חמישייה מקומית - 5 המלצות של מקומית מהעיר פריז

פריז היא ללא ספק העיר המדהימה בעולם, עיר האורות, עיר הלחם והשעשועים, עיר קוסמופוליטית אשר מתנהלת על פי עקרון העונג. כשגרים בעיר, מכירים את פינות החמד אשר לא מופיעות בכל מדריך טיולים, מכירים את הבולנז'רי המקומית שתיירים כמעט ולא נכנסים אליה, את השוק השווה ואת החנויות המיוחדות. שרון היינריך, ישראלית המתגוררת בעיר, מגישה את המלצותיה.
שרון היינריך
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: חמישייה מקומית - 5 המלצות של מקומית מהעיר פריז
Depositphoto/Encrier

1. דניס אקבו – הנזל וגרטל למרגלות הגבעה

כשנכנסים לחנות של דניס אקבו (Denise Acabo), האישה המיוחדת, מרגישים כאילו הלכנו באמצע יער ונכנסו לבית הממתקים, אליו נקלעו עמי ותמי. האמת היא, שמיקומה של החנות באזור פיגאל המצועצע של פריז, למרגלות גבעת מונמרטר, מוסיף לאווירה. מתוך הרחובות, עמוסי חנויות הסקס, יורדים לרחוב Fontaine, שנמצא ממש סמוך לקלישי ובו מוצאים מקום מתוק ומיוחד, שונה לחלוטין מהרחובות הסובבים אותו. אם נחזור לעמי ותמי, אז אומנם לדניס יש שתי צמות, והיא נראית מוזרה ולבושה בצורה משעשעת, אבל היא בהחלט לא מכשפה. מדובר באישה מיוחדת מאוד, אשר כל מטרתה להביא לכם את השוקולדים המיוחדים ביותר מכל רחבי צרפת. דניס מחזיקה בחנות השוקולד והממתקים שלה תוצרת צרפתית בלבד, לא תוכלו למצוא אצלה שוקולד בלגי למשל. היא בוחרת בקפידה את הסחורה שתכנס אליה לחנות ולא מתביישת להגיד שהדברים שלה איכותיים ויקרים. החנות של דניס עמוסה לא רק במתוק, אלא גם בהיסטוריה. דניס היא מוזיאון מהלך של קופסות לאחסון שוקולד, כלים להכנת שוקולה שו, ספרי שוקולד וגזרי עיתון של כתבות מכל העולם בהן היא מתועדת. חשוב לציין, כי מדובר בחנות מיוחדות מאוד ונכנסים אליה מביני דבר. המחירים בהתאם, אבל האווירה והטעם שווים בהחלט רכישה קטנה של כמה פרלינים, וגם היכרות עם האישה המיוחדת הזו שמביאה מעט מאווירת המסתוריות והאגדות לתוך פריס ההומה. Denise Acabo, Chocolaterie Confiserie - אתר אינטרנט לא קיים, כיאה לחנות מסורתית.

  • כתובת: 30 rue Fontaine
דניס אקבו. צילום: שרון היינריךדניס אקבו. צילום: שרון היינריך
השוקולדים של דניס. צילום: שרון היינריךהשוקולדים של דניס. צילום: שרון היינריך

2. אי הברבורים

בדרך כלל אנחנו מדברים על אגם הברבורים, אבל פריז כמו פריז, תמיד שונה ומיוחדת, מבין יתר ערים בצרפת. אי הברבורים, או בצרפתית Ile Aux Cygnes הוא אי מלאכותי, אשר נבנה בשנת 1827. מדובר במקום אליו תיירים כמעט לא מגיעים, משום שהוא לא בלב ליבו של לב שבלול הרובעים של פריז. האי הוקם במטרה להגן על נמל גרנל וכיום הוא פינת חמד מדהימה, אשר מושכת אליה רבים. מדובר ברצועה של אי, שאורכה 850 מטר. קצה אחד של האי מתחבר לגשר "ביר חקים" (ליד תחנת המטרו המפורסמת, הסמוכה אל מגדל אייפל) וקצהו השני של האי מתחבר לגשר, עליו ממוקם פסל החירות. זה גם המקום להזכיר שפסל החירות אשר ניצב לו בעיר ניו יורק, הוענק לארצות הברית על ידי הרפובליקה הצרפתית. לאור זאת, קיימים בכל צרפת כמה וכמה העתקים של הפסל, כשהמפורסם שבהם עומד בקצה אי הברבורים, פניו אל האוקיינוס האטלנטי, לכיוון הפסל המקורי. האי עצמו עמוס בעצים מדהימים, אשר בזמן השלכת מהווים תפאורה מדהימה לתמונות של הסיין ושל מגדל אייפל. אפשר לרוץ עליו, לצעוד עליו או סתם לשבת על אחד הספסלים ולבהות ארוכות בסיין ובספינות השטות עליו.

  • הגעה: מטרו קו 6, תחנת Bir Hakeim. הולכים מהתחנה לכיוון הסיין, ממשיכים מעט על הגשר ומצד שמאל נתקלים במדרגות היורדות לאי (עוד על מטרו פריז).
רומנטיקה באי הברבורים. צילום: שרון היינריךרומנטיקה באי הברבורים. צילום: שרון היינריך

3. Lapin Agile - לחובבי השאנסונים

"הארנב הזריז" (Lapin Agile) שבגבעת מונמרטר, הוא מועדון שאנסונים, אשר שומר על אופיו עשרות שנים. מדובר במעין פונדק חשוך, עם אורות אדומים, אשר כל ערב, למעט יום שני, מאכלס בתוכו אנשים מכל רחבי העולם, אשר באים לחוות את אווירת הקברט של פעם. חבורה של שאנסוניירים יושבת בין באי המקום ומבצעת שירי עם צרפתיים ושאנסונים מוכרים. כל אורח מקבל כוסית שיכר דובדבנים שמיוצר במקום, כן ניתן להזמן משקאות אחרים. החוויה מתחילה בסביבות השעה 21:00 ונמשכת עד 01:00 בלילה. הכניסה בתשלום, מומלץ להזמין מקומות או להגיע בשעה מוקדמת, על מנת שיהיה לכם מקום. הקברט עמוס מאוד בעיקר בסופי שבוע, וגם באמצע השבוע ניתן למצוא אותו מלא.

