אטרקציות מרכזיות בטרייברג והסביבה

בפרק זה תוכלו לקרוא על העיר Triberg, הבירה הרישמית של שעוני הקוקיה, על הערים שאוחדו להן Villingen ו-Schwenningen ועל העיר Furtwangen, ועל המסלול רכיבה לאורך הדנובה...
צוות למטייל ברשת
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: אטרקציות מרכזיות בטרייברג והסביבה
© איתמר ברק

Triberg

Triberg היא הבירה הרשמית של שעוני הקוקייה. חנויות רבות מספור, מקושטות בדגלים מכל העולם, יזמינו אתכם לקנות פריט אוטנטי. ניתן להתווכח על עד כמה הפריט אוטנטי (אותם תוכלו לזהות ע"פ המחיר היקר..). ב-Triberg תוכלו גם למצוא את שני שעוני הקוקיה הגדולים ביותר בעולם. בנוסף יש עוד מספר אטרקציות שלא קשורות לשעוני הקוקיה. והם: מפל המים הגבוה ביותר בגרמניה, מספר מוזיאונים מקומיים חביבים ובתי חווה של היער השחור.

מה יש לעשות:
מפלים: הניאגרה הם לא, אולם אי אפשר לקחת מהם את העובדה שהם המפלים הגבוהים ביותר בגרמניה. המפלים מגיעים מנהר Gutach, והם יורדים בגובה של 163 מטר בשבעה אשדים מלאים בבולדרים מאסיבים. במקום ישנם מספר גשרים שצריך לעבור.
 האנרגיה מהמפלים נוצלה כבר בשנת 1884 כאשר השתמשו בה לדלק על מנת להדליק את מנורות הרחובות. הכניסה למפלים כרוכה בתשלום, אולם המחיר שווה כל אגורה. (פתוח מאפריל עד אוקטובר). הטיפוס לקצה המפלים אורך בין 20 ל- 30 דקות.

מוזיאון Schwarzwaldmuseum: על מנת לדמיין את החיים ההיסטוריים והחברתיים ב- Triberg לכו למוזיאון Schwarzwaldmuseum שברחוב Wallfahrtstrasse 4.
 שעות הפתיחה: מנובמבר עד אפריל, כל יום בין השעות 10:00 עד 17:00 ובשאר הזמן מהשעה 09:00 עד 18:00. המוזיאון סגור מאמצע נובמבר עד לאמצע דצמבר.

כנסיית העולים לרגל Maria in der Tanne: המשיכו ברחוב Wallfahrtstrasse ותגיעו אליה.

טרקים: Triberg ידועה בתור מקום יציאה מרכזי לטרקים באזור ובלשכת התיירות תוכלו למצוא מפות רבות והצעות לטיולים באזור. יעד אהוב על תיירים רבים ( מגיעים אליו אחרי שעה הליכה לעבר Schwarzenbach- דרום מערב ל- Triberg) הוא ה- Reinertonishof- בית חווה יחודי ליער השחור משנת 1619. בית החווה היה מיושב עד לשנת 1980. כיום ניתן לערוך סיור מודרך בחדרים, באורוות ובבית העישון במקום. המקום שייך ל- Frau Duffner שמדברת אנגלית מצויינת ושעדיין מעשנת את הבייקון שלה בזמן שבעלה מכין שנפס כל כך חזק. בית העישון פתוח בימים שלישי עד ראשון בין השעות 14:00 עד 17:00.

התמצאות: הכביש היחיד ב- Triberg הוא B500 שחוצה את העמק ונקרא בפי המקומיים: Hauptstrasse. תחנת הרכבת היא בקצה הצפוני של העיר, היכן שכביש B500 פוגש את כביש B33. קצת פחות מילומטר הליכה ואתם מגיעים אל השוק- ויש שם גם שירות אוטובוסים. השוק הוא עורק ראשי עבור אוטובוסים אזוריים.

לשכת התיירות של Triberg:
טלפון: 953230
פקס: 953236
כתובת: רחוב Luisenstrasse 10 (בתוך Kurhaus ממזרח למפל).
 פתוח בסופי שבוע בין השעות 09:00 עד 17:00.

התניידות בעיר:
 יש קו אוטובוס מקומי שמקשר תחנת הרכבת והשוק ואל העיר הסמוכה Schonach. אם ברצונכם לנסוע ברחבי Triberg באופניים עליכם לקחת בחשבון כי העיר היא די הררית וכדאי שתהיו בכושר. ניתן להשכיר ב- Trans-Alp, כתובת Hauptstrasse 6.

