יום שביעי – פרייבורג ופארק מים

היום לאחר התלבטויות החלטנו לחזור לפרייבורג. נשארו לנו יומיים לטיול – יום אחד מוקדש לדרך היין בצרפת וחצי יום נוסף לפארק המים Bad-Pardise. היינו צריכים למלא חצי יום. אז נכון שיש המון אטרקציות לילדים שלא עשינו, אבל כולנו (כולל הילדים) הרגשנו שחסר לנו קצת תחושה של חו”ל – עיירות, נופים, טיולים רגליים.

אז ביקרנו בבוקר שוב בעיר היפיפיה, שנראתה אחרת לגמרי מהביקור הקודם שהיה במוצאי יום ראשון. הגענו לכיכר הכנסיה ומצאנו שוק חמוד ושוקק, עם ירקות ופירות טריים, מוצרי עץ בעבודת יד ותיקים ביצור עצמי. מאוד אירופה. לאחר מכן הסתובבנו בעיר והשלמנו קניות. לאחר ארוחת צהרים, פנינו לכיוון פארק המים Badeparadies Schwarzwald.

זו כבר הפעם השניה שלנו בפארק מים באירופה, ואני חייבת לציין שהפארקים בארץ הרבה יותר טובים. בארץ יש הרבה יותר מתקנים ואפשרויות. מצד שני, בפארקים באירופה המקום מקורה שזה יתרון, ובפארק הזה יש גם מקום לאמהות שהספיק להם מתקנים לילדים – כמוני nolaugh.

אז הפארק כולל כמה וכמה מגלשות, עם חלוקה לגילאים שיכולים לעלות עליהם, בריכת גלים וכמה מקפצות. בנוסף, במתחם נפרד, שקט ורגוע – יש בריכה גדולה עם מקטעי ג'קוזי ובר בתוך המים לקוקטיילים טעימים. אני יכולה להעיד שביליתי שם בנעימים…

כמה פרטים על פארק המים:

כתובת: Neustädterstr. 24 79822 Titisee-Neustadt

שעות פתיחה: 9:00-22:00

עלות: 15 יורו לפארק עצמו ל 3 שעות ולמתחם למבוגרים – 18 יורו נוספים ל- 3 שעות. מומלץ!

אתר: www.badeparadies-schwarzwald.de/en

עייפים ומרוצים סיימנו את היום בשינה טובה.

יום שמיני – דרך היין בצרפת ומוזיאון שוקולד חמוד

אני חייבת לציין שהיום (האחרון...) קמתי בהתרגשות. סוף סוף הולכים לטייל ולא רק לרוץ מאטרקציה לאטרקציה. היעד – העיירה קולמר בצרפת. העיירה נמצאת על דרך היין שבחבל אלזס.

מה אומר, ההתרגשות הייתה במקום – עיירה כלכך יפה, ציורית, עם תעלות גדולות בשולי הרחובות (הזכיר לי במעט את דלפט, וההולנדית שבי קפצה בשמחה. כן, אני הולנדית אם לא ציינתי עד עכשיו… wink).

אין במקום הרבה מה לעשות למעט לשוטט ברחובות ולספוג את היופי. אני אשאיר את התיאורים לתמונות:

לאחר ששתינו קפה, אכלנו עוגיות חמאה צרפתיות ובעיקר נשמנו לריאות את היופי מסביב, התקדמנו צפונה, לכיוון שטרסבורג. ממש בשיפולי שטרסבורג ממוקדם מוזיאון שוקולד. ולשם שמנו פעמינו.

בטיולים קודמים היינו כבר במוזיאוני שוקולד באירופה. לרוב המוזיאונים האלו כוללים מסלול הליכה עם מוצגים המציגים את ההיסטוריה של השוקולד, ודרך היצור שלו. לחובבת שוקולד כמוני, הטעימות במקום ממש לא מתקרבות למספקות.

המוזיאון הזה, הפתיע. על ההתחלה כל מבקר מקבל קופסת שוקולדים מוארכת הכוללת 5 פרלינים שונים. לאחר מכן נכנסים לסרט המסביר כיצד נכון לטעום שוקולדים ואיך עושה זאת שוקולדטייר. הסרט בצרפתית עם תרגום באנגלית. זה קצת הקשה על הקטנים. אבל הם הסתדרו. בינינו,רק תנו להם שוקולדים וכבר קניתם אותם...angel

לאחר מכן יוצאים לסיור הבלתי נמנע על היסטוריית השוקולד ודרך היצור שלו, אבל בהמשך יש הדגמה חיה כיצד מייצרים את פסלי השוקולד הגדולים. ההדגמה נעשית ע”י שוקולדטייר ונעשית בצרפתית עם הסברים קצרים באנגלית. חוויה.

בסיום יש אפשרות לעשות סדנת יצירה. הקטנים מאוד נהנו.

קיר מפלי השוקולד – לבן,חלב ומריר:

חדר ההמתנה לסרט:

הדגמת ייצור פסלי השוקולד:


מתוקים ומרוצים יצאנו ממוזיאון השוקולד ונכנסנו לעיר הכי יפה שפגשנו בטיול הזה – שטרסבורג.

עיר גדולה, עם נהר גדול במרכזה, רחובות יפיפיים, בתי קפה מוקפים עצים. סיום מושלם לטיול:

חזרנו בלילה מאוחר לצימר, ארזנו הכל, ונפרדנו מטיול נוסף… חזרה ארצה.

בהמשך – סיכום וטיפים: איך לתכנן טיול ביער השחור.