בשנת 2019 נרקם החלום לטוס לניו זילנד. בניתי תכנית וחיפשתי עוד 3 זוגות נוספים כשותפים לרעיון לנסיעה משותפת. על מנת לחסוך נהיגה עצמית ארוכה ומטישה, החלטתי לשכור רכב וואן עם נהג/מדריך לביצוע הטיול. אחת החברות שפניתי אליהם לקבלת הצעת מחיר הייתה amazing new zealand בהנהלת סנדרה נוטרדם אשר נבחרה לבסוף ובעת ביצוע הטיול ראיתי עד כמה הבחירה הייתה מעולה מכיוון שקיבלנו שרות והדרכה מעולה. ההוכחה לכך הייתה בעיקר השנויים שהיינו צריכים לעשות באי הצפוני עקב סופת הציקלון גבריאל ובהמשך עוד יסופר על כך. לודה בעלה של סנדרה היה הנהג אשר התגלה כנהג מעולה וסנדרה ולודה הדריכו אותנו לסרוגין. שניהם היו בעלי חוש הומור והיה כייף לנסוע איתם. מציאת השותפים המתאימים לקחה המון זמן ועל זה ניתן לכתוב בלוג נוסף. כמוכן מגפת הקורונה שפרצה גרמה לדחיית ביצוע הטיול לינואר 2023. כאשר נמצאו השותפים המתאימים כבר בפגישתנו הראשונה הוחלט לכרטס כרטיסי טיסה למחרת הפגישה על מנת לבחון את רצינותם של כל השותפים שהביעו את נכונותם לנסיעה זו. כמובן שבהמשך עשינו מפגשים רבים נוספים. מכיוון שנסיעה כזו דורשת לוגיסטיקה מורכבת מבחינת רכישת מזון כשר, ציוד שצריך לקחת, וכמובן הכנת האוכל לעצמנו. ולשם כך החלטנו לישון במוטלים אשר יש בהם מטבחים. המוטלים היו ברמה גבוהה. לגבי שבתות מכיוון ששהינו 4 שבתות הראשונה הייתה בכרייסטצ'רץ. שם אמנם היה בית חב"ד אבל הוא לא היה ערוך לקליטת מטיילים בגלל שכל שבוע שינו את משכנם הכנו לעצנו את השבת. שבת שנייה הייתה בקויינסטאון ששם אין בית חב"ד אז גם שם הכנו את השבת בעצמנו. שבת שלישית היינו בוולינגטון המוטל היה קרוב לקהילה היהודית. בליל שבת היה במקום חגיגת בת מצווה המשפחה והקהילה הזמינה אותנו להשתתף בחגיגת הבת מצווה. ואנחנו בתמורה תרמנו יחד 200 דולר לקהילה והבאנו מתנה לכלת הבת מצווה. ולמחרת בשבת אכלנו בבית הכנסת מהקטרינג של בוורלי שהזמנו מראש. שבת רביעית היינו באוקלנד שם הזמנו מראש ארוחות שבת מהקטרינג של deli. אמנם מניין לא היה לנו כי הקהילה היהודית עברה למשכנה החדש אשר היה במרחק של כשישה ק"מ ממלונינו שהיה במרכז העיר.

להלן תיאור של טיולינו:

יום 1 יום רביעי 25/01/23 טיסת flydubai המראה מנמל תעופה בן גוריון בשעה 00:05 נחיתה בדובאי בשעה 05:05 המשך טיסה עם emirates בשעה 10:05.

יום 2 יום חמישי 26/01/23 נחיתה באוקלנד בשעה 11:05 תור ארוך מאד לבדיקת המכס אשר לקח כשעתיים והמשך טיסה עם חברת jetstar בשעה 20:10 אשר נחתה בקרייסטצ'רץ בשעה 21:35 שם פגשנו את לודה וסנדרה הנהג והמדריכה שלנו. ומשם התחיל טיולינו. הנסיעה התבצעה במיני וואן ממוזג של מרצדס ספרינטר סטנדרטי 12 מושבים עם הרבה מקום ל-10-15 מזוודות מאחור ועוד נשארו לנו 2 מושבים פנויים ששם שמנו גם כן ציוד משותף. יום הטיול בדרך כלל היה מסתיים בסביבות השעה 18:00. העברה למקום הלינה carnmore on hagley.

יום 3 יום שישי 27/01/23 אקרואה קרייסטצ'רץ 180 ק"מ. בבוקר הלכנו לסופרמקט המקומי לקניית מצרכים לימים הקרובים וזרנו למלון להכניסם למקרר. לאחר מכן נסענו לנסיעה נופית להכרת חצי האי בנקס שנוצר במשך תשעה מיליון שנים של פעילות וולקנית לוהטת. נמל אקארוה ונמל ליטלטון הם שני המכתשים הענקיים שנותרו. במקור חצי האי בנקס היה אי, אבל במשך אלפי השנים נהרות הסחף הפילו את פסולת הקרחונים מהאלפים הדרומיים, אט אט חברו לשניים ויצרו את מישורי קנטרברי . עצירה ב- hilltop tavern כדי להביט בנוף לפני שאנו עושים את דרכנו למטה אל הנמל. 90 ק"מ אקארוה בשנת 1835 צייד הלוויתנים הצרפתי ז'אן לנגלואה הקים תחנת ציד לווייתנים בנמל במפרץ הצרפתי וקנה אדמה מהמאורים. לאחר שהבטיח את העסקה חזר לצרפת כדי לארגן קבוצת מתנחלים שיבואו להקים קהילה. לרוע המזל , האנגלים הכניסו את כל ניו זילנד לריבונות בריטית רק 13 ימים לפני כן, אז המתיישבים הצרפתים נאלצו למכור את תביעותיהם. עם זאת, הם נשארו, והביאו גם את אפיים הצרפתי העשיר וגם את תרבותם למקום הרחוק הזה של העולם. באקארוה נמצאים hector's dolphin הזעיר והנדיר. טיילנו בעיירה רגלית כולל המגדלור והליכה לאורך שביל החוף ממול potters croft. בשעה 15:00 חזרנו לקרייסטצ'רץ דרך הדרך היפה אך המפותלת לאורך שפת המכתש המציעה נופים מדהימים לאורך הדרך. הדרך התיירותית הזאת חייב להיות המסלול הנופי ביותר בכל העולם. הנופים משני הצדדים באמת מרהיבים מ- gebbies pass אל lyttelton harbour השני מבין המכתשים המרכיבים את חצי האי בנקס. לאחר מכן ה- dyers pass החזיר אותנו לקרייסטצ'רץ דרך ה- sign of the kiwi שהיה אחד מכמה עמדות ביניים מקוריות ששימשו מטיילים לחצות מ- lyttelton harbour לעיר. בפסגה יש נופים פנטסטיים של נמל lyttelton בכיוון אחד ומנגד נופים מרהיבים של קרייסטצ'רץ, האוקיינוס השקט והאלפים הדרומיים. לינה באותו מוטל.