  • כתובת: Rue De Saules 22, במדרגות העולות למונמרטר (שימו לב - לא מדובר בעליה המוכרת לגבעה אלא בצדה השני).
  • הגעה: מטרו Lamarck Caulaincourt.
  • אתר אינטרנט: www.au-lapin-agile.com
באמצע שאנסון. צילום: שרון היינריךבאמצע שאנסון. צילום: שרון היינריך

4. שוק גרנל

אתם מכירים עוד עיר שיש בה כ-80 שווקי אוכל, המפוזרים בכל העיר? בפריז, עיר הלחם והשעשועים, עיר התענוגות והקולינריה, טריות חומרי הגלם היא אחד מהעקרונות המנחים, כאשר באוכל עסקינן. הרעיון הוא שכל אדם המתגורר בעיר, יוכל להגיע לשוק אוכל לפחות פעמיים בשבוע. מכאן אפשר להבין, שהשווקים פזורים להם כמעט בכל רובעי העיר (הביטו על הרובעים שעל מפת פריז) והם בעצם המקור המרכזי לצריכת חומרי גלם טריים, של כל פריזאי ממוצע. שוק גרנל (Grenelle) מתקיים בכל יום רביעי וראשון (ראשון הוא יום משובח לשוק) על בולברד גרנל (הרובע ה-15), בין שתי תחנות המטרו לה מוט פיקה-גרנל ודופלקס. השוק מתקיים מתחת למסילת המטרו החיצונית של קו 6, המוכר מאוד לאור הנוף הנשקף ממנו בזמן יציאתו אל מחוץ לאדמה. השילוב הזה של שוק פתוח, אך גם מקורה על ידי המסילה, יוצר תנאים נוחים מאוד וגם בימי גשם או שמש חזקה ניתן ליהנות ממנו מאוד. השוק בינוני בגודלו וניתן למצוא בו כל מה ששוק אוכל מציע - פירות, ירקות, ביצים, בשרים, דגים ושרצים, גבינות, לחמים, מאפים, כבד אווז, אוכל מבושל ועוד. הוא מסודר בצורה של מסדרון ארוך וניתן ללכת בו או מתחנת לה מוט פיקה עד דופלקס או בכיוון ההפוך. אני אוהבת לעשות את שני המסלולים, כי ברור הרי שדברים שרואים משם לא רואים מכאן.

  • הגעה: במטרו M° Dupleix, ligne 6, M° La Motte Picquet Grenelle, ligne 6,8,10
  • שעות פתיחה: פתוח בימים רביעי וראשון, החל מ 07:00 בבוקר ועד סביב השעה 14:00 בצהריים.
שוק גרנל. צילום: שרון היינריךשוק גרנל. צילום: שרון היינריך

5. רחוב מופטארד - פריז של פעם

רחוב מופטארד (Mouffetard) ממוקם ברובע החמישי, משתייך לרובע הלטיני בפריז והוא אחד הרחובות ששימרו את האופי הישן נושן של פריז. מדובר בעצם ברחוב, שהוא מעין שוק של אוכל, בצורה של חנויות המתמחות בסוגים שונים של מזון – לחמים, קישים, גבינות, שוקולד ועוד. בחלקו העליון של הרחוב תוכלו למצוא כיכר מקסימה ובה כמה וכמה בתי קפה. מומלץ להגיע לרחוב רעבים, משום שמגוון אפשרויות האוכל בו רבות והוא גם נמצא לא רחוק מגני לוקסמבורג, כך שניתן לרכוש צידה ולערוך פיקניק בגן. ניתן למצוא ברחוב חנות מדהימה המתמחה רק בקישים, תוכלו למצוא בולנז'רי עם לחמים במימדים שלא ראיתם, פרומז'רי מדהימה ומסעדות נחמדות. אם תוכלו למקם את הסיור במופטארד ביום ראשון של השבוע, הרי שתזכו לעוד חוויה צרפתית וייחודית. בקצהו התחתון של הרחוב, ליד הכנסייה, תוכלו לחזות בתופעה מקסימה של פריזאים מקומיים, אשר מתקבצים בכל יום ראשון במקום, שרים שאנסונים ורוקדים ריקודי עם צרפתיים.

  • הגעה: ניתן להגיע לרחוב במטרו, קו 7 תחנת Censier-Daubenton.

לתחילת הכתבה

הכותבת שרון היינריך היא קונדיטורית, חובבת קולינריה, צילום וכתיבה. מתגוררת בפריז ומנהלת את הבלוג "Paris Chez Sharon - פריס קונדיטוריה ומה שביניהן". שרון מציעה גם סיורים אישיים בפריז, בדגש על תחום האוכל וסיורים פרטיים מותאמים אישית. לבלוג של שרון: parischezsharon.blogspot.com. דוא"ל: parischezsharon@gmail.com

להמלצות "חמישייה מקומית" נוספות מרחבי העולם הקליקו כאן.

הנה מידע נוסף על טיול בפריז שיעניין אותך:

יעדי הכתבה

נקודות עניין שהוזכרו בכתבה

כתבות מומלצות עבורך על פריז