כתבות ומדריכים על קירגיזסטן

טרק הקרקול - המדריך השלם למסלול היפה ביותר בקירגיסטן

טרק הקרקול - המדריך השלם למסלול היפה ביותר בקירגיסטן

בין מאות קווי הרכס של הטיאן שאן, מיצב עצמו בשנים האחרונות טרק הקרקול (Karakul) כאחד המסלולים היפים ביותר במרכז אסיה, ואולי הסמל של הטרקים בקירגיזסטן. לא מדובר בטרק פשוט או קל, אבל הנופים המרהיבים, הפסגות המושלגות, המדרונות הדרמטיים והמקומיים המרתקים, הופכים אותו לאתגר בלתי נשכח

יעד חם ל-2020: קירגיזסטן

יעד חם ל-2020: קירגיזסטן

מחפשים מקום שיאתגר אתכם קצת ויוציא אתכם מהקופסה? אחד היעדים שהולך ומתגלה כיעד נחשק לטיולי טבע הוא קירגיזסטן, שזכתה לכינוי המחייב "שוויץ של מרכז אסיה"!

בישקק  - עפתי! - המלצות על טיולי תרמילאים

בישקק - עפתי! - המלצות על טיולי תרמילאים

בבישקק, הבירה, תתקלו בפן הסובייטי יותר של קירגיזסטן, בארכיטקטורה, באוכלוסיה וכמובן בשפה. למרות שככל הנראה הגעתם בשביל לטייל בטבע הפראי של קירגיזסטן, אל תוותרו על חוויית השהייה בבישקק – עם האטרקציות הסובבות אותה, הגסטהאוסים העמוסים המסעדות והאווירה המערבית ביותר שתתקלו בה באזור

ארסלן בוב - עפתי! - המלצות על טיולי תרמילאים

ארסלן בוב - עפתי! - המלצות על טיולי תרמילאים

ארסלן בוב הנידחת היא מקום שליו, שכדאי לנוח בו, בקרב אחת המשפחות החביבות שמתגוררות בו, בתוך הטבע הפסטורלי, בין היערות, הפרחים הצבעוניים, המפלים והנהרות. אך הרוב מגיעים לארסלן בוב בשביל לטייל באחד הרכסים הסלעיים היפים במדינה, בטרק מעגלי מרהיב (וקשה) שאורך ארבעה ימים

סארי מוגול - עפתי! - המלצות על טיולי תרמילאים

סארי מוגול - עפתי! - המלצות על טיולי תרמילאים

הכפר סארי מוגול, שנמצא בעמק Alay האלפיני, הוא נקודת המוצא של שלל שבילי הליכה מאתגרים שעולים וירודים ברכסים הסמוכים. תוכלו לצאת לטרק מאתגר, או לטיול רכיבה מהנה באזור, אך גולת הכותרת היא מפגש מרתק עם יושבי הקיץ של האזור, שתמגוררים ביורטים ורועים את עדריהם בשטחי המרעה הנרחבים שליד סארי מוגול

קוצ'קור - עפתי! - המלצות על טיולי תרמילאים

קוצ'קור - עפתי! - המלצות על טיולי תרמילאים

עיירת השוק קוצ'קור היא בסיס היציאה לכיוון שניים מהאגמים היפים ביותר במדינה – סונג קול וקול אוקוק, שתוכלו להגיע אליהם ברגל או על גבי סוסים. בנוסף, קוצ'קור היא מקום מצויין להתנסות בו בחוויית אירוח אותנטית ומפגש עם התרבות העממית המקומית

קרקול - עפתי! - המלצות על טיולי תרמילאים

קרקול - עפתי! - המלצות על טיולי תרמילאים

רבים משתמשים בקרקול כתחנת הצטיידות לפני ונקודת יציאה לטרק הקרקול המפורסם, אבל כדאי לדעת שזהו מקום טוב לנוח ולהירגע מהטיול, לפגוש באנשים מעניינים וכמובן לבקר בשוק בעלי החיים המעניין, שהוא הגדול ביותר במרכז אסיה

אוש - עפתי! - המלצות על טיולי תרמילאים

אוש - עפתי! - המלצות על טיולי תרמילאים

העיר אוש, שהיא אחת ההתיישבויות העתיקות ביותר במרכז אסיה, אינה מעניינת בפני עצמה, ומיקומה הנהדר הוא הסיבה להגיע אליה. בהיותה בפתחו של עמק פראגנה, אוש שמשה בעבר כנקודת מפתח על דרך המשי, וכיום היא מהווה את נקודת היציאה לטרקים היפים של דרום המדינה ולמקום נוח למעברי גבול למדינות השכנות

