המקומות הסודיים של היער השחור

בתכנון טיול ליער השחור, הנטייה של התייר הנמרץ היא לכלול "ברשימת המכולת" את האתרים ונקודות העניין הידועים, שכל הישראלים מבקרים בהם. לעתים דווקא הביקור בנקודות משוללות הרייטינג, הופך את הטיול לחוויה אחרת, שונה ומיוחדת. קבלו טעימה שתפתח לכם את התיאבון לגלות את המקומות הנסתרים ביער השחור.
ורדה מרק, ביס גרמניה
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: המקומות הסודיים של היער השחור
צילום: איתמר ברק

3 אגמים נסתרים

פֶלְדְזֶה (Feldsee) - זה שמו של אגם השוכן לרגלי רכס הפלדברג, הנקודה הגבוהה ביער השחור. יחודו של אגם קסום זה הוא בכך שאין גישה אליו ברכב, עובדה המרחיקה כל סממן מסחרי ומאפשרת לחוש את בתוליות המקום. ניתן להגיע לאגם במספר רב של דרכים ומסלולים, בניהם המסלול שיוצא מהתחנה העליונה של הרכבל. מי שמתקשה בהליכה ורוצה בכל זאת לבקר באגם, צריך להגיע לרחוב טל (Talstraße) ולקוות שהעגלון הגרמני עם הכרכרה והסוסים יגיע במהרה לקחתו בתשלום לשפת האגם. למידע נוסף: schwarzwald.region.org

דרך נהר הוֶורָה (Wehra) - נהר הוורה הזורם בדרום היער, יוצר ערוץ קסום ושאינו מוכר אף לתייר הגרמני. נציגינו, מומחים ליער השחור שביקרו במקום, ממליצים לנסוע בוואדי, שבין העיירה טודטמוס (Todtmoos) לעיירה וֶהר (Wehr), הקרויה על שם הנהר. הדרך לא משופעת ברכבים, בלשון המעטה, וזה משווה לה אופי רגוע ומאוד פסטורלי. מומלץ לעצור באמצע הדרך, מה שאנחנו מכנים "שום מקום", במהלך ההליכה בוואדי להפסקת קפה, ואין ספק שאתנחתא זו תשדרג את הטיול. לכאורה, רגע לא בומבסטי נטול "רייטינג", אבל כזה שייצרב בזיכרוננו לשנים ארוכות. לקראת סוף הדרך מגיעים למאגר וורשטאוזה (Wehrastausee) ועוצרים לתצפית וצילומים.

סרטון קצר על המאגר:

אם כבר בשלב הזה האטרקציות עשו לכם חשק לקריאה נוספת אודות כרטיס היער השחור לחצו כאן.

וִינְדְגְפֶלְוָאיְיהֶר (Windgfällweiher see) אגם קטן ולא מוכר, שנשכח על ידי מטיילים רבים בגלל קוצר הזמן ואין סוף ההיצע של האתרים הפופולאריים. האגם שוכן בין האגמים המפורסמים טיטיזה ושלוכזה, אומנם על הכביש החוצה את היער לאורכו, אך הוא נעלם מעיני התייר מפאת העצים המסתירים אותו. כדאי להגיע אליו בשעות הבוקר ולחזות במארג השתקפות מדהים של גוונים בצבע ירוק, הניבט מהעצים המקיפים את האגם, המים הכחולים והעננים הלבנים שכאילו הונחו על האגם, מהווים מראות מזמינים לכל צלם חובב. השמש העצלנית של היער השחור מבצבצת ונעלמת לסירוגין ומשווה לו נופך קסום ורומנטי.

  • דרך ההגעה: נוסעים בכביש 500 לכיוון השלוכזה עד הפניה שמאלה לכיוון לנצקירש ומיד עוצרים ומבחינים באגם. איך מגיעים? מכיוון הטיטיזה מדרימים בכביש 317 עד הפניה שמאלה לכביש 500 לכיוון השלוכזה, מדרימים בכביש 500 עד הפניה שמאלה לכביש K4990 לכיוון Lenzkirch, מיד אחרי הפניה שמאלה עוצרים ומבחינים בצד ימין באגם.
  • אתר האגם: www.strandbad-windgfaellweiher.de

4 מקומות מפתיעים ועיר שופינג אחת

ספר נבואות - פרט פיקנטי לכל מי ששמע או קרא את ספרו של הרופא היהודי נוסטרדמוס (Nostradamus), הספר שניבא נקודות זמן בהיסטוריה האנושית מהמאה ה-16 ואילך, ביניהם המהפכה הצרפתית או אסון הצ'לנג'ר, שהם רק חלק מרשימה מפוארת של נבואות שנויות במחלוקת. כך או כך, כשמבקרים בעיר פרייבורג (Freiburg) כדאי לדעת שאחד הבתים הנאים בעיר העתיקה של פרייבורג מ-1516 נקרא האוס צום וואלפיש, בית הלוייתן, בבית זה התגורר הנביא הרופא והאסטרולוג נוסטרדמוס. הבית שוכן ברחוב Franziskanerstraße בפרייבורג.

