מאיירהופן. רק אחרי שמגיעים למקום מבינים שמאיירהופן שם קוד לאתרי הסקי של עמק Zillertal שבטירול. מדובר ברשת של 4-5 אתרי סקי, שעיירת הסקי המרכזית שלהם נמצאת בכפר מאיירהופן. האתרים נמצאים על אותו רכס הרים, הכניסה האליהם בסקי-פס אחד ורשת תחבורה ציבורית של רכבות אוטובוסים מחברת ביניהם.

האתר המפורסם ביותר באיזור הוא ה-Penken. אחנו בחרנו לגלוש בעיקר באתר HochZillertal שבעיירה קאלטנבך (Kaltenbach).

לינה – ישנו בעיירה Stumm שממוקמת 5 דקות נסיעה ברכב מהרכבל של הוך-צילרטל. הזמנו דרך ובקינג צימר נהדר בשם FEWO “Unterm Wald”. חדר שינה, סלון שהוא חדר שינה נוסף, מקלחת גדולה, מטבח מאובזר היטב, מכונת נספרסו, חניה צמודה ובעיקר בעל דירה שמיעץ ומסייע ככל שאפשר. גם במייל לפני הנסיעה וגם תוך כדי הביקור שם. ההתכבות איתו לפני הנסיעה הייתה מאד יעילה.

אתרי הסקי:

בעל האתר, וגם כמה כותבים בפורום המליצו לנו על בית הספר Optimal שהתברר כבחירה טובה מאד. מאד נהנינו לעבוד עם המדריך מרטין שטיינלכנר (+43 660 1216355). האתר הומלץ כאתר הטוב ביותר למתחילים פלוס (פלוס, כי עשינו שבוע באתר גלטור הסמוך לאישגיל, כמה ימי תרגול והדרכה בחרמון), אם כי התגלה כפחות טוב מגלטור למתחילים מאפס, אבל התאים למידות שלנו בול!

אי אפשר בלי מאיירופן, אז קפצנו יום אחד לאיזור, לרכבל היוצא מ- Horberg Bergstation ועשינו שם כמה מסלולים כחולים. זה שבכניסה היה נהדר. השאר לא… מה שכן, שיעור סקי ספונטני עם המדריך וילי מבית ספר לסקי המקומי ג'וזף פרנהאוזר (Joseph funkhouser ski school) היה הרבה יותר מוצלח מהמסלולים. מדריך ותיק, מנוסה נחמד ומקצועי מאוד.

אתר נוסף באיזור שהתגלה אפילו יותר טוב לרמת מתחילים הוא HochFugen, אבל ההגעה אליו מצריכה חצי שעה של נסיעה (דרך יפהפיה!). יום אחד של תרגול בחלק התחתון במקום שיעורי סקי – מומלץ.

פארק מים

בנסיעה עם הילדים, אפרה סקי הוא רק בגדר חלום. מיד אחרי סיום השיעורים, היינו רצים לפארק המיים בעיר Fugen, עשר דקות נסיעה מקאלטנבך. בקיץ טיילנו עם הילדים באוסטריה וביקרנו בכמה וכמה פארקי מים (Therma) – תרמה אמדה באיזור פלכאו, בבאד אישל, באד הופגנשטיין. erlebnistherme-zillertal הזה הוא אחד המוצלחים שבהם. שתי מגלשות מטורפות, בריכה גלים, בריכה רגילה, מלא מלא ג'קוזי, בריכה מחוממת באוויר הפתוח, בריכת מים מלוחים. תענוג. התשלום הוא לפי שעות. 3 יורו לשעה ולאדם בלבד והשלמה ביציאה אם חורגים מטווח הזמן. יש מסעדה סבירה באתר. בקיצור בחצי מחיר מבריכה ישראלית ממוצעת מקבלים גן עדן, שיקום לגוף ופיצוי לילדים ולגב על יום סקי מאומץ. אנחנו היינו שם כל יום כמעט. פתוח עד עשר בלילה. אחיו הקטן של האתר הזה נמצא במאיירופן אבל לא התמקדנו בקרוב והגדול יותר.

הדרך לעמק צילרטל

לבאים בטיסת אל-על, הנחיתה היא בשעות הבוקר המוקדמות. שעתיים נסיעה ומגיעים לעמק. לא מספיק מוקדם כדי לגלוש כי עוד צריך להביא ציוד (שעה) ולהתמקם במלון, לאכול משהו, לקנות סים מקומי. מה עושים ? ראשית שמנו בווייז “הימנע מכבישי אגרה” וקיבלנו דרך אגמים יפהפיה וחיסכון של 8 יורו. אחרת צריך לקנות בגרמניה מדבקה לכבישי האגרה האוסטרים – vignette. הדרך הובילה לאגמי הטירול, ובראשם אגם אכנזי המפורסם. אפשר אולי לנצל את הזמן גם לריחוף ב- Rofan. אנחנו בחרנו להתמקד בפארק המים והיה תענוג.

הכנה

כחלק מההכנה לנסיעה הזמנו ברושורים של האיזור. ממלאים פרטים והברושורים מגיעים בדואר אחרי כשבועיים. מידע נוסף קיבלנו מהאתר של גופי התיירות המקומיים – אתר הוך זילרטל והאתר העמק כולו – עמק צירלטל (Zillertal) – עניינו אותנו יותר מטבע הדברים. אבל בדקנו גם את אתר זילרטל ארנה, ושאר אתרי רשות התיירות המקומית. לא פסחנו על הפורום של למטייל ומצאנו שם שני מאמרים על מסלולי גלישה מומלצים שהיה פחות רלוונטי אלינו והמלצה על בית הספר לסקי אופטימל, וסתם על חוויות גולשים אחרים.

אוכל

נסענו למאיירופן לאכול ב- stakehouse Tiro ברחוב הראשי. קילו שאטו-בריאן נעלם בקלות אחרי יום סקי ובריכה. Cafe Hoadacher היא מסעדה ביתית טובה.

את המסלולי SnowTubing ואת המסלול של 7 קילומטר מזחלות בשעה 21:00 לא עשינו, אבל עוד נחזור…