרה בשעה 8 ולכן להגענו לשדה ב5. הזמנו הסעה דרך טוני בעלות 40 יורו . מוניות היו הרבה יותר יקרות. צריך לשים לב כי בשדה בברלין בחזרה יש 2 בידוקי שיקוף ובטחון. את כל הקרמים וקוסמטיקה יש לשים בשקית נפרדת.

נתראה בטיול הבא....