קירגיזסטן - עפתי! - המלצות על טיולי תרמילאים

קירגיזסטן - עפתי! - המלצות על טיולי תרמילאים

ביקור בקירגיזסטן, ממלכת הטרקים של מרכז אסיה, יאפשר לכם הזדמנות לטייל בחלק משבילי ההליכה והרכיבה על סוסים היפים ביותר שתראו: בתוך טבע פראי יפהפה, הכולל קרחונים, פלגי מים ואינסוף שטחים ירוקים. כל אלה, יחד עם המקומיים החביבים, ששימרו את סגנון חייהם המסורתי, יהפכו את טיולכם בקירגיזסטן לחוויה יוצאת דופן ובלתי נשכחת

טרק הקרקול - עפתי! - המלצות על טיולי תרמילאים

טרק הקרקול - עפתי! - המלצות על טיולי תרמילאים

טרק הקרקול המרהיב הוא כנראה הטרק המפורסם ביותר בקירגיזסטן, וללא ספק אחד היפים שבה. בדרככם תעברו בין נופים עוצרי נשימה, תחת פסגות מושלגות, דרך טבע פראי יפהפה, עם שטחי מרעה אינסופיים, מדרונות תלולים, נחלים, מעיינות חמים והתיישבויות מבודדות. הטרק המוכר אורך שלושה עד חמישה ימים, אבל אפשר גם להאריך אותו לשמונה

איסיק קול - עפתי! - המלצות על טיולי תרמילאים

איסיק קול - עפתי! - המלצות על טיולי תרמילאים

איסיק קול, האגם האלפיני השני בגודלו בעולם, הוא מוקד משיכה תיירותית גדול מאוד בקירגיזסטן, בזכות הפסגות המושלגות התוחמות אותו, הנופים המרהיבים ואתרי הנופש שנמצאים ממש על האגם. איסיק קול הוא אזור מעולה לטייל בו בטבע הקסום שסביבו וגם לנוח בשמש החמימה שעל שפת האגם

9 מקומות שווים, שהרבה יותר קל להגיע אליהם בקיץ 2014!

9 מקומות שווים, שהרבה יותר קל להגיע אליהם בקיץ 2014!

היעדים לחופשה הופכים קרובים יותר וניתן כיום להגיע בקלות למקומות שלא חשבנו שנגיע אליהם אי פעם, כמו מלנזיה, קירגיסטן ובהוטן למשל. כדי שתוכלו לבלות את חופשת הקיץ ביעד מרתק ומגניב, שעדיין לא נתגלה על ידי ישראלים, קראו את הכתבה הבאה וגלו את האפשרויות החדשות, את המקומות הישנים עם הטיסות הישירות וגם את העלויות ל-2014.

אוזבקיסטן וקירגיסטן -  מסלול בדרך המשי

אוזבקיסטן וקירגיסטן - מסלול בדרך המשי

אוזבקיסטן וקירגיסטן הן חלק ממסלול דרך המשי. מי שמבקר בהן יזכה לראות מבנים מרשימים, שמעידים על הסטוריה עשירה ועל עבר יהודי. אפשר לארגן טיול עומק באזורים אלה באופן עצמאי ולגלות את היופי והייחוד שמאפיינים אותם.

קירגיזסטן וחברים מהארץ המובטחת

קירגיזסטן וחברים מהארץ המובטחת

הכתבת המובחרת אפרת יוצאת למסע בקירגיסטן. רשמיה משקפים בשלמות את החוויה האישית עם תיאור דמותה של המדינה. לקראת סיום היא מספקת המלצה קטנה, אך משמעותית, לטיול בקירגיסטן.

בוא נעבור בדרך המשי...

בוא נעבור בדרך המשי...

דרך המשי, נחשבה במשך שנים למסע מרתק שרק סוחרים ומסיונרים אמיצים העיזו לצאת אליה. סכנות רבות ארבו בדרך לשיירות וההכנות למסיע היו מרובות. היה צורך להתגונן בפני שודדים ותנאי מזג אוויר קשים, ללמוד להתמודד עם סיפורי אגדות על מפלצות ויצורים מתיים ולשאת ציוד רב.

דרך המשי בסין - חלק ג`

דרך המשי בסין - חלק ג`

נוף המדבר מתחלף בהדרגה בצבעים יפהפיים של ירוק, אדום, צהוב וסגול, שווקים, ונסיעה לקשגאר - שוק הבהמות, בתים יפהפיים והרי פמיר המושלגים, מפגש עם נוודים החיים ביורטות צבעוניות ו.. סוף המסע.

