יום שלישי – שטוטגרט, קניות, פארק מיוחד לילדים ומוזיאון מרצדס

אני לא יודעת איך זה במשפחות אחרות, אבל אצלנו הקניות הם חלק בלתי נפרד מהטיול. אני מניחה שככה זה כשיש לפחות מתבגרת אחת, שלא נדבר על שלושה…

ולכן כחלק מתכנון הטיול אני משתדלת למצוא מקום שיאגד את כל החנויות הרצויות (ביגוד, ביגוד, עוד ביגוד וגם נעלים וצעצועים angry), במקום נוח, עם אופציות לעצירות התרעננות בצורת קפה ו/או אוכל. במילים אחרות – קניון.

הפעם, מצאתי קניון מדהים בשטוטגרט, שכלל את כל המצויין למעלה ועוד הרבה דברים אחרים. הקניון הוא בעצם 3 קניונים מחוברים לאחד. אחד היפים שראיתי.

התכנון היה לקום מוקדם, להוריד אותי ואת המתבגרת הראשית בקניון לסיור מקדים. בזמן הזה השאר (בן זוגי, שני הבנים והבת הקטנה) יסעו למוזיאון מרצדס. לאחר שעתיים בערך הם יצטרפו אלינו לסיום הקניות וארוחת צהרים ומשם ניסע כולנו לפארק סנסאפוליס (פרטים בהמשך). מה שקרה בסופו של דבר זה התעוררות מאוחרת, התלהבות מארוחת הבוקר הבאמת מדהימה של הצימר(פרטים בפוסט הקודם) והגעה לקניון לקראת 12:00… הלכה התוכנית.

זה גרר שינויים בתוכנית -כולנו הסתובבנו בקניון עד 15:00, מוזיאון מרצדס נדחה לטיול אחר, וב- 15:00 המתבגרת הראשית ואני נשארנו בקניון והשאר הלכו לפארק סנסאפוליס.

כמה פרטים על הקניון:

שם וכתובת: קניון מילנאו – Mailänder Platz 7.

אתר: www.milaneo.com

לגבי מוזיאון מרצדס:

כתובת: Mercedesstraße 100, 70372 Stuttgart

שעות פתיחה: שלישי עד ראשון מ- 9:00 – 18:00

מחיר: מבוגר 8 יורו, כל ילד מתחת לגיל 15 שמלווה ע”י מבוגר – חינם.

אתר: www.mercedes-benz.com/en/mercedes-benz/classic/museum

פראק סנסאפוליס:

הייתם בארץ בפארק הדב הלבן בעמק חפר? אם לא, לכו. מומלץ. אם כן, אז אתם יודעים פחות או יותר על מה אני מדברת. פארק אקסטרים הכולל קיר טיפוס, מגלשות מטורפות, מיני פארק חבלים בגובה רב ועוד...מומלץ בחום. אין לי הרבה לכתוב, כי אני לא הייתי שם בסופו של דבר… אבל למרות כל האטרקציות שהיו בטיול, לילדים הפארק הזה זכור כאחד המיוחדים והמלהיבים ביותר. מומלץ להסתכל באתר של הפארק, יש המון מה לעשות שם.

תמונות מהפארק:

כתובת: Melli-Beese-Straße 1 71063 Sindelfingen

שעות פתיחה: 10:00- 19:30.

מחיר: מבוגר וילד מעל גיל 4 – 19.50 יורו. מהשעה 16:00 חצי מחיר.

אתר: www.sensapolis.de/index.php/en

*****************************

זו כבר נהייתה פינה בבלוג – כמה מילים לגבי אירופה החדשה, אירופה שמזכירה יותר את המציאות שלנו בארץ..:

בשעות אחר הצהרים, נשארנו הבת שלי בת ה- 16 ואני בקניון והשאר הלכו לפארק. לאחר יום שלם של הסתובבות ותקשורת ווטסאפית ביני לבין בן זוגי, הבטריה בנייד שלי שאפה ל 5%. קבענו שבשעה 19:00 הם יבואו לאסוף אותנו. לקראת השעה 18:00 קיבלתי כמה הודעות השואלות לשלומנו מהארץ. כמו שכולנו יודעים, אם שואלים יותר מדי האם אנחנו בסדר, משהו בטח קרה. אז מסתבר שאכן קרה – היה פיגוע בקניון במינכן. ירי במקדונלדס. כבוגרת שרות הביטחון (כמו כל ישראלי ממוצע) ובעלת נסיון בסיסי בפיגועי דאעש ביבשת, ידעתי שיש סיכוי שהפיגוע אינו יחיד ויכול להיות חלק ממתקפה כוללת. רק מאוחר יותר, בערך יומיים אחרי, התברר שהפיגוע לא היה קשור לדאעש. או לפחות ככה הגרמנים אומרים.

קשה לי לתאר את הלחץ, חוסר האונים, והחרדה שתפסו אותי. הנה אני עם הבת שלי, בקניון בעיר גרמנית, ללא כל ביטחון, ללא ידיעה על מה קורה, ללא אפשרות לצאת ולהביא אותנו למקום בטוח. כי מי יודע איפה בטוח? וזה שהטלפון כמעט מת, לא ממש תרם.

פתאום הרגשתי הערכה עצומה לכוחות הביטחון שלנו בארץ - לצבא, למשטרה ולמד”א ולשאר הגופים שמגינים ושומרים עלינו. אותם גופים שאנחנו לוקחים כמובן מאילו ..

