כתבות ומדריכים על בליז

אין ממה לפחד: טיולים אל השערים לעולם הבא!

אין ממה לפחד: טיולים אל השערים לעולם הבא!

לכל חברה, תרבות ודת יש את הרעיון שלה לגבי הדרך שאפשר להגיע באמצעותה לעולם הבא. מערות חשוכות, הרי געש מעשנים, בקיעים מסתוריים באדמה – כולם קיבלו עם השנים משמעויות שטניות ואפופות מוות. אז הצטיידו בצרור שיני שום, ספר תהילים, ברכת הדרך או כל מה שירגיע אתכם ובואו לגלות את הפתחים לעולם הבא!

חיסונים למרכז אמריקה - כל מה שצריך לדעת לקראת הטיול

חיסונים למרכז אמריקה - כל מה שצריך לדעת לקראת הטיול

חיסונים למרכז אמריקה - החלטתם לנסוע למרכז אמריקה? לא משנה אם אתם אחרי צבא או לפני לימודים, אחרי חתונה או לפני ילדים - לפני שאתם יוצאים לדרך, חשוב להתחסן בהתאם. הכתבה שלפניכם תתן לכם מידע מפורט על כל חיסונים למרכז אמריקה - כל המחלות והחיסונים המומלצים לנוסעים לדרום אמריקה.

גואטמלה ובליז - מסלול לעשרה ימים

גואטמלה ובליז - מסלול לעשרה ימים

גם בעשרה ימים אפשר לעשות גיחה לגואטמלה ולבליז ולטעום מהתרבות המיוחדת שלהן. זהו משך זמן מספיק כדי לבקר בשוק הצבעוני של צ'יצ'יקסטננגו, לטפס על הר הגעש פקאיה, להתרשם מהעתיקות בטיקאל ואפילו לצלול עם כרישים בקולקר איילנד.

שמורות במחוז אורנג` ווק

שמורות במחוז אורנג` ווק

חמש שמורות טבע יפהפיות ישנן במחוז: שמורת הטבע קרוקט ת`רי ווילדלייף, שמורת הטבע- לגונת מנאטי, שמורת Half Moon Caye, שמורת הטבע הימית הול צ`אן ושמורת הטבע לקופים שחורים.

זרקור על סן פדרו

זרקור על סן פדרו

סן פדרו (San Pedro Town) נמצאת ליד שונית המחסום (ה- Barrier Reef) בקצה הדרומי של האי אמברגריס (Ambergris Caye), כ- 56 קילומטרים מבליז סיטי. לידה נמצאת שמורת הטבע, הידוע בצלופחים הרבים השורצים בה...

זרקור על סטן קריק

זרקור על סטן קריק

מחוז סטן קריק הינו המחוז השני בגודלו בבליז. שטחו 2553 קמ"ר והמאפיין העיקרי שלו הוא שבו התפתחה והתרכזה תרבות הגריפונים (Garifuna culture) במשך 350 שנים, שהינה עירוב של אינדיאנים מהקריביים עם מהגרים אפריקאים. בני הגריפונה הגיעו לבליז מרואטן, הונדורס, בשנת 1832 ומאז לא עזבו את המקום. בנוסף להם מתגוררים במחוז גם אינדיאנים צאצאי המאיה, קראולים ומהגרים מגואטמלה ומסלבדור.

זרקור על קאיו

זרקור על קאיו

מחוז קאיו (Cayo) נמצא לגדות נהר Macal. שטחו5,337 קמ"ר. כמות אוכלוסיה משוערת היא 40,000 כשהרוב המכריע הם מסטיסו דוברי ספרדית, אינדיאנים צאצאי המאיה והשאר הם קראולים, גריפונים, סינים אינדיאנים מזרחיים, לבנונים ומנונטים

זרקור על קורוסל

זרקור על קורוסל

מחוז קורוסל (Corozal) הינו המחוז הצפוני ביותר של בליז. הוא מרוחק כ- 137 ק"מ מבליז סיטי, וגובל במקסיקו בצפון. הוא בנוי לאורך רצועת קו החוף של מפרץ צ`טומל (Chetumal Bay). שטחו 1860 קמ"ר. אוכלוסיית המחוז מתבססת על תעשיית הסוכר. באזור כ- 10,000 נפשות לערך.

זרקור על סן איגנסיו

זרקור על סן איגנסיו

סן איגנסיו (San Ignacio) נבנתה על שטח של 7 גבעות בלב המחוז, בגדה השמאלית של נהר מקאל ( Macal River), כ- 115 קילומטרים מבליז סיטי, ו-35 קילומטרים מבלמופן (Belmopan), בירת בליז, ורק 14 קילומטרים מהגבול עם גואטמלה. תושבי המקום מתפרנסים בעיקר מגידול בקר, מתיירות וקצת מעסקים הקשורים בהיותה נקודת איסוף לעצי מהגוני ולצ`יקלה.

זרקור על סן אנטוניו

זרקור על סן אנטוניו

סן אנטוניו (San Antonio) הוא הכפר השני בגודלו בכל טולדו. הוא נמצא בלב ארץ המאיה, כ- 54 קילומטרים מהכפר פונטה גורדה. במרכזו כנסייה העשויה אבן גיר שעל פי האמונה המופאנים סחבו את האבנים על גבם מהרי המאיה כדי לבנותה, כהעתק לכנסייה שישנה בסן לואיס (גואטמלה), ממנה היגרו ראשוני המתיישבים לכפר ב-1883. בשעות הבוקר קרני השמש שופכות אור דרך חלונות הזכוכית הצבעוניים, דבר היוצר מראה שובה עיניים. בסן אנטוניו מתגוררים כ- 1000 מופאנים בני המאיה.

