עפתי לתרמילאים

זרקור על סן אנטוניו

סן אנטוניו (San Antonio) הוא הכפר השני בגודלו בכל טולדו. הוא נמצא בלב ארץ המאיה, כ- 54 קילומטרים מהכפר פונטה גורדה. במרכזו כנסייה העשויה אבן גיר שעל פי האמונה המופאנים סחבו את האבנים על גבם מהרי המאיה כדי לבנותה, כהעתק לכנסייה שישנה בסן לואיס (גואטמלה), ממנה היגרו ראשוני המתיישבים לכפר ב-1883. בשעות הבוקר קרני השמש שופכות אור דרך חלונות הזכוכית הצבעוניים, דבר היוצר מראה שובה עיניים. בסן אנטוניו מתגוררים כ- 1000 מופאנים בני המאיה.
מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: זרקור על סן אנטוניו
Thinkstock Imagebank ©

בחודשים אוגוסט וספטמבר חוגגים כאן את Feast of San Luis במשך כמה ימים. אחד האלמנטים המרכזיים בפיאסטה הוא ריקוד הצבי - Deer Dance המציין את הקשר ההדוק בין האדם לטבע. במהלך ימי הפיאסטה התושבים מתלבשים במגוון תלבושות צבעוניות. ביום חמישי הקדוש בסביבות 10 בבוקר נהוג לתלות מאחורי הכנסיה דחליל עטוי מסיכת פנים חומה ומעשן מקטרת. הדחליל מייצג את "הבוגד" ובשבת בערב שורפים את הדחליל. כקילומטר וחצי מחוץ לסן אנטוניו ישנו מפל מים ובריכת מים, המשמשת רבים לשחייה ולרענון בימי הקיץ החמים. מסביב לבריכה מתעופפות שפיריות צבעוניות רבות וציפורים רבות עפות בשמים מעל.

 8 קילומטרים דרומה יותר, ממש מחוץ לכפר סנטה קרוז, נמצא פארק המפלים ריו בלנקו (Rio Blanco Waterfall Park). שלט מתומן בצד הדרך מצביע על הכניסה לפארק. אורכו של הטרק בתוך הפארק הוא 1.5 קילומטרים. שטחו של הפארק 2.023 קמ"ר והוא הוכרז כאזור מוגן בשנת 1992. הפיקוח על הפארק מצוי בידי תושבי הכפרים הסמוכים- סנטה הלנה וסנטה קרוז.

 האזור שמסביב לסן אנטוניו מנוקד במספר רב של כפרי מאיה, המסתתרים בין המערות שבתוך גבעות אבן הגיר.

יעדי הכתבה