שִילְטָך (Schiltach) – רבים נוהרים לטיטיזה וטריברג ופוסחים משום מה על שילטך. בחלק העילי של עמק נהר הקינציג, שוכנת אחת מהפנינים של היער השחור. עיירה עם אווירה "ימי ביניימית", בתים עם קישוטי עץ, נהר זורם ומוזיאון רוקחות עתיק הם חלק מהסיבות לבקר בה. העיר שוכנת במרחק של כ-30 ק"מ בלבד מהעיירה טריברג הפופולארית, כך שמומלץ לבקר ותופתעו לטובה.

  • איך מגיעים? מהעיירה טריברג מצפינים בכביש 33 לכיוון וולפאך עד הפניה ימינה מזרחה לכביש 294 לכיוון פרוידנשטאדט, וכל שנותר הוא להמשיך מזרחה בכביש 294 עד שילטך.
  • אתר העיירה: www.schiltach.de

מוּמֶלְזֶה (Mummelsee) – עוד אגם בצפון היער השחור, שחוסה בצילם של הטיטיזה והשלוכזה. האגם וסביבתו מרשימים ביופיים ומלאי מיתוסים ואגדות על נימפות בשם מימליין הגרות בקרקעית האגם, וכדי להכיר מקרוב, אפשרי להקיף את האגם רגלית לאורך קילומטר אחד בלבד או פשוט לשכור סירת פדלים לכל המשפחה במלון Berg Hotel שבאגם. האגם שוכן בכביש 500 כ-28 ק"מ דרומית לבאדן באדן. אתר האינטרנט: www.mummelsee.de

לֶרָאך (Lörrach) – מי שמחפש יעד נוסף לשופינג חביב ושונה, בנוסף כמובן לעיר הקניות מציגן או ביקור קניות בעיר פרייבורג, ימצא את מבוקשו בעיר לראך הקטנה. חנות הרשת של מילר הגרמנית היא רק חלק מהחנויות המעטרות את המדרחוב בעיירה. מרכז העיר הקטן והמדרחובים הנהדרים הם הפתעה נעימה לכל חובב קניות. כאמור, רק לביקור בקניון מילר נדרש זמן לא קטן. במילר אפשר למצוא כמעט הכל, ממוצרי פארם ועד מוצרי אלקטרוניקה ומכשירים חשמלים ביתיים. מי שחפץ בסחורה יותר עממית, ימצא את מבוקשו במדרחוב בשיטוט במגוון החנויות הקטנות. לא מזיק לדעת שבלראך, מיוצרות משחות השיניים שלנו, ארונל, מרידול ואלמקס וכן כדאי לדעת, כי אחד מפעלי השוקולד של "מילקה", שוכן בעיר. העיר ממוקמת בסך הכל כעשרה ק"מ מהעיר באזל השוויצרית ואפשר לשלב ביקור בשתיהן. אתר העיר באנגלית: www.loerrach.de

סוֹלֶמָאר (Solemar) אתר מרחצאות נפלא לכל המשפחה בעיירה בד דורהיים (Bad Dürrheim). קומפלקס של בריכות פנים וחוץ בטמפרטורות שונות שנעות בין 28 ל-37 וזרמים משתנים בכל מספר דקות. הכניסה לאתר היא חינם למחזיקי כרטיס היער השחור והוא מומלץ מאד לכל גיל. משפחות רבות נוסעות צפונה לביקור בחמי הקאראקלה בבאדן באדן, בעוד שבעיירה בד דורהיים הנגישה אפשר להשתכשך במרחצאות סולמאר המתאימים לכל הגלאים ואין צורך לחשוש על הגבלה כלשהי בגיל בדומה לחמי הקאראקאלה בבאדן באדן הכניסה מגיל 7 בלבד! איך מגיעים? מאזור הטיטיזה נוסעים מזרחה בכביש 31 עד הכניסה צפונה לכביש 27 לכיוון שטוטגרט, מצפינים בכביש 27 ויוצאים לפי שילוט לעיירה בד דורהיים, מבלים בה ומקנחים במרחצאות שנמצאים ברחוב Huber 8 . אתר המרחצאות: www.solemar.de

דוֹנָאוּקְוֶולֶה (Donauquelle) או בשפתנו, מקורות הדנובה. נהר הדנובה שאורכו 2,888 ק"מ שנשפך בסופו לים השחור מתחיל בנביעת מים קטנה ביער השחור, בעיירה בשם דוֹנָאוּאֶשִינְגֶן (Donaueschingen). תיירים רבים מגיעים לבאר סביב נקודת ההתחלה, זורקים מטבעות, מביעים משאלה ומטיילים בגנים הסמוכים לנביעת המים. לרוכבי האופניים ביניכם, ניתן להתחיל את מסלול הרכיבה המבוקש לאורך הדנובה במקורות הדנובה.

  • איך מגיעים לעיירה דונאואשינגן? מאיזור הטיטיזה נוסעים מזרחה בכביש 31 עד הכניסה צפונה לכביש 27 לכיוון שטוטגרט, מצפינים בכביש 27 ויוצאים לפי שילוט לעיירה Donaueschingen.
  • למידע נוסף:www.donaueschingen.de

המאמר באדיבות צוות "ביס גרמניה", מומחים ליער השחור.

לתחילת הכתבה

כתבות חשובות נוספות שכדאי לקרוא על היער השחור:

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על היער השחור