יום 4 יום שבת 28/01/23 קרייסטצ'רץ יום חפשי טיול רגלי ב- hagley park אל הגנים הבוטניים. לינה באותו מוטל.

יום 5 יום ראשון 29/01/23 קרייסטצ'רץ הר קוק 350 ק"מ. הבוקר יצאנו מוקדם בשעה 08:00 הנסיעה לקחה אותנו דרומה דרך מישורי קנטרברי הפוריים. אחרי ashburton הנוף משתנה באופן דרמטי כאשר חצינו את מעבר burke's נכנסנו לאגן מקנזי, מרחב שטוח של כרי דשא וביתו של ההר הגבוהה ביותר בניו זילנד אאורקי ( או הר קוק כפי שהוא מכונה באנגלית) בתוספת הקרחון הארוך ביותר טסמן ואגמי קרחוני טורקיז נוצצים מתחת לאלפים הדרומיים. 228 ק"מ הכפר באגם טקאפו הינו קטן. הטענה שלהם לתהילה היא שיש לו את האוויר הנקי והצלול ביותר בניו זילנד. השמיים למעלה הפכו לאחרונה לשמורת שמי הלילה הראשונה בעולם. אגם טקאפו הוא גם ביתו של פרוייקט השמיים האפלים שבו יש בית קפה נפלא על שפת האגם. לאחר מכן הלכנו אל פסל כלב הרועים שצולם הרבה בסמוך לכנסיית הרועה הטוב האייקונית. ממש דרומית לכפר עלינו לפסגת הר ג'ון ונהנינו מנופים מרהיבים של 360 מעלות. מכיוון ששוחחנו עם זוג שגם נסעו ארבע זוגות עם אותו מדריך/נהג שאנו נסענו והתברר שלהם היה קשה בגלל תנאי מזג האויר לטוס מעל קרחון פוקס וקרחון פרנץ ג'וזף ואז הם ביצעו את הטיסה בהר קוק מעל קרחון טסמן. החלטנו אנחנו וזוג נוסף להקדים את הטיסה ולטוס בהר קוק מעל קרחון טסמן. שני הזוגות האחרים החליטו להשאיר את התכנית המקורית ולטוס מעל קרחון פוקס וקרחון פרנץ ג'וזף. לכן מנקודה זו היינו צריכים לאפשר 1.5 שעות לנסיעה לשדה התעופה הר קוק. לאחר 290 ק"מ (מתחילת היום) הגענו לתצפית אגם פוקאקי שהיא מקום נהדר לעצור בו לתמונות של הר קוק המשתקף במים. באגם הטורקיז -כחול המדהים שואב את צבעו מחלקיקי קרחונים עדינים התלויים במים. לאחר מכן יצאנו לכיוון ההרים בנסיעה הנופית של 55 ק"מ לכפר מאונט קוק בבסיסי אאורקי/הר קוק (ההר הגבוהה ביותר בניו זילנד וקרחוני טסמן והוקר. הנסיעה הנופית מקיפה נוף ברמה עולמית במיטבה שבה ההתרגשות שלנו גדלה במקביל לנוף שלפנינו, בכניסתנו לאתר מורשת עולמי זה הידוע בשם הפארק הלאומי הר קוק. במקום זה צילמו את הסרט הבריחה מתוך misty mountains (ho בצד השני של האגם רואים את תחנת האתר של lake town set הכפר tasman downs station שבו צולם ההוביט הראשון ואת מדרג הווארג. החווה הסמוכה נקראת הגחמני על שפת האגם ישב מעל המים ושילב מקבצים של בתי מגורים דו-קומתיים מעץ המסודרים סביב שבילי הליכה דרכי מים ורציפי מקשרים. הצילומים במקום זה היו אחת התקופות המבצעיות הגדולות ביותר בלוח הזמנים של הצילומים עם כ-700 איש על הסט. משם נסענו לשדה התעופה הר קוק לטיסת מסוק של 40 דקות מעל tasman glacir ו- lake tasman. כולל נחיתה על גבי הקרחון. קרחון טסמן הוא הקרחון הארוך ביותר בניו זילנד, הוא מתפתל לאורך האלפים הדרומיים במשך כמעט 30 קילומטרים לפני ששיאו באגם המסוף באורך 18ק"מ המעבר מקרחון לאגם מייצר קרחונים מרשימים על בסיס קבוע. לינה mt cook motel לרגלי hermitage hotel.

יום 6 יום שני 30/01/23 הר קוק- מוראקי -אואמרו 280 ק"מ הבוקר התחלנו בשעה 08:45 בשייט קרחונים הטיול כלל הליכה של 1.5 ק"מ למטה לאגם טסמן ולאחר מכן שיט אינפורמטיבי בסירה אל מול הקרחון באורך 27 ק"מ כשהוא מגיע לשיאו באגם המסוף שאורכו 18 ק"מ רבוע. המעבר מקרחון לאגם מייצר קרחונים מרש/ימים על בסיס קבוע זו באמת ארץ הקרח הגדול. יש הרבה פרשנות ללמוד על הצמחים, הצטמקות הקרחונים ופרטים מעניינים אחרים על האזור. ניתן לנגוע ואפילו לטעום את הקרח בן 500 השנים שבידינו. ניתן לראות את פני השטח העצום הנוטף של הקרחון הארוך ביותר בניו זילנד. ככל שהקרחון נסוג, הסוף מתמסמס וכתוצאה מכך נוצרים קרחונים ציוריים ביותר. צפינו והקשבנו לקרח הנמס מול עינינו באגם הקרחוני השליו הזה. בתום השייט הלכנו את אותו מרחק למעלה. לאחר השייט ביקרנו במרכז המבקרים של doc. הנסיעה של היום לוקחת אותנו מזרחה אל החוף דרך עמק וויטאקי, הדרך עוקבת אחר האגמים מעשה ידי אדם שנוצרו לפני עשרות שנים כדי להפעיל את תחנות הכוח ההידרו בוויטאקי, בנמור ואבימור. בדרך עצרנו בחוות הסלמון יש גם חנות לממכר סלמון מעושן וסלמון טרי. ה- elephant rocks הם הבאים (on island cliff road) אלו הם אוסף של סלעי גיר בני 60 מליון שנה שעברו בליה בחווה פרטית ( הגישה זמינה 24/7). island cliff road לקחו אותנו הוביל אותנו דרך החוף לאומרו המתיישבים הראשונים שיערו שהעיר תהפוך לחשובה ביותר של ניו זילנד. כמה הם יכולים לטעות ! הם העסיקו אדריכלים ובוני אבן כדי להשתמש באבן גיר מקומית כדי לבנות מבנים מרשימים עם עמודים קורינתיים ופתחי דלת ענקיים ברחובות מפוארים. לינה ב-heritage court motel. בשעה 20:30 בערב הנהג לקח אותנו לאתר הקינון של הפינגווין הכחול הקטן פלטפורמה הצפייה הבנויה במיוחד ממקסמת את נופי הציפורים שחוזרות בשעות בין ערביים בהמוניהן מהדיג של היום. לפעמים 150= פינגווינים חוזרים כולם בו זמנית וזה די מחזה, במיוחד שרבים יכולים לעבור בטווח 2-3 מטרים מאיתנו. הביקור במקום אורך כשעתיים. אסור לצלם בשעה 22:30 סנדרה החזירה אותנו למוטל.

