מפת מקומות בקישנב

מפת מקומות יאש

הכנסתי מקומות שחשבתי לנכון עבוריינו..

מאז שהתחלנו לטייל בעולם,תמיד חשבנו לחזור יום אחד ולבקר במקום בו גרנו,ממנו עלינו לארץ,אותו זוכרים,בתור ילדים,לטובה.

כבר כמה שנים שעלה וירד הרעיון לבקר במולדובה,קישנב מצדו של בעלי ,שעלה משם בגיל 18 בערך..

ובצ'רנובצי,אוקראינה,מצידי,ממנה עליתי בגיל 12

היו אלה שנות עליה גדולה,1973..הרבה שנים עברו מאז.המדינות התפרקו,הלכו לכיוונים שונים,הצורך בויזה בוטל והיה רק עניין של זמן,מתי יתאפשר הביקור.

טיסות למולדובה,בדרך כלל לשבוע..יש טיסות של מולדובה אייר,אל על וטיסות המשך ממוסקבה/קייב.טיסות ישירות יקרות מאוד,למרות שלוקח כשעתיים וחצי להגיע.בין 550-800 דולר, תלוי בעונה.

הקו של וויז אייר ליאש,קירב את קישנב אלינו.

בזכות בני משפחה נוספים רקמנו טיול,רכשנו טיסות וויז אייר המון זמן מראש,כחצי שנה..ונשאר רק לתכנן,לראות סרטוני יוטיוב,לשאול אנשים שביקרו לאחרונה..

בזכות טיסות זולות ליאש במרץ,קפצנו לחופשה קצרה משפחתית .

התייחסנו לחופשה כאל סופש בטבריה/עכו..נהנינו מהעיר וביררנו אפשרויות הגעה,מעבר גבול,מלונות..נסיעת הכנה לטיול שורשים.

יש מיאש הסעות מסודרות כל יום,כמה פעמים ביום בטרנזיט לקישנב.

המיניבוס יוצא מתחנת מיניבוסים ביאש,מבנה ממול תחנת רכבת.חצר פנימית גדולה,מחולקת לרציפים,ועומדים בה מיניבוסים ליעדים שונים.אחד מתמלא ונוסע ,השני מגיע..דיברנו עם נהגים,אין אפשרות להזמין מראש.באים,נוסעים.

עלות כרטיס 30-35 ליי רומני.המטבע הוא רון אך כולם קוראים לו ליי.

מצויידים במידה,החלטנו להגיע לעיר יאש,ממנה לקחת מיידית מונית לתחנת רכבת..לצאת במיניבוס לקישנב עוד באותו היום.ןלהיות יומיים אחרונים ביאש עצמה.

אפשרות שניה הייתה לחלק חופשה,להשאר לילה ראשון ביאש ובבוקר ,לאחר מנוחהת לילה לחצות את הגבול.

התחלתי בחיפוש לינה..בקישנב,המלונות הותיקים והידועים לא מצאו חן בעיני..מלונות חדשים יותר,במרכז העיר היו יקרים הרבה יותר..ואז מצאתי דרך בוקינג את מלון דירות אדרסה,מיקום מרכזי,מול פסל ידוע,תחנות תחבורה ציבורית,2 קניונים,דלפק קבלה 24 וחדרים גדולים מרווחים מאוד.

הזמנתי כמובן..3 חדרים..היינו 5 מבוגרים.

שלחתי מייל למלון לברר איזה קומה קיבלנו,שמתי לה שאין מעלית.

קיבלנו כביכול קומה 4..ביקשתי לרדת לקומה ראשנה , שניה..וכאן הפקידה באה עם הצעה..

תזמינו ישירות,תקבלו קומה נוחה יותר,הנחה,ויש לנו אפשרות לשלוח לכם רכב איסוף לשדה ביאש..מיניבוס רק שלכם,ממוזג כמובן,נהג פרטי,אפשרות לעצור להפסקה,שתיה אוכל..עלות,100 יורו לרכב.

חישוב פשוט ומייד הסכמתי.נכון יקר יותר..אבל גם לשאטל מיאש יש עלות.עד התחנה במונית,ואז עלות השאטל,הגעה לתחנת דרום בקישנב,ממנה מונית למלון=עלויות נוספות.

בשעת בוקר מוקדמת מאוד,יצאנו בזמן לשדה,ביקורת גבולות עברה מהר,הכול היה כמעט ריק..טרמינל 1,הכול כבר בו.החלפת מטבע בבנק הפועלים.

