24.05.17 הגענו בטיסה מליג'יאנג לצ'אנגדו ולאחר התמקמות במלון – ראו טיפ עשינו טיול קצר בעיר להכרת הסביבה.

25.05.17 יום סידורים בעיקרו לגבי הזמנת טיסות המשך ליעדים שונים והיו הרבה כאלו וכן הזמנת טיול לטיבט, לוקח 10 ימים לערך כדי לקבל את האישור –פרמיט לטיול, התשלום לטיול לטיבט צריך להיות במזומן מה שמחייב הוצאת יואנים מהכספומטים בכמה פעמים. רכשנו גם כרטיסי אוטובוס לפארק ג'יזאוגאו jiuzhaigou מה שמחייב להגיע עד התחנה המרכזית הנמצאת בדרום העיר שממנה יוצא האוטובוס, כדי להזמין את הכרטיס ליום הספציפי ולשעה הספציפית. כמו כן ארגנו לעצמנו טיול בן יומיים שיצא מהמלון למחרת וייקח אותנו לפנדות, ללשאן ולאמיי שאן, עשינו זאת בשל מורכבות המסלול ובמבט לאחור טוב שעשינו זאת כך. לאחר כל הסידורים העברנו חצי יום בעיר לרבות סיור בעיר העתיקה- סמטת קואן - ג'אי (Kuanzhai Xiangzi שתי סמטאות לא מעניינות במיוחד, סיירנו בפארק העם peoplews park, נחמד . כאשר חזרנו מטיבט- ראו בלוג אחר והיה לנו עוד יום בעיר ,סיירנו גם במקדש וונשו שהוא למעשה מתחם גדול –מעניין, יש בו מסעדה צמחונית מומלצת אך אנחנו לא התלהבנו, הלכנו לאורך תעלות המים של העיר ובערב לפי המלצת המלון, היינו במדרחוב התוסס Jinli Gujie מומלץ.

פארק העם.

מדרחוב Jinli Gujie

פנדות והבודהה הענק בלשאן.

26.05.17 בבוקר התחלנו את הטיול, מאחר ורק אנחנו נרשמנו לטיול זה זכינו לטיול פרטי עם נהג ומדריך. נסענו לראות את הפנדות- נחמד אך לא יותר מזה, והמשכנו ללשאן לראות את פסל הבודהה הענק שכשמו כן הוא, פסל ענק חצוב בסלע מול הנהר. אנחנו עשינו את החלק היבשתי דהיינו לא שטנו בסירה וטוב שכך כי ההליכה סביב הפסל מעליו מצדדיו ומתחתיו מרשימה ביותר בניגוד לשייט שרק חולף מולו ויתרונו הוא בזה שניתן לקבל מהסירה התרשמות של הפסל כולו, הגענו לפסל אחר הצהריים כשהשמש מאירה עליו והמראה היה מרהיב.

משם נסענו עד לכפר בקרבת הכניסה לאמיי שאן ללינה . ליד תחנת האוטובוס שממנה לוקחים את האוטובוס להר, בסוף העלייה של הכביש שהמלונות לצידו יש פסלים מעניינים החצובים בסלע.

אמיי שאן.

27.05.17 בבוקר נסענו עם האוטובוס של הפארק, הנסיעה לוקחת כשעתיים כולל החלפת אוטובוס בתוך הפארק, לאחר מכן עולים ברכבל וממנו יש עליה של כחצי שעה ברגל עד ההגעה לפסגה כאשר בדרך רואים קופים החיים ביער. על הפסגה שגובהה 3071 מטר ישנו פסל ענק מוזהב בגובה של 48 מטר, מספר מקדשים ואולי גם נוף יפה אבל מזג האוויר היה ערפילי למדי כך שלא ראינו הרבה ממנו. בירידה מההר היכן שמחליפים אוטובוס, לקחנו רכבל נוסף עד למקדש אחר וממנו ירדנו באלפי מדרגות עד לתחנת האוטובוס של הפארק , משם עם האוטובוס עד העיירה וחזרנו עם הרכבת המהירה לצ'אנדו.

שורה אחרונה לממהרים ניתן לוותר על אמיי שאן ולעשות טיול של יום אחד לפנדות ולפסל הבודהה הענק שבלשאן.