יום 7 יום שלישי 31 בינואר אומרו- דנידין 110 ק"מ בשעה 08:00 כחצי שעה דרומית לאומרו עצרנו ב- moerkai boulders המצולמים הרבה הפזורים על החוף בשפל . הסלעים הכדוריים יוצאי הדופן נוצרו על קרקעית הים לפני 60 מיליון שנה, נוצרו עקב התקשות אבן הבוץ הפלאוקן. עם הזמן גלי הים שחקו בהדרגה אבן רכה יותר כדי לחשוף את הצורה הכדורית שמתחתיה. הם נראים רק כמה שעות לאחר השפל ש/היה אז בשעה 06:43 בבוקר. הנסיעה הקצרה של היום לוקחת אותנו דרומה לאורך החוף המזרחי. בשנות 1860 פרחה דנידין בזכות הבהלה לזהב העיר ניבנתה על פי העיר edinburgh בסקוטלנד אפילו שמות הרחובות ניתנו על פי הרחובות ב- edinburgh's השם דנידין פירושו edin on the hill העיר מתהדרת במבנים מפוארים מאבן שנבנו כדי להחזיק מעמד ולהתריס נגד מזג האוויר הסוער. העצירה הראשונה היא אנדרטת המאה באוטאגו בגבעת סיגנל לתצפיות מדהימות על העיר בשעה 12:30 לודה לקח אותנו לנסיעה ציורית לאורך עמוד השדרה של חצי האי אוטגו חצי האי היה במקור הר געש עתיק ויש לו יופי גס ובודד, עם כיסים של כמה מחיות הבר הימיות הנדירות ביותר. צפויים אי פעם צפויים מידי פעם הזדמנות להגיע בטווח קרוב. העצים סחופי הרוחות נותנים הערה מפחידה לנוף. בשעה 13:30 נסענו נסענו לשייט של שעה הנקרא monarch cruise היוצא מ- wellers rock wharf לקח אותנו החוצה ל-taiaroa head ביתו של מקום הקינון היבשתי היחיד של האלבטרוס המלכותי הצפוני בעולם, כמו גם 8 מיני ציפורים מקננים אחרים. חיים ימיים אחרים שהם פוגשים לעיתים קרובות הם דולפינים, אריות ים, פינגווינים ומינים אחרים של אלבטרוס בשייט מקבלים משקפת כדי לצפות בציפורים הענקיות עם מוטות כנפיהן באורך 3 מטרים. (_מכיוון שהים היה סוער השייט היה זוועתי כולנו כבר חיכינו לחזור לחוף?) לאחר השייט בשעה 14:30 נסענו אל מרכז האלברטוס המלכותי שבו יש מתקני שירותים, בית קפה וחנות ניתן ללכת אל המצוק שם ניתן לראות כמה קיני שאגים הממוקמים בצורה מסודרת למדי ולמטה ליד החוף בצד השני ניתן בדרך כלל למצוא כמה אריות ים בשעה 16:45 התחנה הבאה הייתה פינגווין פלייס בהרינגטון פוינט לסיור בתקווה לראות כמה מהציפורים הנדירות ביותר בעולם! אתר הקינון נמצא בחווה פרטית והם החלו במיזם ידידותי לסביבה כדי לעזור להציל את פינגווין העיניים הצהובות הורה אחד יוצא לדוג בעוד השני נשאר על הקן והם חוזרים וכל שעות היום (לא כמו רוב הפינגווינים האחרים שחוזרים בשעת בין ערביים) יש במקום גם בית חולים לפינגווינים בפועל מלבד הפינגווינים שראינו בבית החולים בסיור הרגלי בשטח ראינו סה"כ שלשה פינגווינים מקום הלינה dunedin palms motel.

יום 8 יום רביעי 01/02/23 דנידין -nugget point- טה אנאו 350 ק"מ אוניברסיטת אוטגו היא הוותיקה ביותר (והגדולה ביותר ) בניו זילנד שם ביקרנו הסטודנטים המבריקים של ניו זילנד לומדים לתארים משפטיים ורפואה. לאחר מכן הלכנו במעלה רחוב בולדווין (אסור לנסיעת רכב) כנראה רחוב המגורים התלול בעולם לאחר מכן ביקרנו בתחנת הרכבת המרשימה של דנידין שנבנתה בסגנון הרנסנס הפלמי. הנסיעה של היום לקחה אותנו מערבה דרך כמה מחוות הכבשים היפות ביותר בדרום ניו זילנד בדרך עשינו סטייה קצרה של 30 קילומטרים אל kaka point ו- nugget point. ב- nugget point יש מגדלור משנת 1869 יש כלבי ים ואריות ים ובנוסף זה מהווה כר גידול ל-gannets, גזים מפויחים, ופינגווינים צהובי עיניים ה-nugget הם חבורה ציורית של סלעים משוננים היוצאים אל הים בחוף קטלינס הדרמטי. למי יש מזל יוכל לראות כלבי ים ואריות ים משתזפים על החוף. טה אנאו הוא השער לפארק הלאומי פיורדלנד, שהוא 1,250,000 דונם לא מיושבים של שממה מדהימה. לפיורלנד יש milford sound ו- doubtfuk sound. וכמה דייגים נוף קשיי קדמוני, שלא נגע ברובו על ידי בני אדם מלבד פלישות של תיירים בפיורדים אחרים. הוא הוכרז כאזור מורשת עולמית בגלל המאפיינים הגיאולוגיים הבולטים והיופי היוצא דופן, התכשיט במילפורד סאונד נמצא mitre peak שבכתר. העצירה כאן הינה ביקור זריז ב- wildlife centre לתצפית יפה על takahe. בשעה 19:00 לודה הסיע אותנו לקחת את השייט למערות התולעים הזוהרים בטה אנאו חזרנו בשעה 21:15. טה אנאו פירושו מים זורמים במאורית -כך שגם האגם וגם העיירה שאבו את שמותיהם מהמערות. תצורות סלע מרהיבות, מאובנים, מערבולות, מפלים ותולעים זוהרים נמצאים במרחק ש/ל חצי שעה נסיעה משם. מקום לינה lakeside motel.