התור היחיד היה בדיוטי לקופות.

בתור חצי “פולניה” אני מתקשרת למלון,להוידע שאנו תיכך מגיעים..הפקידה מרגיעה ומספרת כי הנהג כבר יצא לפגוש אותנו ושלא נדאג..

הטיסה יצאה באיחור קטן,,לא בגלל וויז אייר.האוטובוסים שמביאים את הטסים למטוס התעכבו להם.האנשים עולים ולא מסתכלים היכן יושבים..הכול לוקח זמן מיותר.

שעתיים וחצי ואנו ביאש.באיחור כמובן.הנהג שלנו,עם שלט מלון אדרסה,ממתין לנו עם חיוך,”חשבתי שכבר לא תבואו”

הרכב,מפואר,גדול,נקי,ממוזג הייטב,הנהג מנומס ונעים מאוד.הנסיעה עוברת נהדר.ביקורת דרכונים ומכס גם.הנהג פשוט לקח את הדרכונים ויצא לעשות הכול לבד.הבודקת הגיע רק להביט בנו.בדרך עצרנו כמובן לחלץ עצמות,לשתות,לאכול מנשהו קטן..והנה אנו בקישנב.

מבט ראשון ודי המומים..העיר שפעם נחשבה ירוקה מאוד,מלאה בפארקים ואגמים בתוכה,שדרה רחבה ופסלים רבים פגשה אותנו עייפה וזקנה..

מלון דירות נמצא ברחוב מרכזי מאוד,נגרוצי 1. מול פסל ידוע של פרש קטובסקי.התושבים נלחמו עם שלטונות מולדובה ונצחו, לא להוריד אותו.

הדירות מלון,בתוך בניין די רגיל,משופץ אומנם.,כניסה אחורית,חדר מדרגות נקי אך עתיק..חזרה לשנות ה70.הדירה מתגלה כמאוד חדישה,נקיה,מאובזרת מאוד בכל טוב,הכול חדש.2 מזגנים,הכול מאוד נוח.יש נקיון פעם בכמה ימים,החלפת מגבות/מצעים.ארוחת בוקר בתוספת תשלום מאוד סמלית במסעדת לונדון סטייק האוסהצמודה.משלמים במלון,מקבלים כרטיס והנחה.ארוחת בוקר מובנית של כמה אפשרויות עולה 30 ליי מולדובי.חישוב הכסף,מחלקים ב5.ארוחת בוקר עולה 30 ליי=6 שקלים..וכאן מתחילים להתפעל מהחמחירים.

ערב ראשון,ארוחת ערב בלונדון סטייק האוס הצמוד, מחירים מאוד נוחים..תזמינו הכול..

קניון הקרוב,סופר,החלפת מטבע,חנויות קרובות..

עדיין אור יום,יוצאים החוצה,סיבוב קרוב..וכאן מעבר לקניון יש גשר עץ ישן,שם גרנו פעם..גיסתי אומרת.טוב הולכים לגשר..מה אגיד לכם??גשר מימי המלחמה,נראה לי.בקושי רב הולכת עליו מרוב פחד..ברזל ועץ וטיפוסים מוזרים..לא נעים לי ממש.נכון גם בדרום תל אביב לא נעים ובטח במקומות נוספים..אבל אני לא מסתובבת שם.

ממול,דוכנים ריקים,כמו מחסנים..ואז בעלי נזכר זה שוק פשפשים הענק.baraholka..כדי שאני לא אתעלף להם,חוזרים דרך תחנת רכבת הישנה.

המבנה,נבנה עוד לפני המלחמה,ושופץ ע' חיילים גרמניים שהיו בשבי הרוסי..יש מזרקות אך הם לא עובדות עכשיו.ממול,בניין זכוכית מוזר..פעם היה שם איזה מפעל ידוע בבניין עתיק.הבניין קיים עדיין,חצי הרוס,לפניו בניין זכוכית.ריק.בנו אותו וזהו..שכחו עבור מה כנראה.. בהמשך הרחוב,תופעה מוזרה,על מדרכות פרוסים ניילונים,בדים,עיתונים..אנשים מכניסים “סחורה” לשקיות..בעלי נזכר..ביוטיוב,רואים שגם כאן כל אורך הרחוב שוק פשפשים..בטח כבר מתקפלים,נראה מחר.אפשר לוותר עליו?

