היער השחור - טיול משפחתי בגרמניה ואוסטריה וטעימה מצרפת

מפלים, אגמים, בקתות עץ, פארקי שעשועים ובעלי חיים - מאז ומתמיד היה היער השחור יעד מועדף לטיולי משפחות ולטיולי כוכב ואין פלא, מדובר באזור שמשלב בין טבע יפהפה למגוון הרפתקאות שכולל פארקי שעשועים ידועים, מגלשות הרים מתפתלות, מוזיאונים מיוחדים לילדים וערים עתיקות עם גשרוני אבן ותעלות מים.
מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: היער השחור - טיול משפחתי בגרמניה ואוסטריה וטעימה מצרפת
Depositphotos/Photogearch ©

ממינכן לאגם טיטיסי וממפלי טרייברג לגוטאך

את הטיול נתחיל בעיר מינכן בה ננחת ונעשה את דרכנו לעבר היער השחור, ממנו נצא לטיולי כוכב באתרים השונים. לאחר ההגעה לצימר, מנוחה והתארגנות קלה, נצא לסיור מהנה באגם טיטיסי (Titisee) המרהיב, תוכלו לשכור סירת פדלים ולשייט במימי האגם השליו. את הלינה, רוב המשפחות עושות בדירות נופש או דירות נופש ביער השחור, שמאפשרים לינה משפחתית מיוחדת ונוחה. לשימושכם מפת גרמניה >>

 בבוקר היום השני נצא לכיוון דרך השעונים, ונעבור בדרך המפותלת עד ל"חור המכשפה" (Hexenlochmuehle), טחנת מים וחנות לממכר שעונים ומזכרות, שם נוכל לעצור להצטלם ולרכוש מכשפה למזכרת. משם נמשיך למפלי טרייברג (Triberger Wasserfalle). נעצור ברחוב הראשי של העיירה ונצעד לעבר לשכת התיירות, שם נוכל לרכוש את כרטיס היער השחור. נצעד לעבר התחנה האמצעית של המפלים, הטיפוס איננו קשה ואורך כרבע שעה – עשרים דקות. נצא לטיול קצר ביער ואם יתמזל מזלנו, נראה בדרך סנאים. ביציאה מהמפלים יש גן משחקים קטן ונחמד, בו הילדים ישמחו להשתעשע.

צילום: חנוך תמריצילום: חנוך תמרי נמשיך לביקור במוזיאון היער השחור (Schwarzwaldmuseum) בטרייברג (Triberg), בו תוכלו להתוודע למסורת של האזור, לתלבושות ולאמנות. שימו לב שמוזיאון זה איננו נכלל בכרטיס היער השחור (אתר האינטרנט: www.schwarzwaldmuseum.de) טריברג ידועה כעיירת השעונים ותוכלו לראות בה מספר רב של שעוני קוקיה מכל הסוגים והגדלים. נמשיך אל בית שעון הקוקיה (House of Black Forest Clocks) הנחמד בעיירה הורנברג (Hornberg). מדי שעה עגולה תוכלו לצפות בדמויות הצצות מתוך השעון. (אתר אינטרנט: www.house-of-black-forest-clocks.com).

 מכאן נמשיך לעבר מסלול רגליים יחפות - מסלול המפעיל את כל החושים (Park with all Senses) בגוטאך (Gutach). מדובר במסלול מומלץ ביותר המתאים לכל המשפחה. אורכו כשני קילומטרים והוא נמשך כשעה וחצי-שעתיים. את הנעליים משאירים בלוקר בתחילת המסלול וצועדים ברגליים יחפות על מצעים שונים לאורך המסלול – חול, חצץ, חלוקי נחל, שבבי עץ נעימים ביותר, שורשי עצים, שלוליות ודשא. חוש הריח מופעל בתחנות הרחה שונות במהלך המסלול וחוש המישוש על ידי ליטוף פרוות שונות. שימו לב, לקטע בו המסלול חוזר על עצמו, אז צריך לפנות שמאלה כשמגיעים למחסום שיש לפרות.

 לאחר מכן ניסע אל מגלשות ההרים בגוטאך (Rodelbahb Gutach). אורכו של מסלול המגלשות הוא מעט יותר מקילומטר ומדובר בחוויה כיפית במיוחד. (אתר אינטרנט: www.gutach-schwarzwald.de).