הסוף טוב, כמובן. אבל זו בהחלט חוויה לא קלה.

*****************************

יום רביעי – פארק חבלים וביקור במרחצאות

לאחר התארגנות מהירה יותר מהיום הקודם, התקדמנו לכיוון פארק חבלים ליד אגם טיטיזי. כבוגרי פארק חבלים בהולנד, הרגשנו די בטוחים במה בדיוק הולך להיות בפארק. כאשר הגענו למקום, חיכה לנו תור קטן (יחסית ליולי). במהלך ההמתנה פזורים שלטים המסבירים את כללי התנהגות במהלך הביקור. מהר מאוד שמנו לב שהשלטים הם בגרמנית, אנגלית ועברית (אמנם באותיות אנגליות, אבל המילים הם בהחלט עברית. קלוקלת, אבל עברית). אותנו זה הצחיק.

לאחר התאמת הציוד, הקשירה והסבר קטן התקדמנו במעלה ההר לכיוון הפארק. המקום, מדהים. יער עבות עם עצים גבוהים גבוהים, ביניהם מסלולים המסומנים בגובה – הגובה ממנו מותר לעלות. ליד כל מסלול יש לפחות 2 מדריכים לעזרה או הסבר. המסלולים כוללים מעברים שונים, מסלולי אומגה, וטיפוס. בתור פחדנית ידועה, אני רק לבשתי את הציוד ועשיתי את המסלול לדוגמא – בגובה חצי מטר… לי זה הספיק. אבל זה נתן לי אופציה לצלם:

מידע לגבי פארק החבלים:

כתובת: Active Hotel Neustädter Str. 4179822 Titisee-Neustadt

שעות פתיחה: יש טבלה מפורטת באתר על פי ימים. כדאי לבדוק לפני.

עלות: מבוגר – 20 יורו, ילד מגובה 1.30 מ' ועד גיל 17 -17 יורו, ילד מ- 1.10-1.29 מ' – 12 יורו. שימו לב – כל המחירים הם ל- 3 שעות. כל שעה נוספת גוררת תשלום נוסף.

אתר: http://www.action-forest.com/english/content/climbing-park

מומלץ בחום לכל הגילאים.

כמה מילים על כרטיס היער השחור :

יש לי בעיה עם כרטיסים כאלו, שבעצם מכוונים אותך לכל מיני אטרקציות שלאו דווקא הייתי בוחרת- כי אם זה בחינם וכבר שילמתי על הכרטיס… מה שאני בדרך כלל עושה זה יושבת ומתכננת את המקומות שאני רוצה לראות. לאחר מכן בודקת האם זה משתלב עם הכרטיס. במקרה הזה כן.

קצת רקע – יש 3 סוגי כרטיסים:

כרטיס היער השחור ללא פארק אירופה.

כרטיס היער השחור עם פארק אירופה.

כרטיס היער השחור האדום.

ההבדל בין הראשון לשני ברור. הכרטיס השלישי הוא כרטיס שאינו נמכר באופן פרטי אלא ניתן “בחינם” בצימר מסויים. למה “בחינם”? כי המחירים של הצימרים האלו גבוהים יותר בגלל עלות הכרטיס.

לשיקולכם אם לבחור צימר שנותן כרטיס כזה. אנחנו לא היינו בצימר כזה, כי חשוב היה לי למצוא צימר שעונה על הדרישות שלנו ולאו דווקא שנותן את הכרטיס.

מי שמתכנן להגיע לפארק אירופה מומלץ שיקנה את הכרטיס השני. בכל מקרה הכרטיס טוב לשלושה ימים לאו דווקא רצופים. אם מתכננים נכון, הכרטיס יכול לחסוך הרבה כסף.

מאחר וקנינו כרטיס היער השחור, החלטנו לנצל את המרחצאות שהוא מציע. לאחר יום טיפוס מפרך החלטנו שהסיום האידיאלי יהיה בבריכות חמימות ומרגיעות. ואכן, כך היה וכמה טוב שכך היה surprise..

הגענו למרחצאות – Wellness- und Gesundheitszentrum Solemar Bad Dürrheim

נכנסנו, החלפנו לבגדי ים, וצללנו לתוך בריכות מלח בדרגות חום שונות. המקום לא היה מלא, אבל גם לא ריק לגמרי. השהייה בבריכה לאחר יום טיול היא כמו בריחה לעולם אחר. פתאום הכל נרגע, הכל מסביב שקט וחמים.. אח… אי אפשר לתאר – צריך לנסות!

לאחר שנרגענו מהיום במים, החלטנו לעשות סיור. כחלק מהסיור גילינו כי מהבריכה המרכזית ניתן לצאת לבריכה חיצונית. הבריכה בחוץ מחוממת מאוד והניגוד בין החום במים לקור והגשם (!) בחוץ היתה חוויה מיוחדת. ממליצה בחום לסגור יום עמוס בדרך זו…

התמונות הבאות מגוגל. הייתי עסוקה מדי כדי לצלם...wink:

מידע:

כתובת: Huberstraße 8, 78073 Bad Dürrheim

שעות פתיחה: 9:00-22:00.

עלות: חינם עם כרטיס היער השחור.

אתר: http://www.solemar.de

בהמשך – מגלשות הרים, העיר פרייבורג ופארק אירופה.