לא צילמתי אותו,ממש לא נעים וגם לא מרשים..כך זה בגוגל,וכך פחות או יותר במציאות.וזה הגשר,מעל..

החברים לדרך,בני מקום כמובן. חלקם עוד מדבר רומנית,לפחות מבין. לא שהיה הכרחי. כולם מדברים רוסית וממש לא הרגשנו שלא מעוניינים לענות לנו. הרבה מאוד אנשים גם מדברים בין עצמם ברוסית.

בבוקר,החלטנו לנסות את ארוחת הבוקר של לונדון סטייק.דווקא אהבתי את זה שארוחת בוקר רגילה,לא ממלאה יותר מידי,דבר שישאיר מקום לפירות מיוחדים,ודברים בדרך. היו כמה אפשרויות של חביתות,אומלטים,לביבות שונות,בלנציסים קפה,תה..מיץ בתוספת תשלום..ארוחת בוקר עלתה 6 שקלים..במחיר כזה,תזמיני לך עוד אחת,אמר בעלי..מתי בפעם אחרונה פינקת את עצמך בלביבות גבינה חמות עם ריבה ושמנת אמתית?או לביבות תפוחי אדמה..

איפה מטיילים על הבוקר? לשוק!!!

והשוק בעיר מתפרס על רחובות שלמים.ענקקקקק,רחובות עם ביגוד,בגנון לוד רמלה רק ללא הצעקות..רחובות של דוכני מזון יבש,עוגיות,פסטות..אוכל לחיות בית..רחובות כלי בית וכל מיני..פביליון-חנות גדולה מחולקת לכמה בפנים לחלבי..או בשרי בנפרד כמובן..

בחלבי,חוץ ממוכרות רגילות עומדות המקומיות מהכפרים עם תוצרת הבית..

בבשרי,דברים שכבר שכחנו כי קיימים. למשל רגלי עוף,כרבולות.. פעם היו מוסיפים אותן לבישול רגל כרושה,,היום עושים מהן מרקsmiley

אסור לצלם! כמעט קראו לשוטר..שאלתי ואמרו לי שממש לא..

לדעת החברים זה כי חלק ממוכרים הם סתם “ספקולטים” כאלה שקונים מוכרים,ללא ניירת וכו'..פנסיונרים,מובטלים,,הם ממש לא צריכים תמונות שלהם ברשתות.

בשוק הירקות והפירות הצלחתי לצלם תמונה..ירקות יפים ביותר..שפע..

פירות-אין מה לדבר..הכול מהכול..והמחירים...תקני עוד..בצידי הדוכנים וצידי רחובות השוק עומדים כפריים או כאלה עם גינה קטנה ומוכרים כמה גזרים,שורש פטרוזילה. קצת ירק..כמה כוסות פטל. ממש רואים שזה מהחצר. חלק מהם פגשנו גם בערב מאוחר מנסים למכור עוד קילו..הרוב קנו כמויות גדולות של פטל,דובדבנים לריבות.מוצר שכבר שכחתי אותו,צנצנות ומכסים עם מכשיר מיוחד לסגירה.אימא שלי הייתה מבשלת לקראת החורף מהכול..ריבות,חצילים..ואבא היה עומד וסוגר את המכסים..

תחבורה ציבורית-מאוד זמינה..חשמליות ואוטובוסים,מוניות ומיניבוסים. כולם ללא מיזוג! יש כבר חלק מוניות ממוזגות. עלות נסיעה מצחיקה,2 ליי= .0.40 אגורות ותסע לך שעות בכל רכבי העיר..מצד שני,כבישי העיר מלאים במכוניות פאר אמיתיות! סליחה..לא סתם טאויוטה..מרצדסים,BMV ודגמים מפוארים של lexus

הקפצנו את הפירות הבייתה ואנו לאגם..פעם היה נקרא אגם קמסומלסקיו אוזרו-

הבנתי,שלא היה ילד בעיר שלא צולם עם הוריו באגם היפה,על מדרגות המזרקה. כמובן שלבעלי יש גם תמונות ילדות משם. האזור כולו הוזנח מאוד ומ2012 התחילו לשחזר ולשפץ. כך היה היום,יפה מאוד,מטופח,נקי,אנשים מטיילים,הפעלות לילדים. דוכני קפה וגלידה..טיילנו בכייף ובחוף כבד.

