כיכר פוטסדאמר (פוטסדאמר פלאץ)
Potsdamer Platz

4
(5)
Potsdamer Platz, 10785 Berlin, Germany
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

בתחילת המאה ה-19 היתה כיכר פוטסדאם אחת הכיכרות המרשימות באירופה, עם בתי קפה ומסעדות רבות. אך בשנת 1943, בזמן מלחמת העולם השניה, נהרסה הכיכר כליל מהפצצות בנות הברית. לאחר חלוקת ברלין, עמדה הכיכר הרוסה ושוממת כשבליבה עברה חומת ברלין. לאחר שיקום מאסיבי, היום מהווה הכיכר מרכז קניות ובילוי ראשי בברלין, עם קניון גדול, בתי קולנוע ומסעדות.

מה חושבים מטיילים על כיכר פוטסדאמר (פוטסדאמר פלאץ)

4
5 מדרגים
2
2
0
1
0

5 המלצות על כיכר פוטסדאמר (פוטסדאמר פלאץ)

תמונת הפרופיל של גיא_המטייל
גיא_המטייל

”פוטסדאם פלאץ ברלין“

קרא עוד

מקום נחמד שווה לבקר אם נמצאים בסביבה, יש במקום מספר מסעדות וברים, חנות מרשימה של סוני ומספר מוזיאונים בקרבת מקום. המבנה הכללי מעוצב בצורה מרשימה מבחינה אדריכלית. שווה לבקר בבוקר או בערב.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של oriori5
oriori5

”לא ממליץ. אלא אם רוצים ללכת למרכזי הקניות שבאיזור“

קרא עוד

האמת לא הבנתי מה כל כך ה”רעש” סביב הכיכר הזו. לא התרשמנו בכלל. כיכר רגילה, קצת חנויות מסביב וזה הכל. אין באמת שום דבר לעשות או לראות שם. מה שכן יש בסביבה זה מרכזי קניות, ומעבר לכך, לא שווה הגעה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של alh
alh

”כיכר פוסטדאמר-לב העניינים“

קרא עוד

כיכר פוסטדאמר היא המרכז ההומה ביותר של ברלין. אלפי תיירים מציפים אותה ואת האטרקציות שלידה. במרחק 400 מטר ממנה נמצא הקניון הגדול והזול ביותר בברלין, מרכז סוני נמצא במרחק של 2 דק' הליכה ועוד שלל אטרקציות שהופכות אותה למרכז של העיר. אפשר לעלות על

בנין Pnoram Punkt ולתצפת על העיר.

היא נחשבת לתחנת רכבת ראשית שרוב הקווים מגיעים אליה כך שאין בעיה להגיע אליה. שווה ביקור קצר!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ayay
ayay

”Panoram Punkt ברלין“

קרא עוד

בנין Pnoram Punkt נמצא בכיכר פוצדאמר משם ניתן לעשות תצפית על העיר ברלין ממרומי הקומה ה-24. ביום של ראות טובה ניתן לראות 360 מעלות מסביב את כיפת הזהב של בית הכנסת החדש, רייכסטאג, שער ברדנבורג, אנדרטת השואה ועוד אתרים. במקום תערוכת תמונות על ההיסטוריה של כיכר פוצדאמר. בכניסה לא היה תור ובתצפית למעלה לא היה צפוף. המחיר 5.5 יורו למחזיקי כרטיס נסיעה Welcomcard 6 יורו כולל מפה פנורמית. 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של eldadov
eldadov

”החתמת דרכון בפוצדאמר פלאץ “

קרא עוד

בכיכר פוצדאמר פלאץ, ליד תצוגת חלקי החומה, יש עמדה שבה ניתן - תמורת תשלום סימלי - להחתים את הדרכון בחותמות האורגינליות של המעבר מהחלק המערבי למזרחי. מקבלים שבע חותמות, ויזת מעבר וגלויה תמורת ארבעה יורו. מזכרת נחמדה וגם הסברים (באנגלית).

הטיפ עזר לך?

כתבות על כיכר פוטסדאמר (פוטסדאמר פלאץ)

מתוך הבלוגים - פוסטים על כיכר פוטסדאמר (פוטסדאמר פלאץ)

הוספת פוסט

תגיות