עפתי לתרמילאים

מידע כללי על מנקי ריבר

מנקי ריבר טאון (Monkey River Town), שנמצאת על הגדה הדרומית בפתחו של נהר הקופים, היתה במשך שנים (מ-1891) העיר הצפונית ביותר במחוז טולדו. מידע נוסף על העיירה הזו תוכלו למצוא בכתבה שלפניכם.
מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: מידע כללי על מנקי ריבר
Thinkstock Imagebank ©

מנקי ריבר טאון (Monkey River Town), שנמצאת על הגדה הדרומית בפתחו של נהר הקופים, היתה במשך שנים (מ-1891) העיר הצפונית ביותר במחוז טולדו. בשנת 1981 היא נאלצה לוותר על התואר "עיר" ומאז זהו בעצם כפר. מסתבר, כי בסוף המאה ה-19 היה האזור פורח בשל מטעי הבננות הרבים והתעשייה שהתפתחה סביב הבננות, אולם שנים מאוחר יותר, בשנות השמונים של המאה ה-20, החלה התעשיה לדעוך וכתוצאה מכך רבים מתושבי מנקי ריבר נאלצו להגר ממנה. כיום חיים פה רק 200 בני אדם, מרביתם קראולים, השומרים על מסורתם. הם חיים בבתי עץ ורק בודדים מתגוררים בבתי אבן. בכל הכפר יש שני רחובות, בית ספר אחד, כנסייה אחת, שתי חנויות, מספר מצומצם מאוד של מסעדות ובארים וטיילת לא ארוכה מקשרת את הכפר עם הלגונה בה נוהגים התושבים לקשור את סירות הדייג שלהם. חופים חוליים רחבים נפרשים לאורך הפתח של הנהר ולאורך הצד המזרחי של הכפר. כמה מהם נסחפו בסופת ההוריקן מיץ`, שפגעה באזור בשנת 1998.

 הגישה לכפר אפשרית רק בשייט בסירה מגדות נהר הקופים. בעלי הסירות נוהגים לאסוף כל אחד המנופף ומבקש "הסעה" לכפר. כדאי לדעת כי בכפר אין חשמל ולכן הכפריים נוהגים לשכב לישון עם רדת הערב ולהשכים קום מוקדם מאוד בבוקר. חלק מתושבי הכפר מארגנים סיורים לג`ונגלים ולאורך גדות הנהר, בהם ניתן לראות את עצי המנגרובה, יערות גשם, איגואנות, קופים שחורים, ציפורים (טוקנים), צבאים, יגוארים ותנינים.

יעדי הכתבה