הגעה ועזיבה:
Triberg מקושרת אל שאר ערי היער השחור, במערכת מצויינת של רכבות וקווי אוטובוסים.
רכבת: קו ה- Schwarzwaldbahn מגיע אל Konstanz ואל Offenburg, הרכבת יוצאת בתדירות גבוהה.
רכב פרטי: Triberg נמצאת על פיצול הכבישים B500 ו-B33.
 אוטובוסים: 3 קווי האוטובוסים המרכזיים הם 7160 שנוסע צפונה דרך Gutach ועמק Kinzig אל Offenburg. אוטובוס מספר 7265 שנוסע דרומה אל Villingen וקו אוטובוס מספר 7270 שעושה אל המסלול אל Furtwagen בשלושים וחמש דקות.

לתחילת הכתבה

Villingen Schwenningen

כאשר שתי הערים Villingen ו- Schwenningen אוחדו בשנת 1972 האיחוד היה מאוד מוזר מכיוון שהעיר Villingen היא עיר ספא מימי הביניים ואילו העיר Schwenningen היא עיר שנוסדה לפני פחות ממאה שנה וכיום מהווה מרכז לשעוני קוקיה. לכאורה לא היה דבר משותף בין השתיים. מה שיותר גרוע הוא ש- Villingen היתה שייכת לדוכסות של באדן ואילו Schwenningen היתה שייכת לדוכסות של Wurttemberg- שתי דוכסויות יריבות. כמו שמישהו כבר אמר על איחוד זה: "הם החליטו להתאחד לפני שהם הבינו, כעת הם הבינו והם לא יכולים להתאחד". מבחינה תיירותית, ל Villingenיש יותר מה להציע לתייר, למרות שגם ב- Schwenningen יש מספר מוזיאונים טובים.

לתחילת הכתבה

Villingen

שוכנת בקצה המזרחי של היער השחור 700 מטר מעל פני הים. העיר מהווה את המרכז התרבותי והתיירותי של האזור מסביב למקורות הדנובה ונהר ה- Neckar. אתם יכולים לצאת לטייל במרכז העיר, לנוח בפארק הספא של העיר, לסייר בשמורת הטבע של Schwenninger Moos, או לחילופין לטוס מטוס בעל שני זוגות כנפיים, במוזיאון האוויר של העיר.

 המנזר Munster עם שני החרוטים המרשימים, אחד מהשניים מכוסה ברעפים צבעוניים. הכנסייה הזאת שבנוייה בסיגנון רומנסקי, ויסודותיה הם מהמאה ה-12.
 מוזיאון Franziskaner: שוכן במה שהיה מנזר פרנציסקני- במקום מוצגים פרטי פולקלור ואמנות רבים.
 מגדל הקיסר Kaiserturm: בקצה המזרחי של העיר העתיקה (ליד תחנת הרכבת- Bahnhof) שוכן עומד מגדל הקיסר שמתנשא לגובה של 31 מטרים- שהיה בעבר שער העיר. שגם שם ישנם אוספים עם פריטים פולקלוריסטים מימי הביניים.

לתחילת הכתבה

Schwenninger

ה- Uhrenindustriemuseum וה- Uhrenmuseum - שני מוזיאונים שבהם תוכלו למצוא מידע על דרך הכנתם של שעוני הקוקיה. Uhrenindustriemuseum הינו בית החרושת לשעבר לשעוני קוקיה, של החברה העתיקה ביותר לשעוני קוקיה, שנמצא ברחוב Burkstrasse 39. ואילו Uhrenmuseum אתם יכולים לצפות בתוצרים המוגמרים של בית החרושת- כלומר בשעוני הקוקיה. חגיגה מיוחדת לאוהבי התרבות הוא פסטיבל Villingen Organ שנערך בכנסייה ובמנזר סנט ג`ון. או בקרו בפסטיבל הג`אז הבינלאומי, שנערך בתאטרון Ring and Franziskaner- Konzerthaus. גלריית העיר לאמנות היא מאוד מרשימה- במיוחד לחובבי אמנות. אל תפסחו על מוזיאון השעונים ב- Schwenningen כאן גם מתחיל המסלול בין ה-320 ק"מ "מסלול השעונים הגרמני". מקורות נהר הנקר גם כן נמצאים ב- Schwenningen, ומסלול האופניים של עמק נקר, מתחיל כאן וממשיך לאורך הנהר עד שהוא מצטרף לנהר הריין ליד Mannheim.

התניידות במקום: יש משרד להשכרת אופניים ב-Schwenningen.

