טיפים נוספים על תחבורה ביפן ”רשיון נהיגה בינלאומי ביפן“

אזהרה מנסיון אישי טרי ביותר: לפני הנסיעה ליפן עברתי על כל הטיפים וההנחיות בנושא רשיון נהיגה בינלאומי ווידאתי שאני עומד בכולם אבל כשהגעתי לחברת ההשכרה (טויוטה בשדה”ת נריטה) סירבו לתת את הרכב שהזמנתי.

סיבה 1: לטענת הנציגה, הרשיון לא מציג את האמנה הנכונה, מהשנה הנכונה. אחרי ויכוח נוקב והצגת הטקסט על הרשיון, שבו כתוב במפורש “יפן”, הם הסכימו, לא לפני שקיימו התייעצות של לא פחות משבעה חברי צוות וחמש שיחות טלפון להנהלה.

מסקנה 1: אם אתם מתכוונים לשכור רכב ביפן, וודאו שיש לכם רשיון בינלאומי שתקף ביפן, שכתוב בו במפורש Japan, ושהוצא בזמן האחרון (יש טענות שלא מספיק שהרשיון בתוקף, אלא הוא צריך להיות מהחודשים האחרונים. וודאו מראש לטובתכם) .

סיבה 2: ההדפסה של הרשיון אצל המנפיק בארץ לא היתה מדויקת, והחלק המודפס ירד בערך בסנטימטר ביחס לחלק המודפס מראש (Preprinted) בטופס הסטנדרטי של הרשיון הבנ"ל. לכן החותמת לא הוצגה ליד הקוביה של רשיון B, אלא ליד רשיון C (ולחברת ההשכרה לא היתה באותו זמן משאית זמינה להשכיר לי.) . דבר שהיה עובר בלי הינד עפעף בארץ, דרש חצי שעה נוספת של הסברים, התייעצות חוזרת של כל הצוות בטויוטה וחמש שיחות נוספות להנהלה.

מסקנה 2: ביפן אין קיצורי דרך. על חוסר דיוק משלמים. תוודאו שכל הפרטים ברשיון הבינלאומי מודפסים במקום הנכון, כולל שם, תאריך, סוג הרשיון וכו''.

סוף טוב: הרכב בידי, אחרי שעה (! ) של מתח ואי נעימות.

לכל המידע על יפן
הטיפ עזר לך?

תגובות ושאלות

יש לכם טיפ מדהים להוסיף?
שתפו אותו עם קהילת המטיילים של למטייל

הוסיפו טיפ

אטרקציות ביפן

מלונות ומקומות לינה ביפן

מדריכים ונותני שירות ביפן

נהגים ביפן

הזמנת חופשה ליפן

חדשות התיירות והתעופה

המיוחדים שלנו

קצת השראה לטיול הבא

מתארגנים לטיול: ציוד, ביגוד, המלצות וטיפים לדרך

ביטוח נסיעות לחו"ל: כל מה שצריך כדי לטוס בראש שקט

מגזין החיים הטובים: לייפסטייל והשראה לחופשה

חופשה של פעם בחיים

תמונות מהטיול: היעדים שהכי כיף לצלם

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

כתבות ומדריכים לחופשת סקי