טיול לפריז בעקבות היין - נכנס יין יצא בוז'ולה

הסתיו הוא זמן הקציר של הענבים וגם הזדמנות טובה לטעום ממיני היינות הצרפתיים המפורסמים. אם אתם חובבי יין ומתכננים טיול לפריז כדאי שתדעו היכן נמצא בר היין הקרוב והיכן כדאי לרכוש יינות. בכדי להעשיר את הידע שלכם תוכלו לקחת קורס טעימת יין ואפילו להמתין לפתיחתו של פסטיבל היין.
מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: טיול לפריז בעקבות היין  - נכנס יין יצא בוז'ולה
Depositphoto/Encrier

ברי היין הכי טובים בפריז


l'Ecluse Grands Augustins מספר סניפים מפוזרים על פני פריז ומתמחים ביינות מחבל בורדו. בחנות מגוון יינות המתאימים לכל סוגי חובבי היין.

יין בפריזיין בפריז


Le Rubis בר יין זה ממוקם בשכונה אלגנטית, בחוץ חביות עץ קיטשיות ובפנים ספסלי עץ אדומים מוכיחים לך שהגעת לבר יין פריזאי אמיתי ואותנטי. שב על הבר עם כוסית בוז'ולה ביד, וצלחת של בשרים קרים שמוגשים במקום.

  • כתובת: 10 Rue du Marché Saint-Honoré
  • טלפון: . 01/42-61-03-34


Le Baron Rouge זהו המקום האחרון שנותר בפריז, שממלא בקבוקים ממבחר חביות יינות המקומיים שלהם, וגם אם לא תביאו בקבוק מהבית הם ידאגו לכם לאחד.

  • כתובת:1 Rue Théophile Roussel
  • טלפון: 01/43-43-14-32


לתחילת הכתבה

חנויות היין הטובות בפריז


Caves Taillevent אם אתם מבינים ביינות ואוהבים אותם, מומלץ שתבקרו בחנות זו, המתמחה במכירת יינות צרפתיים. החנות מציעה מגוון רחב של סוגי יינות השמורים בטמפרטורה המתאימה.
טעימות יין: טעימת היין מתבצעת בימי ראשון בין 10:30 ל-16:00 ומאפשרת טעימת ארבעה סוגי יינות לפי קבוצת ענבים או איזור גידול.

  • כתובת: 199 Rue de Faubourg Saint-Honoré
  • טלפון: 01/45-61-14-09
  • אתר: www.taillevent.com


La Dernière Goutte חנות זו, שפירוש שמה הוא הטיפה האחרונה, מתמחה במכירת בקבוקי יין לפי איזור גידול הענבים. היינות לרוב נעשים בייצור מצומצם והמחירים סבירים.
טעימות יין: טעימת היין נעשית בימי חמישי אחר הצהריים, בעל המקום מזמין את היינן שלו להציע מספר יינות לטעימה.

  • כתובת: 6 Rue de Bourbon Le Chateau
  • טלפון: 01/43-29-11-62


Caves Augé היא אחת מחנויות יין הותיקות ביותר בםריז, והיא פועלת משנת 1850 וכיום מציע המגוון רחב של יינות בוטיק מיושנים הנעשים על ידי יצרנים פרטיים.
טעימות יין: טעימות יין מתרחשות מדי פעם בשבת בין 11:00-19:00 בחודשים מרץ עד יולי.

כתובת: 116 Blvd Haussmann
טלפון: 01/45-22-16-97
אתר: www.cavesauge.com

חנויות יין מומלצות נוספות: (Fauchon (www.fauchon.com), Nicolas (www.nicolas.com), Lavinia (www.lavinia.fr), La Bordeauxthèque (www.galerieslafayette.com

לתחילת הכתבה

הקורסים המומלצים לטעימות יינות


Ô Château קורסי טעימת יין למתחילים ולמתקדמים וכן שיעורים לטועמים מקצועיים מתבצעים בשפה האנגלית. הקורסים בהדרכת ייננים מקצועיים עם דגש על מצע גידול הענבים, תנאי הגידול וכן על איכות היין וכינויו. השיעורים מתבצעים במסגרת לימודית חווייתית


BKWine במסגרת הקורס תלמדו כיצד לשלב יין עם מאכלים שונים ועל סוגי היינות הצרפתיים וההבדלים ביניהם. החברה מארגנת גם סיורי יין פרטיים וקבוצתיים וכן סיורי טעימות יין בפריז.


לתחילת הכתבה


על ההיסטוריה של היין


Musée du Vin - מוזיאון היין מציג את היסטוריית יצירת היין, הדרכים השונות והעתיקות שבהן הכינו אותו, כלי עבודה היסטוריים ואוסף בקבוקי יין עתיקים. תוכלו לשבת לאכול כאן גם מבחר מנות צרפתיות.


לתחילת הכתבה

פסטיבלי יין בפריז


La Fête des Vendanges de Montmartre -; פסטיבל קציר היין של מונמרטר פועל בכל שנה בתחילת אוקטובר, בין התאריכים 6-10, עם תחילת תקופת הקציר. במהלך הפסטיבל נערך יריד יינות ואוכל, מצעד של מגדלי היין וכן טעימות יין לציבור המבקרים עם הרבה מוסיקה וריקודים ברחבי האיזור.


Beaujolais Nouveau פסטיבל הבוז'ולה החדש מתקיים בכל שנה בשבוע השלישי של חודש נובמבר, אז נחגגת חגיגת הבוז'ולה בכל רחבי צרפת. החגיגה מתקיימת במסעדות, בברים ובתי הקפה, שמציעים טעימות מהיינות החדשים במחירים מיוחדים.


לתחילת הכתבה

 תורגם ונערך על ידי מערכת אתר למטייל מתוך: www.frommers.com

רוצים לקרוא עוד על טיול לפריז? הנה כמה קישורים נוספים באתר למטייל שיעניינו אותך:

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על פריז