שלג על קירגיסטן

שלג על קירגיסטן

רועי וטניא מגיעים לקירגיסטן המושלגת. חוץ מלהוציא ויזה לטג`יקיסטן (איך לא..), הם צוברים חוויות בנסיעות במעברי הרים (מושלגים), במעיינות חמים באמצע הטבע (המושלג) וגם במספר מחדלים, שלא פוגמים בהנאה הכללית.

נפילתה  של דרך המשי באסיה

נפילתה של דרך המשי באסיה

בפרק זה תוכלו לקרוא על הסיבות שהביאו להתדרדרות מעמדה של דרך המשי כדרך מסחר ראשית בין מערב למזרח. התפשטות האיסלם וחילופי שושלות, פיתוח שיטות ייצור משי בקרב עמים חדשים וסיבות נוספות פגעו במעמדה וחשיבותה של דרך המשי שהלכה ונעלמה מן העולם.

מסע הבודהיזם בדרכי המשי

מסע הבודהיזם בדרכי המשי

החידוש המשמעותי והעמוק ביותר שהועבר באמצעות דרך המשי אל סין ושכנותיה הוא הבודהיזם. דת, פילוסופיה ואמנות שכיום כל כך מזוהים עם סין, הגיעו אליה מהודו, בזכות דרכי המשי. בואו ללמוד על מסע הבודהיזם בדרכי המשי.

חלוץ הנוסעים המתמידים בדרך המשי

חלוץ הנוסעים המתמידים בדרך המשי

במאה השניה לפני הספירה החלה דרך המשי לתפקד כעורק מסחרי ודיפלומטי לכל דבר. בשנת 138 לפני הספירה, מסעו של Zhang-Jian בשליחות הקיסר הסיני דאז, וו-די, מסמל את תחילת תהליך ההתפתחות התרבותית והצטלבות התרבויות באמצעות דרכי המשי.

אומרים שלום לפמיר חוזרים לקירגיסטן

אומרים שלום לפמיר חוזרים לקירגיסטן

טניא ורועי חוצים בחזרה את הגבול מטאג`יקיסטן לקירגיסטן, בדרכים לא דרכים, במרשרוטקות מכוסות קרח, מלפני צאת החמה ועד אחרי צאת הנשמה, אבל זה שווה כי זו הדרך מ``גג העולם`` (הרי הפאמיר) לגבול עם סין.. שם יהיה ודאי שונה לחלוטין.

הטרק לאלטין ארשן מחוץ לקרקול

הטרק לאלטין ארשן מחוץ לקרקול

הטרק לאלטין ארשן מחוץ לקרקול הוא לא טרק קל. הטיפוס נעשה לגובה רב, במשך 3 ימים אבל הנוף הניבט מכל עבר מדהים ביופיו- ברובו ירוק בגוונים שונים, זרימת נהר, סוסים תועים במרחבים והמון פרחים.

ימים אחרונים בקירגיסטן

ימים אחרונים בקירגיסטן

פרידה מבלה ימים אחרונים (כך היא חושבת) בקירגיסטן) ומטיילת במקומות אליהם לא מגיעים בדרך כלל תיירים...

חציית הגבול מקירגיסטן לסין

חציית הגבול מקירגיסטן לסין

פרידה מנסה את מזלה בפעם השניה לחצות את הגבול לסין. הפעם זה מצליח. היא מגלה כי הנוף מיד לאחר חציית הגבול משתנה מתצורת נוף ירוק, עם נהרות גועשים והרים מושלגים לצורת נוף צחיחה, כמעט ללא עצים, רק נוף מדברי וחם. שינוי גדול מקירגיסטן הקרירה.

קירגיזסטן - אחרי כל המדבר הזה, איזו נחמה

קירגיזסטן - אחרי כל המדבר הזה, איזו נחמה

הלחיים גבהו, הריסים הופנמו, העור נצרב בלכלוך אדמומי, העפעפיים נמתחו לגבות כמו מפרש ועל הראש - קאלפאק הכובע הלאומי. האנשים פה שברו קצת את רצף העירבובים הגנטי ופניהם פנו צפונה לעבר אמא רוסיה והערבות הסיביריות ולא לעבר התורכים ולא לעבר הצפון הודים - פקיסטנים.

היכן עברו דרכי המשי?

היכן עברו דרכי המשי?

מפליא ומוזר כיצד האימפריה המערבית של רומי למדה אט אט כי קיימים חיים מסקרנים ומלאי תוכן במזרח, ובדיוק באותה עת שושלת האן הסינית אשר חלשה גם על אסיה התיכונה, חברה גם היא מצידה אל התרבויות והסחורות הרומיות. בפרק זה תוכלו ללמוד על ההיסטוריה של אותן דרכים.