מסלול בן שבוע-שבועיים בצרפת ”טיול לאורך הריביירה האירופית: איטליה-צרפת-ספרד“

יצאנו לטיול שלושה זוגות בגילאי 60 לערך לעשות ברכב את מסלול הריביירה. נחתנו במילנו שם לקחנו רכב וירדנו דרומה לריביירה האיטלקית לכוון ג׳נובה ומשם קצת מזרחה לכוון לה ספציה La Spezia, לקחנו דירה ללילה בכפר עם נוף מקסים לים, בבוקר יצאנו עם הרכבת שנוסעת לאורך הכפרים שנקראים צ׳ינקווה טרה (חמש אדמות. משהו) שאליהם לא ניתן להגיע ברכב, זו רכבת שאיתה נוסעים לכפרים, יורדים בכפר שרוצים לטייל ולהנות מהנופים והאווירה וממשיכים ברכבת הבאה, קיצר עליה וירידה מהרכבת חופשית במשך כל יום הסיור, יהיו ש״ידלקו״ וירצו להשאר באזור, בכל מקרה צריך להגדיר את כוונותיך לפני רכישת הכרטיסים.

משם נסענו מערבה, לכוון גבול צרפת, המשך דרך נחמדה, לא משהו ששווה עיכוב, תלוי מה מחפשים. נשארנו ללינה בחוף המערבי באימפריה, טיילנו באיזור ובסאן רמו, אזור יפה, מעניין ומקסים ליומיים בערך, ומשם חציה לצרפת למונקו (חובה לשהות לפחות יום) , שם החלפנו רכב (סיפור השכרות הרכב בטיול כזה, כולל המלצות, אדבר בסיכום) .

בצרפת ישנה ריביירה ממש ארוכה עם המון אתרי טיול מאוד מעניינים ואטרקציות רבות כמו, מונקו, ניס, אנטיב, קאן, סאן טרופה, ובכלל עד מרסיי והלאה., אנחנו בחרנו להתנתק רגע מהריביירה ועלינו טיפה צפונה נופים קצת שונים (פחות ים יותר טבע פראי וקצת הסטוריה וארכיאולוגיה) , דרך אביניון לשלושה ימים וחזרה למסלול הריביירה או החוף דרך מונטפליה ופרפיניאן משם חצינו לספרד.

בספרד לקחנו שוב רכב אחר בגירונה ומשם ירדנו דרך החופים המקסימים עד ברצלונה, לנו באחת העיירות בקוסטה יורה דל מאר, גם שם לקחנו מעין דירה (זה תמיד מתאים כשנמצאים בקבוצה כזו מצומצמת שהם בני משפחה) לעוד שלומה ימים וחזרנו ארצה בטיסה מברצלונה.

רצינו להשכיר רכב במילנו ולהמשיך עם אותו רכב עד ברצלונה ולהחזיר בשדה תעופה בברצלונה - בעיה - לא כל חברות ההשכרה מוכנות וערוכות לכך והמעטות שכן מוכנות - דורשות תוספת של עוד אלף יורו (ואף יותר) כדי שנהג שלהם יחזיר את הרכב ממדינה שכנה.

אז, לקחנו רכב במילאנו והיינו אמורים להחזיר בסאן רמו (עדיין באיטליה וקרוב לגבול צרפת משם ממשיכים) . כשסיימנו איטליה, נסענו למונקו- שם לקחנו את הרכב הבא, וחזרנו כולנו לאיטליה להחזיר את הרכב ולהמשיך לריביירה הצרפתית.

כשסיימנו את הטיול לאורך צרפת והגענו קרוב לגבול ספרד, החזרנו את הרכב בפרפיניאן, נשארנו ללון שם לילה ובבוקר נסענו ברכבת לגירונה בספרד משם לקחנו רכב חדש לטיול בספרד, מזל שתחנת השכרת הרכב נמצאת בתחנת הרכבת בגירונה, אז לקחנו את הרכב ונסענו (כמובן שכל נושא תאום השכרת הרכב נעשה מראש בארץ, סגרנו מתי יוצאים, מתי מחזירים רכב ומתי לוקחים את הרכב הבא - לא פשוט) .

ההמלצה שלי - לא להתייאש ולא לוותר - טיול מיוחד במינו ושווה.

אבל כדי לא להתעכב ולהסתבך מדי עם הרכב, הייתי חושב לקחת רכב במילנו - לעשות טיול מקיף ריביירה איטלקית וצרפתית, מאוד יפה ומלא אטרקציות לטיול אחד, לוותר על ספרד, בצרפת להתנתק בהחוף אחרי ש״חרשתם״ ונהניתם מהריביירה הצרפתית, לעלות טיפה צפונה אחרי מרסיי, יש שם הרבה פארקים לאומיים עם הרבה אטרקציות ונופים מדהימים ולחזור, דרך שם למילנו, מן טיול סיבובי- מקסים, יפה, מהנה, מיוחד ושווה. כך גם הזמנת הטיסה פחות מסובכת לוקחים הלוך וחזור למילאנו.

טיול מהנה ונעים.

לכל המידע על צרפת
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות