סיכום טיול בצפון היער השחור כתחנה ראשונה משולבת עם צרפת משפחה עם ילדים בני 8,5,3:
לאחר שלפני שנתיים היינו ביער השחור בטיול ה'קלאסי' שפשוט השאיר טעם של עוד השנה היות ונחתנו בגרמניה ומשלבים עם צרפת בחרנו להתחיל בצפון היער השחור.
ראשית שדה תעופה נחיתה בבאדן באדן טיסה של ראיינאיר. שדה קטן וידודתי מאוד. 5 דקות מהרגע שעברתי את הדרכונים הייתי עם הרכב ביד. רכב הוזמן מהארץ משלמה סיקסט כולל כל הביטוחים האפשריים, מאוד מומלץ צי רכבים הכי מפואר שיכול להיות וכמו תמיד באירופה חברת השכרה עם רכבים שהם חווית כייפית.. ( קיבלנו שידרוג מטורף אבל גם במקור הרכב שהוזמן היה מעולה במידה והיה נמצא, קראתי וראיתי שבחברות אחרות רכבים יותר בסיסיים )
 השדה ממוקם ממש ביציאה לכביש 5 כך שמהווה אלטרנטיבה גם למי שיהיה בדרום כמו רוב המטיילים ( אלטרנטיבה נוספת ונגישה מאוד לנחיתה מבזל מיליוז/ ציריך/ מינכן/שטוטגרט)
הצפון לטעמי הרבה פחות מתוייר וממוסחר מהדרום שהיינו לפני שנתיים אבל לא נופל בטבע, במסלולי טיול ובאפשרות הכמעט אינסופית לאטראקציות. מהתרשמות שלי רוב התיירות היא פנים.
גם פה יש מסלולי הליכה מדהימים בטבע, מפלים, פארקי משחקים בטבע וכל מה שהיער מציע כמו גם צימרים שווים. הנוף לא פחות הררי ופראי.
הייתי מגדיר את הצפון כיער השחור למתקדמים.
היינו במומלסי אגמון קטן ויפה עם מסלול הליכה מופיע בספר.
היינו בפארק חיות עירוני wildpark בפורצהיים מאוד מושקע כניסה חינם חניה בתשלום 5 אירו זה הכל.
היינו בטיילת בגובה צמרות העצים משולבת נקודת תצפית ומגלשה היורדת אותה baum wipfel pfad
מגלשות הרים ב mehilskopf המקום היחידי בו פגשנו ישראלים... אתר מושקע מאוד שבחורף גם אתר סקי.
 מסלול הליכה ביער לוקספלד/ וינדספלד ( 2 מסלולים מקבילים עם אותה נקודת כניסה ויציאה) היה ארוך מאוד וכמו שמתואר 3 שעות. בסוף היום לשחרר אנרגיות לילדים הגענו
לעיירה אקרן שם פארק עירוני עם משחקים אומגות מגלצות וכו כמו בכל פינה ביער שאידאלי לילדים.
 מסלול מפל בבאדן באדן, בסוף המסלול יוצאים ימינה לכביש הראשי יורדים כק"מ ואז מסעדה טובה ומומלצת עם מנת פורלים ובירה מקומית פשוט וואו. יוצאים מהמסעדה נוסעים ושוב פארק משחקים מושקע באמצע הטבע שהילדים פשוט מתלהבים מחדש מהמגלשות/ אומגות/ טיפוס.
משם בבאדן באדן ממשיכים לדקתלון- סניף גדול.
אגב קניות ישנו קניון ליום גשום (פחות מומלץ עם ילדים)
 מבחינת מזג אויר כ'חכם מנסיון' פשוט לא להתרגש מגשם. לרוב יורד בלילה ובסביבות 10 עד 16 בהיר/ מעונן ללא גשם. גם עם המזג אויר נראה אפור זה אידאלי לטיול בטבע ובמקסימום גשם קטן ולא מבול.
יש עוד המון המון אטרקציות אך מפאת זמן, מרחקים ויכולת ביצוע מבחינת הילדים שלא עשינו וללא ספק הצפון יכול להוות חלופה 'בתולית' לדרום הממוסחר. רוב האטרקציות הן בטבע ללא עלות ומה שבתשלום במחיר סביר.
מצרף המלצה לצימר שישנו, מאובזר לעילה ומחשבה על כל פריט לנוחות המשפחה עם הילדים שפשוט רצו כל הזמן לחזור ה'ביתה'( לצימר...). החיסרון היחיד וזה מאמין שגם בצפון זה שהוא ממוקם ביער כ4 קמ של דרך צרה מאוד שעולה במעלה ההר מהכפר למטה,מצד שני מרחבים אינסופיים.
 זהו מחר עוזבים את גרמניה ועוברים לצרפת להרי הווז' שבחבל אלזס-לורן. ללא ספק גרמניה כמו תמיד כיף גדול לטיול משפחתי.

Ferienhof Benz
Schwend 28, 77876 Kappelrodeck, גרמניה
 ‏‪+49 7842 3948‬‏
https://maps.app.goo.gl/4Jr5qnFhN3Trt2J7A