יום 9 יום חמישי 02/02/23 טה אנאו - doubtful sound - טה אנאו 40 ק"מ בשעה 09:00 היום יש נסיעה קצרה של 21 קילומטרים דרומה למנאפורי צ'ק אין במשרד realnz בפרל הארבור עד 09:40 בבוקר לטיול doubtful sound המדהים ביופיו חובה לקחת חומר דוחה חרקים שכן זבובי החול הם לא רק איום אלא למעשה אוכלי אדם! בנוסף מעיל גשם - באזור יורדים 12,000 מ"מ גשם בשנהב למ"ר כך שרוב הסיכויים שתראו גשם! doubtful sound הרבה פחות מתוייר ממילפורד סאונד אז ישנה תחושה של ביקור בשממה האמיתית. הפיורד הזה ארוך יותר ממילפורד סאונד הטיול כולל שייט בין אגם מנפורי לאחר מכן לוקח אותנו ל- wilmot pass לפני הירידה ל- doubtful sound לשלש שעות של wilderness cruise חוזרים באותה דרך ומגיעים חזרה בשעה 17:15. הטיול כולל שייט נסיעה באוטובוס ושוב שייט ונסיעה באוטובוס ושייט חזרה. לינה באותו מקום של הערב הקודם.

יום 10 יום שישי 03/02/23 טה אנאו- מילפורד סאונד- קווינסטאון 400 ק"מ יציאה בשעה 08:00 עלינו לאפשר לפחות 2.5 שעות לנסיעה למילפורד מכיוון שאנו נעצור כל הזמן לצלם . חובה להביא חומר דוחה חרקים ומעיל גשם. הנסיעה לכיוון מילפורד סאונד די מהממת בלשון המעטה. עצירות אפשריות בדרך כוללות את eglington river valley, mirror lake ו- knobs flat לפני ההגעה ל- divide המעבר הנמוך ביותר מעל ההרים הללו. בהמשך הדרך תגיע לתצפית פולס קריק אל עמק הוליפורד. ברגע שנעבור במנהרת הומרוס באורך 1.2 ק"מ ראינו את קניון קלדאו המרהיב ואת הקירות התלולים להפליא שעליהם מתפתל הכביש לאט למטה. בשעה 10:30 ביצענו צ'ק אין בדלפק בטרמינל realnz בשעה 11 יצא השייט בין שעתיים. milford sound הוא פשוט שייט שאין שני לו לכל דבר בעולם הזה- מילפורד סאונד הוא מפואר ומשובח להפליא. הסירה הקטנה הזו מסוגלת להתקרב לאינספור המפלים שנופלים מאות מטרים במורד צוקים צלולים ועד להרים העולים ישר מהים, כלבי ים על הסלעים ודולפינים (בדרך כלל) mitre peak ממגנט צלמים כמונו, וכך גם מפלי בואן וסטירלינג המדורגים. sound הוא עמק נהר מוצף אבל אלו הם עמקים קרחונים מוצפים עם קירות צדדיים שקופים שצוללים מאות מטרים מתחת למים כמו גם מעל -ולכן הם מקבלים שם שגוי. המאורים מאמינים שהפיורדים נוצרו על ידי הבונה הטיטאני tute rakiwhanoa av שהשתמש ב-adze כדי לחתוך את הקירות התלולים הצדדיים והתעלות. לאחר השייט ביצענו טיול לאורך מסלול החוף לפני חזרתינו לטה אנאו בשעה 13:00 מטה אנאו המשכנו עוד שעתיים צפונה לקווינסטאון וליד שדה התעופה עצרנו ב- remarkables supermarket להצטיידות. לינה ב- autoline motor lodge.

יום 11 יום שבת 04/02/23 קווינסטאון יום חפשי טיול רגלי בעיר לינה באותו מקום של אתמול.