 את מקום הלינה שלנו נקבע בכפר סט. מורגן (St. Morgan), אשר נמצא בליבו של היער השחור

פארקי הרפתקאות שטיינוואסן ואירופה

למחרת בבוקר נעשה את דרכנו לפארק ההרפתקאות שטיינוואסן (Steinwasen Park) באובריד (Oberried), שנמצא בליבו של היער השחור ומיוחד בשל הנוף האופייני של האזור המקיף אותו. בפארק תיהנו ממגוון אטרקציות לכל המשפחה, הכוללות גשר חבלים, מסלול אבובים, מגלשות הרים, קולנוע בארבעה מימדים ופינת חי. המקום מתאים גם ליום גשום, שכן חלק מהתקנים בו מקורים. נקדיש לפארק כחצי יום ונמשיך ממנו לכיוון פרייבורג (Freiburg). אם תרצו, תוכלו לעלות לתצפית ברכבל שנמצא בפאתי העיר. בפרייבורג עצמה תוכלו לשוטט ברחובות ולהתרשם מהפסיפסים ומהתעלות הקטנות. (אתר הפארק: www.steinwasen-park.de)

 ביום הבא נשכים קום ונצא לכיוון פארק אירופה (Europa Park), פארק שעשועים ידוע ומומלץ, בו תוכלו לטייל בין מדינות אירופה השונות ולעלות על עשרות מתקנים, בהם ספינת פיראטים, מגלשות הרים, מגלשות מים, קרוסלות ועוד. מלבד זאת, תוכלו להכיר מקרוב דמויות מספרי ילדות מוכרים, בהם אגדות האחים גרים, סיפורי פיות ועוד. שימו לב, ברבים מהמתקנים קיימת הגבלת גובה ועל ילדים שגובהם פחות ממטר, נאסר לעלות עליהם. כדי להספיק את כל המתקנים, יתכן שתזדקקו ליותר מיום אחד בפארק. (אתר אינטרנט: www.europapark.de)

ריקוואיר, דרך היין, צילום: אחווהריקוואיר, דרך היין, צילום: אחווה

 

קפיצה לחבל היין בצרפת

למחרת ניסע לכיוון חבל היין הצרפתי אלזס (Route du Vin). נתחיל בביקור בעיר קולמר (Colmar) המקסימה. נשוטט בין בתי העץ בעיר העתיקה ונבקר במוזיאון הצעצועים שבה. במוזיאון זה מוצגים צעצועים ובובות מהמאה הקודמת ויש בו תצוגה של כלי פורצלן, פאזלים מעץ להרכבה ותצוגת אופניים ומכוניות. מכאן נמשיך לשייט נעים בתעלות העיר העתיקה, שיוצא מהקצה השני שלה.

 מקולמר נמשיך אל ריקאוויר (Riquewihr), זוהי עיירה מתויירת מאוד, בה תמצאו חנויות מזכרות רבות, מרתפי יין ואת עוגיות המקרון המקומיות. קרוב מאוד לריקאוויר נמצאת חממת הפרפרים (Papillons Exotiques Vivat), בה ניתן לצפות מקרוב בפרפרים רבים אשר לא יהססו לשבת על ידיים שיושטו להם.

 לאחר מכן נעלה על האוטוסטרדה ונעשה את דרכנו לעבר שטרסבורג (Strasbourg), אליה נגיע לעת ערב. נטייל ברחובות העיר, נבקר בקתדרלה המרשימה ונסייר בין התעלות וגשרי האבן החוצים אותן.

מגלשת טודנאו ואגם טיטסי

את היום התחלנו במגלשת ההרים בטודנאו (Todtnau). זו מגלשת ההרים הארוכה ביותר בגרמניה ואחת הארוכות באירופה. עולים ברכבל כיסאות לקצה ההר בנסיעה ארוכה ומהנה וממנו גולשים בקרוניות למטה, במהירות עצומה ובמסלול מתפתל. מכיוון שמדובר במקום גבוה, מומלץ להצטייד בלבוש חם. לאחר חווית הגלישה נמשיך אל פלדברג (Feldberg) ונבקר במוזיאון הטבע האינטראקטיבי שנמצא בתחתית ההר. הכניסה למוזיאון כלולה בכרטיס היער השחור.