משם,לאחר שבלתי אפשרי היה לשבת במסעדה(חםם) המשכנו למרכז העיר-2 תחנות חשמלית.הפארק הגדול יפה,מוצל,ורדים רבים,דוכני עבודות יד בסגנון נחלת בנימין..הפעלות לילדים וריקודים למבוגרים..מבוגרים באמת..אהבנו מאוד..מאוד רציתי לרקוד,,לבעלי היה חם..וחבל ששום סבא לא הזמין אותי..גלידות,טעימות מאוד,שפע טעמים וזולות כמובן..עוד פארק ממול לשער נצחון,גם משם יש תמונה לבעלי מילדות.

.ו..באוי נלך לבית הפיונרים.

פיונרים זה השכבה צעירה יותר מקומסומול..סגנון של מתנס היום,רק בלי פוליטיקה. היו בו חוגים רבים לנוער.לפי בעלי,היה זה בית ענק,ארמון של אחד מעשירי העיר,רומני..ובו מיקמו את בית הצעירים. נמצא במעלה רחוב פושקין,שלא שינו את שמו..היום,בתוך המבנה מוזיאון יפה. ו ביום ראשון כניסה חינם. לצלם עולה כרטיס. מחיר?? 3 שקלים. לי,נעים היה להסתכל..מיזוג בקושי מורגש..לבעלי רצו תמונות חוגים בראש..

חייבים לאכול ממש..התפצלנו,החברים אכלו בפארק, לצלילי מוזיקת ריקודים..אנו הלכנו לחפש את בית הפלצינטה ששמנו עליה רבות . יש סניפים רבים בעיר. מקום שמחולק לאוכל איטלקי,ומקומי. ברמה טובה,נקי מאוד,ממוזג בפנים,עם טרסות,חדרי משחק לילדים..מצאנו כמובן..אבל רגע לפני..מתחילת הרחוב,ממש מול,כל הרחוב בנוי כחנות אחת גדולה ענקית לכל אורך הרחוב הארוך הזה,,והכול פרחים ופרחים. סידורים וזרים. מדהים! סידור אחד יפה יותר מחברו..קונים?לא ממש. שאלתי את עצמי מה עושים אתם אחרי יומיים שלושה..חם בחוץ מאוד.34-36 מעלות חום.

בבוקר,לאחר אומלטים,ביצים עם סלומון ולביבות,החברים פורשים למטרתם העיקרית בעיר,ביקור בבית העלמין,שיפוץ המצבות.ואנו לחיפוש הבית,ומקומות ילדות של בעלי.

עם השנים,הזכרון לתווך ארוך רק מתגבר.בעלי נזכר במסלול החשמלית,שואלים בדרך אנשים..בדרך שוב עוברים את שוק הפשפשים..כמובן שמסלול החשמלית השתנה במשך השנים,נעזרים במקומיים ,עוברים למונית שרות ומגיעים אחרי נסיעה ארוכה לרחוב שאמור להיות בו הבית.יוצאים,חוצים כביש..ו..זה לא נראה לי כאן..

האמת שרחוב נראה לא נעים..פונים עוד כמה מטרים וכן..זה כאן.

החצר לא מגודרת,הגן והעצים שהיו נראים כיער קטן,ספסלים חצי שבורים.מאז שעזב ב1973 לא נראה ששופץ .הבניין מכמה כניסות,4 קומות.2 שכנות מדרות בחוץ,בעלי ניגש ושאל..כן זה הבניין והדירה בקומה 4 פינתית אותו מספר.

הבניין הישן לא קורה לבעלי להיכנס פנימה..הוא אפילו ללא נעמד להצטלם..”מרגיש שזה לא שלי..לא כך זכרתי כל השנים”.סיבוב בין החצרות,סיפורים..כאן גר חבר בוריס,כאן...מכאן הלכתי לבית הספר.עשינו מסלול בין 3 בתי הספר שלמד בהם..הראשון קיים ועדיין מתפקד.נראה בסדר,צבוע..בהמשך רחוב שפעם היה חורשה,היום עומדים בתי קרקע נחמדים.בכל חצר גפנים,דודבדבנים,עצי אגוז..

בית ספר השני,היום מחסנים..בחצר בית סמוך ישב גבר מבוגר..מצאו שפה משותפת..ההוא גם למד שם.שנתיים הפרש.

ממשיכים לדלינה רוז-עמק הורדים.שמעתי שנים על המקום.חורשת טבע ובה 3 אגמים,ורדים ועצים.

