7.3.19

הקשת זרחה מעלינו הבוקר. והביאה איתה שמחה והתפעמות מיפי הבריאה. 

מצב הרוח העגמומי, בשל הפרידה המתקרבת מניו זילנד. השתנה באחת .

ויום חדש .

התחלנו את היום ברביצה במעיינות המים החמים Ngawha spring בעיברית מאורית נאפה ספרינג. אתר מאוד פשוט של בריכות מגודרות בעץ מהמעיינות הנובעים שם. בריכות בטמפרטורות חמות של 42 מעלות ועד לקרות של 23 מעלות. אנחנו בילינו עם תושב המקום שסיפר שהבריכות מיועדות בעיקר לתושבי המקום לכן מחיר הכניסה נמוך 4 דולר. לנו היתה הנחת סניורים ושילמנו 3 .רבצנו בעיקר בבריכת 37 מעלות נעימה. אחר כך מתרחצים בצינור בחוץ הריח נשאר על העור עד למקלחת בערב.

משם חזרנו שוב דרך קווקאווה והונדרטואסר. פנינו בדרך הים טוטוקאקא. (השימות המאורים האלו). דרך נופית העוברת דרך מפרצים משגעים. Sandy bay. כשמו כן הוא חוף חולי. ראינו קבוצת נוער שסיימו שיעור גלישה על החוף. המשכנו לחוף Matapouri. חוף יפיפה עם סלעים. שעת שפל טיול על החוף לצידו זרימה של נחלון בגאות הוא ממש בים ובשפל תענוג ללכת בו.

צבע הים בכל גווני הכחול.פשוט יפה!!

תצפית על איי טוטוקאקא. וירידה למרינה. רצינו בפיצה שהומלצה בלוני פלאנט. אך היא נפתחת רק ב16:00 והשעה היתה 15:33. אז אכלנו ממול סלט טעים. והמשכנו בדרכינו לפאנגריי.Whanagarei.למפל. הליכה במסלול מעגלי מהחנייה. כך שרואים את המפל מכל צדדיו. התחלנו בשביל מצד שמאל שרובו מדרגות . יורדים לגשר ולבריכה. העלייה היא ללא מדרגות מימין.על שביל.

כל כך יפה המפל וכל השבילים. יש אפשרות לטיול מהמפל לעיר או הפוך.

ערב, מצאנו מוטל לישון בו . לילה אחרון בדרכים בניו זילנד. 

8.3.19

התחלנו את הבוקר בביסין של פאנגאריי. סביב המרינה. נכנסנו למוזיאון השעונים. עם אוסף שעונים מרשים. התרגשתי למצוא שולחן עם אוסף שעוני יד של יהודי אוסטרלי שהיה חייל הממלכה במלחמות העולם . לא רשום מילה על יהדותו אך השם כהן מעיד. יש שם שעון עם הקדשה משנת 1940 ממצרים.

הרבה מאוד שעוני קוקייה . שעוני מטוטלת. שעון כדורים ועוד.

טיילנו מול הסירות. ואי אפשר היה להיפרד מהמקום ללא קפה ועוגה.

המרכז נמצא בבנייה מרכז אומנות הונדאטוואסר.

נכנסנו לאוטו בתכנית לטייל ב mangawhia. אבל אחרי יותר מחודשיים שלא ירד גשם בצפון השמיים נפתחו לשמחת החקלאים והתושבים שהמים שלהם נאספים במיכלים ענקיים. הסובלים השנה ממחסור במים. אנחנו פחות שמחנו אבל פירגנו.. והמשכנו לדירה שהזמנו באוקלנד.

הדירה רחוקה מהמרכז. קרובה יותר לשדה התעופה. אך דירה נפלאה. מרוהטת. שני חדרי שינה, מי רוצה? מכונת כביסה, מטבח סלון פינת אוכל. בקיצור בית נאה ל 3 לילות.