 בהמשך ניסע אל פארק החבלים Action Forest בטיטסי (Titsee). פארק החבלים אתגרי ביותר ומכיל חמישה שלבים של קושי. החוויה כוללת הליכה על גשרי עץ בגובה של כעשרה מטרים, הליכה על מוט עץ, הליכה על חבל גלישה באומגה ועוד. כל גולש מאובטח על ידי רתמה. (אתר אינטרנט: www.action-forest.de)

 התחנה הבאה היא שייט באגם, שכלול בכרטיס. אם תרצו, תוכלו גם לשכור אופניים ולרכוב מסביב לו.

טוטנאו - צילום: יוסיטוטנאו - צילום: יוסי

אגם כימזי וארמונו של לודוויג

למחרת נעשה את דרכנו לכיוון אוסטריה ואגם כימזי (Chiemsee). ניקח את המעבורת מפריין ונגיע אל אי האדונים (Herreninsel), האי הגדול באגם. כאן שוכן ארמונו המפואר של לודוויג השני וניתן לבקר בו במסגרת סיור מודרך, שניתן בשפות שונות. הארמון יפהפה, כמו גם הגנים והמזרקות שמסביבו. אם תרצו, תוכלו להגיע אל הארמון בעזרת כרכרה רתומה לסוסים. נחזור למעבורת ונעשה את דרכנו אל מקום הלינה השני, בעיירה סט ג'והן (St. Johann).

ביקור במצודת וורפן ובמרחצאות באד הופגסטיין

ניסע לעבר מצודת וורפן (Hohenwerfen) ונעלה אליה בפוניקולר, היוצא מאזור הקופות. במצודה מתקיים מופע באזים, במסגרתו נצפה בציפורי הטרף הגדולות מתעופפות מעל ראשי התיירים בהתאם להוראות המאמנים. מכאן נמשיך לסיור בחדרי הטירה בהם נמצאים חדר העינויים וחדר כלי הנשק. בחצר הטירה ישנו אזור משחקים בו אפשר להשתעשע עם מגוון שעשועים. את הדרך חזרה נעשה ברגל ונעבור דרך היער. (אתר אינטרנט: www.salzburg-burgen.at)

 מהטירה נמשיך לכיוון מפלי גולינג (Golling Falls), שליד העיירה גולינג. ניתן להגיע אל תחתית המפל ואל ראשו ולטפס על מדרגות רבות. התכוננו לצאת רטובים! אם אתם זקוקים להצטיידות במזון או בקניות, תוכלו לנסוע לעבר קניון Stad Gallery בסנט ג'והן (St Johann). בקניון הזה יש סופרמרקט גדול וחנויות בגדים.

 מכאן נמשיך לכיוון מרחצאות Alpentherme בבאד הופגסטיין (Bad Hofgastein). זהו מתחם בריכות גדול, המחולק לאזורים המתאימים לגילאים שונים, בהם אזור המתאים למשפחות ובו מתקני מים לילדים. כרטיס זלצבורג מאפשר כניסה למרחצאות למשך ארבע שעות. המקום מתאים במיוחד לסיום יום טיול או לבילוי ביום גשום. (אתר אינטרנט: www.alpentherme.com)

 ביום הבא נעשה את דרכנו לעבר קרחון קיצשטהורן (Kitzsteinhorn) שבקפרון (Kaprun). שלושה רכבלים יובילו אותנו עד לקרחון, נוכל לצעוד במנהרה בתוך הקרחון ולאחר מכן נרד בפוניקולר לרחבת הגלישה, בה ניתן לגלוש על מזחלות שלג, אבובים ועוד. התכוננו לבלות פה כמה שעות מהנות על השלג. (אתר אינטרנט: www.kitzsteinhorn.at)

 נמשיך לכיוון קניון ליכטנשטיין (Liechtensteinklamm) בו נטייל במסלול יפה, שאורך כשעה, על גשרי עץ ולצד מפלים ומשם נחזור אל מקום הלינה. (אתר אינטרנט: www.liechtensteinklamm.at)

יוצאים לזלצבורג

את יום הטיול בזלצבורג נתחיל בארמון הלבורן (Hellbrunn). נירשם לסיור המודרך, במהלכו יפעיל המדריך את המזרקות וירטיב את המשתתפים. מכאן נמשיך לסיור בגנים ובין המזרקות ונגיע אל הגן בו ניצב מבנה הזכוכית מהסרט "צלילי המוזיקה". לאחר הביקור בארמון נמשיך אל מרכז העיר ונבקר בביתו של מוצרט, בו מוצגים כלי הנגינה שלו ותמונות שלו ושל בני משפחתו. מכאן נמשיך לסיור ברחובות העיר העתיקה ולביקור בכיכר השוק. נבקר במוזיאון פנורמה (Panorama Museum), בו מוצגת תמונה פנורמית של מרכזה ההסטורי של זלצבורג ובקתדרלה העצומה של העיר ונצא לשייט בנהר הזלצאך, שכלול אף הוא בכרטיס. נחזור לארוחה בעיר העתיקה ונסיים את היום בגני מיראבל (Mirabell gardens) היפים רחבי הידיים, שבהם מדשאות, מזרקות ופסלים.