לשכת התיירות שב- Villingen  מוכרת מפות של 1:75,000 של מסלולי אופניים, מסלולים רגליים ומסלולי סקי המפה נקראת Freizeitkarte Schwarzwald-Baar-Kreis.

התמצאות: תחנת הרכבת נמצאת ממזרח לרחוב הטבעתי Bahnhofstrasse. אוטובוסים אזוריים גם כן יוצאים מכאן. רוב האתרים השווים נמצאים בחלק הצפוני של העיר העתיקה. אוטובוס מספר 20 מקשר את שתי הערים, הוא יוצא בשעות היום כל 20 דקות.

לשכת התיירות של Villingen:
טלפון: 07221822340
פקס: 07221821207
כתובת: רחוב Rietstrasse 8 .
 יש גם משרד תיירות ליד תחנת הרכבת של Schwenningen.

הגעה ועזיבה: העיר נמצאת על קו הרכבת Schwarzwaldbahn שנוסעת מ-Offenburg אל Konstanz. בנוסף, ישנם קווים ישירים אל Donaueschingen ו- Rottweil. על מנת להגיע ל-Freiburg עליכם להחליף רכבת ב- Donaueschingen. אוטובוסים: מ-Villingen אוטובוס מספר 7265 נוסע באופן תדיר אל צפונה אל Triberg דרך St Georgen. אוטובוס מספר 7281נוסע אל Rottweil וקו מספר 7282 נוסע אל Donaueschinge. על מנת להגיע אל Furtwagen קחו את קו אוטובוס מספר 70. רכבת ה-IR בין Kassel ו- Konstanz עוצרת כל שעתיים ב- Villingen-Schwenningen. רכב פרטי: Villingen-Schwenningen נמצאות מערבה לכביש מספר A81 (Stuttgart-Singen) ובנוסף עובר במקום כביש מספר B33 אל Triberg וכביש מספר B27 אל Rottweil.

לתחילת הכתבה

Danube Bike Trail- מסלול הרכיבה לאורך הדנובה

Danausechingen עיר קטנה במרחק של 50 ק"מ מזרחית ל- Freiburg, מסמלת את ההתחלה הרשמית של המסלול לאורך נהר הדנובה. העיירה עצמה לא ממש מדהימה ואין שם יותר מדי מה לעשות אולם ניתן לצאת משם ל- Donauradwanderweg- מסלול האופניים המהנה לאורך נהר הדנובה, שמסתיים 583 ק"מ מזרחה ב-Passau שבגבול האוסטרי.
לשכת התיירות מציע ערכה שכוללת מפות בקנה מידה של 1:50,000 ותאורי דרכים. ובנוסף עלונים באנגלית (חינם) שנקראים: Tips, info and facts for Carefree travels along the German Danube. העלון מכיל אינפורמציה חיונית ביותר לגבי ערים לאורך המסלול ומספק רשימה של אתרים קמפינג, אכסניות, וחנויות להשכרה ולטיפול באופניים.

 לשכת התיירות של Danausechingen

טלפון: 0771857221
פקס: 0771857228
כתובת: רחוב Karlstrasse 58.
 שעות פעילות- באמצע השבוע בין השעות 08:00 עד הצהריים ומהשעה 14:00 עד 17:00 (בחודשים יולי אוגוסט פתוח גם בימי שבת בין השעות 09:00 עד הצהריים).

לתחילת הכתבה

Furtwangen

Furtwangen שנמצאת כ- 15 ק"מ דרומה ל- Triberg (מרכז היער השחור). נחשבת כמקום הולדתו של הכנת השעונים בגרמניה. בשנת 1870 נמכרו יותר מ-1.5 מליון שעוני קוקיהץ הדגמים הראשונים היו די פרימיטיבים, והם גם לא היו ממש מדוייקים.
אתם יכולים לטייל במוזיאון הגרמני לשעונים- Deutsches Uhrenmuseum, עם הסברים נרחבים על אופן הכנת השעונים.

כתובת: רחוב Gerwigstrasse 11 .
שעות הפתיחה: בין 09:00 עד 17:00 (בחורף משעה 10:00).
 מלבד המוזיאון, אין הרבה מה לראות במקום.

לשכת התיירות:
טלפון: 07723939111
פקס: 07723939199
 כתובת: רחוב Markt 4.

דרכי הגעה:
 אוטובוס מספר 7270 מ- Triberg. קו מספר 70 מ- Villingen-Schwenningen. קו מספר 7272 מ-Freiburg. קו מספר 71 מ-Donaueschingen.

לתחילת הכתבה

רוצים לקרוא עוד על טיול ביער השחור? הכתבות הבאות עשויות לעניין אתכם:

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על גרמניה