בדרך עוד שואלים ומבררים האם הכיון נכון.יום חם מאוד.במכולת,המים מהמקרר לא קרים.עדיך לשתות קווס-בירה שחורה.היא קרה ונמזגת לכוס.נוסטלגיה שרק מי שזוכר,יבין.

בעמק הורדים,איו ורדים.יש חורשה,יש ספסלים,אנשים עם ילדים יושבים.יש מסעדה בכניסה..

ואז מתגלה אגם ראשון..

בהמשך האגם השני.

ובצד אגם הגדול שמתפקד גם היום כחוף רחצה קייצי.סביבו,בנו בתים רבי קומות,ממש משקיפים לחוף ולאנשים בבגדי ים.שרותים צבועיים בפינה.להיכנס אליהם,,לא מומלץ.כנראה מתאים רק ל..משהו מימי הקדם,במדינה מעולם ה3.לא להאמין!

ממול,בית ספר תיכון בו למד.עדיין עומד.נלקחו ממנו שטחים לטובת בניה אבל עומד.

מסביב בנייה של בתי קרקע וגם מבנים גבוהים.בכלל,בעיר הבניה ממש לא מובנת..כאילו כלל אין תכנון.התחילו מעל קומה מסויימת להוסיף קומה וכך נשאר..התחילו בניין ולא סיימו.הרסו בית קולנוע,תכננו מבה גדולו כבר 15 שנה כנראה חושבים מה לבנות. עייפים מכול הבחינות חזרנו דרך תחנת הרכבת שהפעם נראית הרבה יותר טוב ומזרקות פועלות

לקניון שלנו,ארוחת צהרים מאוחרת,נכנסנו לרשת לה פלצינטה הצמודה.

.לסופר לקנות מים,ומחלקת לחמים בסופר.

סופר בונוס,ממש טוב.מלא כל טוב.מחירים מאוד זולם.מחלקת גינון,כלי בית,אוכלמוכן,חמוצים,ומה לא??

צהרים מאוחרים בלהפלצינטה הפגישה אותנו עם זוג צעיר יחסית,לשיחה מעניינת.על מה היה,איך הם רואים את ההווה והעתיד.חלום שלהם לבקר בישראל,לא הם לא יהודים.אבל מפחדים שיחזירו אותם.יחשבו שהם מחפשי עבודה לא חוקיים.והם ממש לא.הוא בעל חברה להתקמת מזגני אוויר,,חברה יחסית גדולה,היא מורה..השנה יסעו לים לשכנים שלנו..אולי שנה הבאה..

בערב האחרון בעיר החלטנו לבקר

במסעדה עם מוזיקה חיה,אוכל מקומי.המסעדה הומלצה ע' צוות המלון וחברים..יקרה יותר..אבל שוב לכסף שלנו זה ממש סביר.

בדרך,שוב שיחה עם מקומיים,ישר מבינים שאני מישראל.בת שיחתינו ישר מספרת שבנה בארץ,עובד..חוקי.היא,התמזל מזלה וחברת ילדות יהודיה בשנות ה90 עזבה ,בזמנו אי אפשר היה למכור בית פרטי..אפשר היה רק להעביר..המשפחה היהודית העמידה העבירה לחברה הטובה,,ומידי פעם מגיעים לקישנב לביקור.למכור היום אפשרי,אבל המיסים עושים זאת כלא כדאי..החברה זכתה בבית כמעט לכל חייה..

המסעדה,מלכודת תיירים אמיתית.על הקירות תמונות עם צמרת הזמר הרוסית..כל המי ומי ביקרו בה.זהב לא פלא,היא כמעט מול אולם קונצרטים הראשי.

פוגשים אותנו עם יין בייתי.התפריט פחות מובן..מוזיקה עדינה מתנגנת..סביבינו כמה תייריםומארחים שלהם...אני בוחרת פלצינוה וירקות על הגריך..החברם מרק,בשר תוספות,ובקבוק יין, קנקן ליפתן.הנגנים,עייפים,ללא תלבושת כלל.כמה פנסיונרים מבוגרים.המלצרים כם בתלבושת עממית וצעירים .המחיר יקר מאוד בכנה מידה מקומי.לשקלים עדיין סביר.4 סועדים כ350 שקל.תבינו עבור קישנב זה המון המון כסף.קצת לא נעים,הסבחנו עם המחירם.מסתבר שהמחיר ל100 גרם.לא שאלו איזה גודל מנה רוצים..הביאו בין 350-400 גרם בשר..ומוזיקה מפסיקה ב9 ..ב10 בערב,כבר כמעט ריק ואנו חוזרים לחדר.מחר עוברים ליאש.