יום 12 יום ראשון 05/02/23 קווינסטאון- גלנורצ'י- וואנאקה 190 ק"מ 08:00 בבוקר יצאנו לדרכנו נסענו בנסיעה ציורית אל glenorchy בקצה הרחוק של אגם וואקאטיפו. הדרך נבחרה בעשרת הנסיעות היפות ביותר בעולם! ממש ממערב לכפר נמצא אזור המכונה גן העדן (כן הוא קיים) רבות מסצנות שר הטבעות וההוביט צולמו באזור זה. הוא שוכן בקצה הדרומי של הפארק הלאומי mt. aspiring. עשינו הפסקת קפה בגלנורצ'י לפני החזרה צפונה . בתכנון היה לעלות ברכבל בקווינסטאון כדי לחזות בנופים המדהימים לרכסים המדהימים בצד השני של אגם וואקאטיפו בדרכנו חזרה אך בגלל הגשם והראות הלקוייה החלטנו לוותר. בהמשך צפונה מתוכננת סטייה קצרה במעלה כביש הגישה ל- coronet peak skifield עבור נופים מדהימים של wakatipu basin ו- shotover river. התחנה הבאה היא ביקור קצר בעיירה היפה עטורת העצים arrowtown שהיא יישוב כריית זהב לשעבר. שנתיים לאחר שהמתיישבים האירופאים הראשונים הקימו חוות כפריות גבוהות באזור wakatipu זהב התגלה ב-arrow river והחדשות התפשטו מיידית. תוך שבועות הגיעו 1500 איש כשהבשורה על הזהב התפשטה ואנשים שחיפשו את אוצר הסחף הגיעו בהמוניהם. בשיא הבהלה לזהב גדלה אוכלוסייתה של arrowtown's ליותר מ-7000. רובם עבדו בערוצי בשנת 1865 החלו רבים מהכורים לעזוב את arowtown בהמוניהם לאזורי כריית זהב אחרים והממשל המקומי הזמין כורים סינים לאזור. רובם עבדו בערוצי shotover and arrowes gorges אם כי בכל מקום שנפתחו חנויות סיניות החלו להתפתח קהילות. לאחר מכן המשכנו צפונה על על מסלול טווח crown range הנופי שלקח אותנו מעבר ל-1120 מ' לעיירת הכורים זהב העתיקה cardrona. הגעה לוואנאקה שוכנת על אגם שקט עם הרים מושלמים כתפאורה וזה אחד המקומות האהובים בניו זילנד. ביקרנו במוזיאון העולם התמוה של סטיוארט לנדסבורו. זוהי אחת מאטרקציות המבקרים המעניינות בכולם! כאן פגשנו שילוב של מבנים מוזרים, חדרי אשליה והמבוך הגדול המפורסם שלקח לנו המון זמן למצוא את היציאה ממנה. האטרקציה הזו נועדה לבלבל את המוח שלנו ולאתגר את תפיסות המציאות שלנו. כמוכן למחרת שוטטנו לאורך שפת האגמים כדי לצלם תמונה של העץ ההוא. לינה archway motel.

יום 13 יום שני 06/02/23 wanaka-קרחון פוקס 262 ק"מ היום הוא waitangi day (יום ניו זילנד) והוא חג ציבורי הבוקר היינו צריכים לעשות ב- matukituki river ב- jet -boat wanaka river journeys אך בשל הגשם ביום שלפני ובשל הצפת הנהר לא הצלחנו לעשות את האטרקציה הזאת ובמקום זה נסענו לתצפיות נוף סביב אגם וואנקה רוב המקומות היו מקומות שהיינו צריכים להיות במסגרת האטרקציה שהתבטלה. לאחר מכן נסענו צפונה מעל מעבר האסט אל הפאר הבלתי מאולף של אזור החוף המערבי. שערי האסט הוא ערוץ מלא בסלעים עצומים וקירות סלע מוקפים שגרמו לבעיות גדולות במהלך סלילת הכביש ב-1960- עד אז הפער הגדול התברר כבלתי עביר לכולם מלבד המאורים שהשתמשו בשביל לאיסוף אבן ירוקה. זהו אחד האזורים הכי לא מאוכלסים בניו זילנד ונוף ששווה לחוות, לא רק לראות. מקארורה הוא הכפר הראשון- שבו החוף המערבי פוגש את מרכז אוטגו בקצה הדרומי של האלפים. הוא שומר על אלמנט של רוח חלוצית בגישתו הבלתי נמהרת לחיים. לאחר חציית המעבר, הרים מושלגים מפנים את מקומם לחופים פראיים ומחשופי סלע, עם אטרקציות טבעיות מגווונות בהן קרחונים, מערות ויער מקומי בתולי מתחרים על תשומת לבכם לאורך רצועת החוף הדקה הזו. לרוע המזל הוא גם רטוב. עצירות בדרך שעשינו מפלי ת'אנדר קריק באורך 28 מ' קצת יותר משם שווים את העצירה, זה רק הליכה קצרה לאורך מסלול מעוצב היטב. ביל השואג הוא מפל נוסף שעצרנו בו הוא צולל במדרון הרים בצד השני של הנהר. יש טיול קצר ביער גשם עם שרכי עצים גבוהים לתצפית כדי למתוח את הרגליים. מהאסט הדרך עוקפת את החוף שבו כלבי ים מנמנמים לעיתים קרובות בין ערימות הים המרהיבות ועצי הסחף . נקודת התצפית ב- knight point היא עצירת צילום נהדרת לפני שהדרך חוזרת פנימה. 262 ק"מ מתחילת היום ניו זילנד יש לה קרחונים רבים אולם שני המונוליטים של פרנץ יוזף ופוקס הם המפורסמים ביותר ומספקים נוף מלכותי והפתעות אקולוגיות ככל שהקרח מתקדם. שניהם נסוגים כעת בקצב מדאיג. לינת הלילה sunset motel.

יום 14 יום שלישי 07/02/23 fox glacier - westport 300 ק"מ. הבוקר בשעה 08:00 שתי הזוגות שלא טסו בהר קוק אמורים לטוס במסוק מעל קרחון פוקס וקרחון פרנץ יוזף בטיסה של חצי שעה. אך מפאת מזג האויר המסוק טס רק 12 דקות מעל קרחון פוקס כאשר כמעט ולא היה שלג על ההר ללא נחיתה על הקרחון ולאחר 12 דקות הם כבר היו חזרה בשדה התעופה כמובן שהוחזר להם חלק מהכסף עקב הנחיתה המוקדמת. לאחר מכן צפינו על קרחון פרנץ יוזף הוא נקרא על שם הקיסר האוסטרי על ידי החוקר יוליוס פון האסט בשנת 1865 כשגילה אותו וקרחון פוקס וקרחון טסמן מרחוק. לאחר מכן הלכנו רגלית סביב באגם מתיסון כדי לקבל את התמונה המושלמת לגלויה של הר אאורקי שמשתקף באגם לפני שכל הרוחות יספיקו להפריע לפני השטח. תוצאה של תקופה של קרחונים קודמים בקטע החוף של העמק. האגם מוקף בדוגמה נפלאה של יער גשם ממוזג שנחשב כמי שהלביש את כדור הארץ בתקופת היורה. לאחר מכן שתינו קפה ב- matheson cafe. הוקיטיקה היא המקום הטוב ביותר לראות את גרנסטון ניו זילנד (ירקן) ההופכים לקישוטים ולטיקי תליונים. האבן זכתה להערכה על ידי המאורים, שקראו לה פונאמו והם עשו מאמצים רבים כדי למצוא ולהעביר את האבן היקרה . האבן שימשה בעיקר לייצור נשק קטלני שישב בנוחות בידו של לוחם. החוף זרוע עצי סחף הוא מקום אייקוני לצילומים. העיירה הוצבה על המפה לאחרונה כאשר אלינור קטון זכתה בפרס נובל בשנת 20132 על הרומן שלה "המאורות" ! תעלומת הרצח התרחשה בימי הבהלה לזהב בהוקיטיקה. לאחר 196 ק"מ מגיעים ל-גריימות השוכנת על grey river על שמו של המושל סר ג'ורג' גריי ולא שהנהר אפור ממשקעים. בתקופת הזוהר עכשיו זה לא שם הרבה יותר נחמד שלה היא הייתה ידועה בשם שלה כמרכז זהב פורח, crescent city. העצירה הבאה היא punakaikiביתם של סלעי הפנקייק המרתקים. סלעי גיר אלו החלו להיווצר לפני 30 מיליון שנה כשברים זעירים של יצורים ימיים מתים כמו רכיכות שני מסתיים ורכיכות אחרות ויצרו שכבה אחידה של משקעים על קרקעית הים. פעולת רעידת אדמה העלתה את השכבות אל פני השטח. הים הרוח והגשם פיסלו מאז את תצורת הסלע יוצאות הדופן. בעוד גריחים כבדים רועמים לתוך מערות מתחת לסלעים. זרעי מים ענקיים מתפוצצים לשמיים דרך חורי הנפיחות. כאשר הגאות והשפל חופפים לרוחות מערביות חזקות, ניתן לראות מים קופצים באורך 15 מטר לינה ב- westport omau settlers lodge.