האגמים של חבל הזאלצבורגלנד

את היום הבא נתחיל במגלשות הרים באבנטאו (Abtenauer Bergbahnen). הכרטיס מאפשר גלישה ללא הגבלה, ליד אתר המגלשות יש פארק החבלים קטן ואפשרות לנסיעה בטרקטרונים, המתאימה לילדים. לאחר מכן נמשיך לאגם גוסאו (Gosau). נעלה ברכבל לתצפית על האגם היפה וסביבתו ולאחר מכן נרד ונטייל לאורכו. משם נמשיך להלשטאט (Hallstatt). העיר היפה, היושבת על צלע הר, הוכרזה כאתר מורשת על ידי אונסק"ו. נבקר בכיכר העיר (Marktplatz) הציורית ונצעד לעבר הקתדרלה, בה נמצא בית הגולגלות, שם תראו גולגלות ועצמות של תושבי העיר מסודרות על גבי מדפים. אחר הצהרים תוכלו לשוב לשפת האגם, לטיול או לשייט. משם נמשיך למרחצאות בעיירה באדגאסטיין (Bad Gastein), שם תוכלו ליהנות ממבחר של בריכות חמות.

אגם גוסאו, צילום: אחווהאגם גוסאו, צילום: אחווה

מבקרים בפלכאו

את הבוקר נפתח ברכבל הכסאות הפתוח בפלכאו (Falchau) עימו נגיע אל ראש ההר לצפייה בנוף המדהים. את הדרך חזרה מומלץ לעשות בהליכה ולעבור בנוף הירוק וסמוך לעדרי פרות. בחלקו התחתון של הרכבל תוכלו לשכור אופני הרים ולצאת לטיול. אפשרות נוספת היא לעלות על הרכבל באלפנדורף (Alpendorf) ולהגיע אל פארק השעשועים שנמצא בראש ההר. מתחנת הקצה של הרכבל יש לטפס כרבע שעה עד לתחנת הרכבת שמובילה אל הפארק. הפארק מתאים בעיקר לילדים קטנים והכל בו כתוב בגרמנית. בתחתית הרכבל יש פארק שעשועים נוסף שכולל מיני-גולף, טרמפולינה, סירות אבובים וכו'.

מכרה המלח ב-Berchtesgaden ולגולנד

נבקר במכרה המלח בצד הגרמני בעיירה Berchtesgaden. בכניסה מקבלים סרבלים מיוחדים ומצטרפים לסיור מאורגן, שכולל נסיעה ברכבת כורים וגלישה במגלשות עץ ולומדים על תהליך כריית המלח. הביקור מהנה מאוד לכל הגילאים ובמהלכו הילדים מוזמנים ללקק את הקירות כדי להבין שאכן מדובר במלח. בסוף הסיור שטים באגם מלח תת-קרקעי וחוזרים למעלה בפוניקולר וברכבת הכורים. לאחר הביקור במכרה נחזור לזלצבורג, שם נשכור אופניים ונרכוב לאורך נהר הזאלצך ובין רחובות העיר העתיקה. משם נעשה את דרכנו למינכן, בה נלון הלילה.

 את היום האחרון בטיול נבלה בפארק לגולנד (Legoland), בו כל המתקנים בנויים מלבני לגו. מלבד המתקנים, תוכלו להשתתף בסדנאות יצירה ולסייר בין אתרים ידועים, כמו רחובות ברלין ופרנקפורט ושדה התעופה של מינכן, הבנויים מלבני הלגו. (אתר אינטרנט: www.legoland.de)

לתחילת הכתבה

המסלול מבוסס על סיפור הגולשים של הגולשת אחווה. לקריאת הסיפור לחצו כאן

רוצים לקרוא עוד על טיול ביער השחור? הכתבות הבאות עשויות לעניין אתכם:

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על אירופה