המסעדה היא La Taifas ממוקמת נוח. האוכל טעים,לא יותר מ”לה פלצינטה” הצעירה,וכייפית עם קהל אורחים מגוון מאוד.אפשרית לערב מוזיקה,רק תבדקו טוב את הרשום מול המנות.ועלות היין.

קיצרנו יום בקישנב ונסענו ליאש.המעבר עם אותו נהג ואותו רכב נוח ומרווח.

אפשר היה לעצור בדרך,לבקר במנזרים מצויירים של מולדובה..בכלל, בנות בקבלה לא היו מספיק אסרטיביות לגבי טיולים בעיר או מסביב לה.יום אחרון הגיע בעל המלון דירות בחור צעיר ומייד שלף חוברת עם אפשרויות רבות באזור.חלקן מודרך,חלקן עם הסעה..חבל שלא היה יומיים קודם.על נמזרים המצויירים הגברים שלנו ותרו..

החברה-BEST TRAVEL,BEST MOLDOVA נמצאת במרכז העיר.182 STEFAN CEL MARE BLD.מי שמגיע,נראה לי יהיה מעניין יותר מסתם להסתובב בעיר.יש גם סיורים רגליים בעיר,כלליים ולפי בקשה.חבל שלא חפרתי יותר במיסטר גוגל..

מעבר הגבול לרומניה הפעם לקח קצת יותר זמן.הבודקים פתחו מזוודות,רק רוכסנים,,מבלי לפתוח ממש.

יאש,ביקרנו בה במרץ וסיכמתי את הביקור בבלוג.

עכשיו היא הייתה קייצית,חמה מאוד,פרחונית,תוססת יותר.בחרתי מלון מולדובה כי חשבתי שנהייה רק יום וחצי,ורציתי ממש מול ארמון המדע,במדרחוב,והקניון.

המלון,לא אהבתי בכלל.בלובי וחדר אוכל אין ווי פיי.גם בחלק מחדרים הוא נפל מידי פעם. החליפו לנו חדר כי אמבטיה הייתה כל כך גבוהה שאי אפשר היה להיכנס עליה.לטענתם זה גובה נורמל..מעניין,לא הייתה לי בעיה באף מקום לפני זה..קיבלנו חדר מיטות נפרדות(הזזנו) בקומה 10 עם נוף מקסים.לפיצוי.

מיזוג בלובי וחדר אוכל קיים אך בפועל לא הורגש בכלל.כניסה למלון חשוכה ולא מזמינה.הכניסה לפסא,אחורית ואינה הולמת מלון.יש ברכה,סאונה רטובה ויבשה וחדר כושר.יש מדריכים להתעמלות מים,,לא ראיתי שיש טיפולים..בכל מקרה המראה לא נתן תחושה של פינוק,להבדיל ממלון אונירי במרץ.

מתחם הפאלאס,הקניון כולו מקסים.ירוק,עם אגם קטן מלאכותי,מוזיקה,בתי קפה,הפעלות שונות.קניון ממוזג,ענק,חנויות מעולות וסוף עונה..

מחלון החדר

מדרחוב,בית העיריה

בית האופרה

הפעם לא נסענו לדקטלון הרשת האהובה..גם לא ביקרנו בגן בוטני וגנים בכלל.היה חם מאוד בחוץ,ראינו שבית מלון אונירי עבר צביעה ושיפוץ מבחוץ.

כנ”ל אוניברסיטה לרפואה, נראתה כמו ארמון.בדיוק היה טקס סיום וכנראה יום הולדת עגול.הוזמנו כל מסיימי האןוניברסיטה לדורותיה.חלק מהם,בוגרים יותר,בילו ארוחת ערב במסעדת המלון מולדובה-נפרד מהמלון.

האוניברסטה לרפואה

מלון אוניריי

כניסה למדרחוב

ביקרנו שןב במסעדות MAMA MIA..מעולים.מצאנו סניף של לפצינטה מול גני קפואו,אך ויתרנו בגלל החום להגיע לשם..

יאש,שווה קפיצה לסופש ארוך או עמצא שבוע.או כחלק מטיול בצפון רומניה..

ארמון המדע,מוזיאונים

המתחם,מזרקות,קניון,סופר ענק..פעלויות,גנים,אגםקטן

דוכנים במדרחוב,היה חם מאוד..