יום 15 יום רביעי 08/02/23 ווטפורט - נלסון 260 ק"מ שעה 09:00 יציאה להליכה אופציונלית ל- lighthouse rd לודה הוריד אותנו אותנו בקצה בקצה הדרך אל המגדלור ב- cape foulwind ואז דרומה לאורך החוף אל מושבת כלבי הים במפרץ טאורנגה. ההליכה לקחה לנו כ-1.5 שעות לודה אסף אותנו מהחניון. הנסיעה של היום לקחה אותנו דרך ערוץ בולר המרהיב. עצירה אופציונלית בדרך היא ה- swing - bridge הארוך ביותר בניו זילנד שלקח אותנו למפלי אריקי לא מרהיב אבל סלעי הגרניט הוורודים הם ייחודיים יש להיזהר מזבובי החול אוכלי האדם. המקום הבא הוא מורצ'יסון מפורסם בכך שכמעט נמחק ברעידת האדמה של 1929. התחנה הבאה היא הפארק הלאומי אגמי נלסון בו יש מספר רב של טיולים אלפיניים ב- saint arnaud בדקה ה-45 המסלול לוקח אותנו ברגל לאורך rotoity lake ואז דרך יער האשור הבתולי הוא מקסים במיוחד. מסלול ההליכה המפולס לקח אותנו לאורך האגם ואז עמוק לתוך היער העתיק שבו החופה מלאה בציפורי פעמונים ומתחרים בשירת ציפורים ושם בקרקעית היער היא מפלט לציפור הקיווי המקומי למרבה הצער הם ישנים ויוצאים רק בלילה כך שלא ניתן לראות אותם. האזור סביב נלסון מחזיק בתואר המקום הכי שטוף שמש בניו זילנד. האזור הוא ביתם של אינספור אמנים ואומנות בעיר ובסביבתה . רבים מהם היו מעורבים ביצירת האביזרים הרבים של הארץ התיכונה לינה במוטל הארבורסייד לודג'

יום 16 יום חמישי 09/02/23 נלסון-אייבל טסמן-נלסון 120 ק"מ הבוקר בשעה 08:00 לודה הסיע אותנו ל- kaiteriteri הסמוכה, שער הכניסה לפארק הלאומי אבל טסמן. זהו הפארק הלאומי היפה ביותר של ניו זילנד, אך למרבה הצער הוא גם הפופולרי ביותר ומכאן שדרך החוף המפורסמת יכולה להיות די צפופה לפעמים. היא נקראת על שם ההולנדי אבל טססמן שגילה לראשונה את הארץ הזו בשנת 1642.וכתוצאה מכך קרא לה ניו זילנד על שם מחוז מולדתו בהולנד. בשעה 09:00 עשינו צ'ק אין לאפשות great day out עם מונית המים wilsons experience הכולל גם את דמי השייט על פני המפרצונים הזהובים, חזיתות הגרניט המפוסלות והאיים המיוערים. השייט כולל דרכי גישה החדשים מ- enviro לאחר מכן הסירה ממשיכה צפונה דרך מושבת כלבי הים בשמורה הימית של האי טונגה אל החופים הצפוניים הנידחים בהם דקלי ניקאו והראטה המקומית מופיעים ביער הגשם השופע את החופים הזהובים הארוכים. שטנו על הסירה לקצה הצפוני של הפארק שהוא החלק היפה ביותר של הפארק הלאומי, זה לקח אותנו דרך מושבת כלבי הים באי טונגה. יורדים ב- tonga quarry cove ההיסטורי הגענו בשעה 11:50 בבוקר (מחצבת גרניט ישנה הם השתמשו באבן לבניית בנייני פרלמנט) לאחר מכן צעדנו ללא הדרכה דרומה מעל הגבעה בערך 2 שעות 4.1 ק"מ מעל אוכף מיוער וסביב שפך bark bay המרהיב עם מפלי המים השוצפים שלו ל- medlands beach. בפועל בגלל שהיינו צריכים לעבור דרך מי הים ולא רצינו להוריד נעליים ולהירטב הארכנו את הדרך ל-6.5 ק"מ. מונית המים אספה אותנו שוב ב- medlands beach המוגן בסביבות 15:10 והגענו חזרה ל- kaiteriteri בסביבות השעה 16:15 לודה הסיע אותנו במסלול החוף חזרה לנלסון דרך ruby bay. לינה באותו מקום של הערב הקודם.

