החל מהיום, ה- 01.05.22 תאילנד מבטלת את כל הגבלות הקורונה במדינה! המשמעות היא שכולם, מחוסנים, מחלימים וגם כאלו שלא התחסנו, יכולים להיכנס לתאילנד ללא צורך בבידוד. מחוסנים ב-2 מנות ומעלה וילדים אינם מחויבים בבדיקת קורונה לפני הטיסה או אחרי הנחיתה. מי שאינם מחוסנים, נדרשים לבצע בדיקת PCR בטווח 72 שעות לפני הטיסה לשם כדי להיות פטור מבידוד בהגעה למדינה.

הנוף שנשקף ממלון lebua at State Tower בבנגקוק | Braden Jarvis ©

THE THAI PASS כדי להיכנס לתאילנד יש צורך להנפיק "תאילנד פס" - טופס אישור ומילוי פרטים ברשת לפני הכניסה. החל מהיום תהליך מילוי הפרטים הופך פשוט מאוד ותיירים המעוניינים להגיע לתאילנד נדרשים למלא מספר מצומצם של פרטים לרבות רכישת ביטוח המכסה מקרי קורונה בסכום של 10,000 דולר לפחות. בשונה מהנחיות הקודמות, שהיה ניתן לנחות רק ביעדים ספציפיים בתאילנד, החל מהיום ניתן לנחות בכל יעד במדינה ולהתנייד בה בחופשיות.

נציג לשכת התיירות של תאילנד בישראל דב קלמן מציין כי החל מהיום "נפתחת תאילנד, הלכה למעשה, ללא כל מגבלה לנו הישראלים שכל כך אוהבים אותה. מאז שנפתחה תאילנד מחדש ובהדרגה ביולי 2021 הגיעה ישראל למקומות המובילים במספר כניסות התיירים לתאילנד". עוד מציין קלמן כי " בחודשים האחרונים הוכיחו הישראלים כמה עזה אהבתם לתאילנד ומילאו את הטיסות למדינה". חשוב לציין כי ישנן טיסות ישירות מישראל לבנגקוק ולאי פוקט. בשונה משנים קודמות בהן פוקט שימשה כמעיין תחנת מעבר לאיים אחרים כמו קראבי וקופיפי, כיום, היא נחשבת לאחד ממוקדי התיירות הכי תוססים ומעניינים בתאילנד.