זרקור על פונטה גורדה

זרקור על פונטה גורדה

פונטה גורדה (Punta Gorda) הידועה בפי המקומיים כ- PG היא כפר דייגים יפהפה, שהינו המאחז הדרומי ביותר בבליז. היא נמצאת כ- 161 קילומטרים מדנגריגה ו-337 קילומטרים מבליז סיטי. היא משמשת את עיר המעבר מגואטמלה. הדרך המובילה לכפר עוקבת אחר קו החוף. פונטה גורדה יושבת על מדרון קארסטי, כך שרובה נמצאת בגובה פני הים או לכל היותר כ-6 מטרים מעל פני הים. קירות איתנים שחלקם נופלים עד מי הים נבנו כדי לייצב את העיר.

זרקור על דנגריגה

זרקור על דנגריגה

העיר הגדולה ביותר במחוז סטן קריק היא דנגריגה (Dangriga), שנמצאת 88 קילומטרים מבלמופן ו - 169 קילומטרים מבליז סיטי על גדות נהר סטן קריק הצפוני. זוהי העיר הגדולה ביותר בה מרוכזים בני הגריפונה בעולם.

שמורת הטבע שיפסטרן

שמורת הטבע שיפסטרן

במחוז ישנה שמורת הטבע שיפסטרן כשלגונת שיפסטרן מהווה בית גידול למגוון גדול של ציפורים, פרפרים (- למעלה מ-200 מינים הגדלים במרכז רבייה מיוחד) ו- 60 מיני זוחלים ודו-חיים.

שמורות במחוז קאיו

שמורות במחוז קאיו

שלוש שמורות טבע נכללות בשטח המחוז: הפארק הלאומי חוונקסטה, הפארק הלאומי החור הכחול ושמורת הטבע מאונטיין פיין רידג`. לכל אחת עולם חי וצמח משלה, כשסמן ההיכר של השתיים האחרונות הן המערות הנגלות מבין העצים והגבעות.

שמורות במחוז סטן קריק

שמורות במחוז סטן קריק

במחוז זה ישנן חמש שמורות טבע כשכל אחד הוקמה למטרה שונה: שמורת חיות הבר קוקסקומב והשמורה באי סאות` ווטר הוקמו כדי להגן על בע``ח, שמורת חמשת האגמים הכחולים נועדה לשמור על מימי האגמים, שמורת הטבע של ריף גלובר הוקמה כדי להגן על של ציפור הדוכיפת בצבעי הלבן-חום וושמורת הציפורים כשמה כן היא.

בחירת אזורי התיישבות והתפתחות טכנולוגית

בחירת אזורי התיישבות והתפתחות טכנולוגית

תרבות המאיה, המתקדמת ביותר מבין התרבויות אשר התפתחו ב- Mesoamerica, הצמיחה אדריכלות ואמנות טכנולוגית מפוארים. עשרות ערים ומאות מונומנטים מפוזרים ברחבי יער הגשם. יש צורך להכיר את הרקע הגיאוגרפי על מנת להבין את מקורותיה של האומנות והאדריכלות של תרבות המאיה.

מידע כללי על בליז

מידע כללי על בליז

מחוז בליז המשתרע על פני שטח של 4230 קמ"ר מהווה את לב המדינה. מרבית איי המדינה נמצאים הרחק מרצועת החוף של המחוז. מרבית המטיילים מבקרים במחוז זה, המשמש יעד נחיתה ו/או עזיבה מבליז, דרך שדה התעופה הבינלאומי.

מידע כללי על אורנג'ווק

מידע כללי על אורנג'ווק

העיר אורנג'ווק שבבליז, איננה עיירה תיירותית, מה שמאפשר לה לשמור על אותנטיות ושקט, בניגוד לערים אחרות.

מידע כללי על מנקי ריבר

מידע כללי על מנקי ריבר

מנקי ריבר טאון (Monkey River Town), שנמצאת על הגדה הדרומית בפתחו של נהר הקופים, היתה במשך שנים (מ-1891) העיר הצפונית ביותר במחוז טולדו. מידע נוסף על העיירה הזו תוכלו למצוא בכתבה שלפניכם.

מידע כללי על בליז סיטי

מידע כללי על בליז סיטי

העיר בליז (בליז סיטי) שיושבת בשפך הדלתא של נהר בליז מהווה את המרכז המסחרי והחברתי של כל המדינה. היא גם העיר הגדולה ביותר במדינה.

מידע כללי על בלמופן

מידע כללי על בלמופן

בלמופן היא בירת בליז ונמצאת ממש במרכזה של המדינה. מידע כללי על בלמופן תוכלו למצוא בכתבה הבאה.

בליז - ארץ רבת תרבויות

בליז - ארץ רבת תרבויות

אל בליז לא נוהגים להגיע מטיילים רבים מחשש שתהליך הוצאת הויזה מסובך. יובל אופק מגלה שהשד לא נורא כל כך ושמדובר במדינה ששווה לבקר בה. הוא מתארח בבתי מקומיים, מטייל בג`ונגל העבות לומד את אורחות החיים ומתוודע למנוניטים- קבוצה שמתנזרת מכל חטאי העולם המודרני.