יום 17 יום שישי 10/02/23 נלסון- פיקטון - וולינגטון 136 ק"מ בשעה 08:00 היינו צריכים לנסוע מנלסון דרך blenheim למסוף המעבורת של פיקטון נסיעה של שעתיים. פיקטון נקראה על שמו של סר תומאס פיקטון גנרל בריטי שנהרג בקרב ווטרלו ב-1815. בשעה 10:00 ביצענו צ'ק אין ב- interislander ferry terminal היום אנו חוצים לאי הצפוני במעבורת הבוקר רכב הוואן עלה איתנו על הספינה לוולינגטון - טיול מעבורת זה על פני מיצרי קוק לאי הצפוני מתואר לעיתים קרובות כשייט נופי כאשר הספינה מתפתלת לראשונה לאורך marlborough sounds הצרים המקום הוא עמק נהר מוצף בניגוד לעמקים הקרחונים המוצפים הנקראים פיורדים (ה- sounds בפינה הדרום מערבית של האי הדרומי מקבלים שם שגוי) בהגעה לוולינגטון בשעה 14:30 נסענו להר ויקטוריה כדי להסתכל על הנוף מקום הלינה במלון דירות אסטליה האטרקציה הנפלאה של העיר וולינגטון היא שהיא כל כרך קומפקטית . תוך 15 דקות בלבד ניתן להגיע מ-בוטיק הקניות של lambton quay לחוף הים ב- oriental bay. עובדה מעניינת היא שבוולינגטון יש יותר בתי קפה ברים ומסעדות לנפש מאשר בניו יורק.

יום 18 יום שבת 11/02/23 ולינגטון יום חפשי לאחר התפילה וסעודת השבת הלכנו למוזיאון הלאומי החינמי של טה פאפא. בילינו כאן שעות שקועים בקלות וביקרנו גם בחלקת המורשת המאורית המעולה. ולאחר מכן טיילנו לאורך הנמל.

יום 19 יום ראשון 12/02/23 וולינגטון - פוקאווה 386 ק"מ בשעה 08:00 נסענו לתחנת הרכבל במעלה הגבעה התלולה מאחורי מרכז העיר עלינו אל הגנים הבוטאניים לצפייה בנוף אך מחמת חוסר זמן לא הספקנו לטייל בגנים הבוטאניים ולרדת חזרה למטה דרך השבילים המפותלים והיפים של הגנים הבוטאניים. לאחר מכן נסענו צפונה לאורך בדרך kapiti coast ודרך levin ו- foxton. עצירות נוספות היו bulls על שם אחד המתיישבים הראשונים מר ג'יימס בול שום קשר למגוון ארבע הרגליים השחור. עם זאת, זה לאמנע מהעיירה ליהנות במרכז החצץ של בולוקס נמצא bulls eye cafe , ye auld bull שרות הכנסייה ה- const -a- bull תחנת משטרה ה- extinguish -a- bull תחנת כיבוי אש וכך הלאה. לאחר מכן mangaweka gorge תצפית על ראש הגבעה ממש לפני הכפר. לאחר מכן נסיעה לאזור מדברי הרמה הגבוהה בידוע בשם הפארק הלאומי טונגרירו הוא הוענק במתנה לתושבי ניו זילנד בשנת 1887 על ידי שבט ngati tuwaretoa והוא כיום אזור מורשת עולמית . פיטר ג'קסון השתמש באזור רבות כנוף כדור הארץ התיכוני בטרילוגיית שר הטבעות עם הר ngauruhoe כ- mt doom, מוקף בשטח הסלעי של mordor. הר ruapehu התפרץ לאחרונה כמו 1998. ולטונגרירו היה קצת התקף חושים ב-2012 לינה בשתי דירות עצמאיות עם נוף מדהים לאגם . אחרי הצהריים עשינו הליכה קטנה אל tawhai falls.

יום 20 יום שני 13/02/23 פוקאאוה רוטורואה 190 ק"מ שעה 09:00 הנסיעה של היום לקחה אותנו צפונה יותר לאורקך החופים המזרחיים של אגם טאופו. האגם הוא למעשה המכתש הוולקני הגדול בעולם. שנוצר בפיצוץ ענק אחד. ענן האפר ריחף בכל רחבי העולם- דגימות קרח ממרחקים זה מזה כמו אנטארקטיקה ואלסקה קבעו שהפיצוץ התרחש בשנת 186 לספירה השפעות האפר אף נרשמו בסין ורומא. בקצה הצפוני של האגם נמצא טאופו ניתן לאסוף מזכרת וולקנית חינם מקו החוף בצורה של אבני ספוג קלות מאד (מעולה לניקוי עור מחוספס) שנפלטו החוצה באותה התפרצות כמעט בכל מקום שנסתכל באזור אגם טאופו, נראה הר געש העצירה הבאה היא מפלי huka הם לא גבוהים במיוחד אבל בהחלט מרהיבים. כאן נאלץ נהר וואיקאטו הרגוע בין פער של 15 מטר לפני שהוא שואג מעל צניחה של 7 מטר. בדרך נבקר בפארק התרמי wai-o-tapu thermal park השמורה התרמית הטובה ביותר באזור. הם עדיין פתוחים רק שישי שבת ראשון ושני זוהי באמת ארץ פלאות של בריכות כתומות, ירוקות , צהובות, כחולות, לבנות ושחורות . נקודת השיא הן הצבעוניות המרהיבה בריכת שמפניה ,בריכת אויסטר ואמבט השטן התפלאנו איך הטבע יכול להעלות באוב צבעים כאלה. לאחר מכן ביקרנו גם בבריכות הבוץ התרמיות הבוץ המבעבע השאיר אותנו מהופנטים במשך שעות. אנחנו הרחנו את רוטורואה לפני שראינו אותה , מכיוון שהאזור עדיין פעיל מאד עם גפרית שבורחת מקרום כדור הארץ (ריח של ביצים רקובות) אבל מתרגלים לריח. העיר שוכנת על אגם יפהפה, למעשה לוע געשי מוצף- שמסביב הן שרידי שפת הר הגעש הענק. רוטורואה יושבת על הגבעות pacific ring of fire. כך שפעולה וולקנית היא חלק מהעבר וההווה של העיר מקום לינה regal palms motel.

יום 21 יום שלישי 14/02/23 רוטורואה תחילת היום נסענו ל-אגרודום האטרקציה העיקרית היא מופע הכבשים הסבר משעשע ביותר על כבשים, והטיפול בכבשים האמורות עמוד התווך של היצוא של ניו זילנד. התחנה הבאה היום הייתה whakarewarewa חוויה מודרכת של te puia לקחו אותנו לטיול מודרך בעמק התרמי te ra הכולל בית קיווי וגייזר פוהוטו המפורסם באורך 30 מטר המדריך המקומי היה נלהב מהמורשת המאורית שלהם ומהמנהגים שלהם שהם נוהגים עד היום. כמוכן לקחו אותנו לביתו של הגלף במכון האמנויות והאומנות המאורי של ניו זילנד רוטורואה הפכה למרכז התיירות השני בגדלו בניו זילנד לאחר מכן בשעה 14:00 לודה לקח אותנו אל המדגרה הלאומית של קיווי לסיור של 45 דקות הכולל ביקור במתקן מדגרת קיווי עובד. מחיר הכניסה ששילמנו תורם לפרויקט המדהים של שימור ביצי הקן התפעולי בפעולה כשאנו מסיירים בחדרי הדגירה הצוהר והתינוקייה עם הזדמנות לראות מקרוב את אפרוחי הקיווי הקטנים והחמודים. בערב בשעה 17:45 אסף אותנו אוטובוס העובר בין המלונות לחווית התרבות המצויינת של מיטאי מאורי זה היה ערב מהנה ומלמד בהנחיית המאורים המקומיים והגאים בצורה מעולה. כאשר הגענו למקום קודם כל פגשנו את המארחת המאמנת שלנו שגרירה נפלאה שמתלהבת מהתרבות שלה, היא עש/תה רושם ראשוני בלתי נשכח לבושה בלבוש מאורי מסורתי עם גלימה מאורית ומוקו (קעקוע פנים) מסיירים בכפר בתחילה מציגים מה זה ארוחה האנגי זה ארוחה מבושלת בתוך האדמה. לאחר מכן המופיעים מגיעים בוואקה (קאנו מלחמה) לאחר מכן מופע תרבותי מאורי ולאחריו ארוחת האנגי אנו ביקשנו מנות צמחיות ולבסוף הליכה בשיח למערת התולעים הזוהרות האוטובוס החזיר אותנו למקום הלינה בסביבות השעה 21:15 מקום הלינה אותו מקום של אתמול.

יום 22 יום רביעי 15/02/23 רוטורואה - whangamata 190 ק"מ היום עקב סופת הציקלון גבריאל היינו צריכים לשנות את התכנית המקורית עד לסוף טיולינו שעה 09:00 יצאנו לדרכנו התחנה הראשונה היום היא הליכה קצרה בשיח למפלי okere. לאחר מכן נסענו צפונה וראינו הרבה מטעי קיווי והדרים וכרמים היום טיילנו במה שמכונה קערת הפירות של ניו זילנד. הר מאונגנואי הוא התחנה הבאה שלנו פעם זה היה אי עם מאורי פא(כפר מבוצר), אבל עכשיו הוא חובר ליבשת ומסמן את הכניסה לנמל טאורנגה. במאורית טאורנגה פירושו מעגן מוגן, הנמל הפך לנמל ענק המשרת ספינות שיוט ואוניות מכולות מלאות כבשים, פרי קיווי, ועצים לכיוון יפן ואירופה. ההר הוא כעת פרבר עמוס של טאורנגה, כאשר החוף הופך ליעד נופש פופולרי עבור העשירים וקהל הגולשים הלא כל כך עשיר היינו אמורים להמשיך לחצי האי קורמנדל אך בשל סופת הציקלון גבריאל הדרכים נסגרו ולא יכולנו להמשיך. ונאלצנו לשנות את מקום הלינה.

יום 23 יום חמישי 16/02/23 whangamata -אוקלנד 280 ק"מ שעה 09:00 היום אנחנו מתחילים בביקור בחוף whangamata שאורכו למעלה מ-4 ק"מ ופופולרי לשחייה וגלישה לאחרונה יש שם כניסה למערה שנפתחת לחוף רומנטי חבוי בתוכו. whenuakura האי מוקף בשיח ילידים המקומיים קוראים לו אי דונאט בגלל החור באמצע. התחנה הבאה הייתה הריסות סוללת הבולים הוויקטוריאנית בערוץ karangahake הדרמטי. לאחר מכן המשכנו להמילטון האטרקציה בצד המערבי של רכסי te aroha עצירת הקפה היום הייתה ב- kaimai המפורסמים ביותר כאן הם גני המילטון המרשימים והרומנטיים. לאחרונה הם זכו בפרס הגן הטוב בעולם הנכסף! ישנם מספר גנים מוטיבים לבקר בהם מאורי, יפני, אנגלי וכו' כל אחד מהם מורכב במומחיות האהוב עלי היה גן הרנסנס. לינה parkside hotel.

יום 24 יום שישי 17/02/23 אוקלנד עקב סופת הציקלון גבריאל וסגירת הכבישים עקב נפילת עצים התדרדרות עפר ואבנים הכבישים היו סגורים ולא ניתן היה לנסוע מחוץ למרכז אוקלנד לכן לודה לקח אותנו בשעה 10:00 לסיור נופי בעיר תחנה ראשונה הייתה הר עדן הליכה קצרה למעלה וניהננו מנופים מדהימים של אוקלנד ונמל וויטמטה. בהמשך נמצא תחום אוקלנד ( הבית של מוזיאון הזיכרון המרשים למלחמה באוקלנד ) וגני אוקלנד דומיין גן מוריק בשטח של כ-800 דונם ובו מגרשי ספורט, פסלים מעניינים, גנים צורניים, פינות פרא וגן החורף ונסיעה לאורך tamaki drive עד מיסיון ביי. גם גשר הנמל במרינה ווסטהייבן לאחר מכן העולם התת ימי של קלי טארלטון אך בשל הסופה הוא היה סגור בסביבות השעה 14:30 חזרנו למלון ואספנו את האוכל לשבת מהמעדנייה הכשרה deli הממוקמת בסמוך למלון. נפרדנו מהנהג לודה וערב לפניכן נפרדנו מהמדריכה סנדרה. לא ראינו צורך לעלות אל מרפסת התצפית של מגדל skytower n מכיוון שכבר ראינו את הנוף של אוקלנד מהר עדן לינה באותו מלון של אתמול.

יום 25 יום שבת 18/02/23 אוקלנד יום חפשי טיילנו לאורכו של רחוב קווינס. לינה באותו מקום.

יום 26 יום ראשון 19/02/23 אוקלנד לאחר ביצוע הצ'ק אאוט שמנו את מזוודותינו בחדר שמירת המזוודות והלכנו לרחוב קווינס לקנות מתנות חלק נסע לאאוטלט של אוקלנד. בשעה 17:00 אסף אותנו שאטל סופר פלטינום והעביר אותנו לנמל התעופה של אוקלנד המראה מאוקלנד לדובאי בשעה 21:15 עם חברת emirates.

יום 27 יום שני 20/02/23 נחיתה בדובאי בשעה 05:25 המשך טיסה עם חברת flydubai המראה מדובאי בשעה 09:50 נחיתה בשדה תעופה בן גוריון בשעה 11:40 תם טיולינו המדהים.