באחד הימים של תחילת חודש יולי הבנים שלי בילו כמה שעות בטרמה וכשחזרו הביתה סיפרו לי שעל כל צעד ושעל היו שם ישראלים שהתווכחו עם המפעילים של המקום, במגלשות, בקופה בכניסה, בקופה ביציאה, במעברים בין מתחמים, ובמוניות כמובן. זאת איננה הפעם הראשונה שאני שומעת על תקריות הנובעות מאי הבנה של חוקי הטרמה. הפוסט הזה מחדד כמה מהכללים הכי חשובים במתחם הטרמה, ואם תקפידו עליהם תיחסך מכם עוגמת נפש ועימותים מיותרים.

מתחמים: הטרמה הוא פארק מים עם מגוון בריכות מחוממות, מקורות וחיצוניות, ג'קוזי, ספא, סאונות, מיטות עיסוי, מסעדות, מגלשות ועוד. יש שלושה מתחמים: מתחם הגלקסי: הוא מתחם הילדים, כולם יכולים להיכנס אליו, בכל גיל. המתחם כולל מלבד הבריכות גם מגלשות מים. מתחם הפאלם: מתחם בריכות למבוגרים ונוער מגיל 14 ומעלה. לא מתאים לילדים, למעט תינוקות ופעוטות עד גיל 3 בלבד. מתחם אליסיום: מתחם ספא למבוגרים ונוער מגיל 14 ומעלה. כרטיס לאליסיום מזכה אתכם בכניסה לגלקסי ולפאלם. כרטיס לפאלם מזכה אתכם להיכנס גם לגלקסי. אם רכשתם כרטיס לגלקסי אסור לעבור למתחם אחר. הסבר בהמשך.
הערה: הטרמה משנים מעת לעת את גיל המינימום למתחמי פאלם ואליסיום, אנא התעדכנו באתר שלהם.

כניסה:בכניסה לטרמה עליכם להציג, אם תתבקשו, בגד ים מגבת וכפכפים בתיקאסור להתלבש בבגד הים ולנעול את הכפכפים לפני ההגעה, אלא רק אחרי הכניסה למתחם. הרבה אנשים לא מבינים את הכלל הזה ומתחילים להתווכח. זה מיותר. לא כל כלל אנחנו חייבים להבין, אולי לא כל כלל נראה לנו הגיוני. אבל מאחר ולא אנחנו קובעים את הכללים, הכי טוב ללמוד אותם ולפעול על פיהם. במידה ויבדקו לכם בתיק וימצאו שחסר לכם ציוד (בגד ים, כפכפים, מגבת) אפשר לרכוש במקום. ניתן גם לשכור מגבות וחלוקים. לחילופין, תוכלו לעבור בדרככם לטרמה בחנות דקטלון מול קניון בניאסה ולהצטייד בכל הדרוש לכם.

לבוש מותר בתוך הטרמה: במתחם הטרמה לא מסתובבים בבגדים אלא בבגד ים, חלוק מגבת או מגבת, וכפכפים. גם אם בחרתם לא להיכנס למים אלא לשבת על שפת הבריכה, אתם לא יכולים להיכנס בבגדים שבאתם איתם מהבית. אין ללבוש בגד ים שאיננו בגד ים, אין ללבוש תחתונים או טייץ מתחת לבגד הים, מכנסיים או חולצה אסורים. כללי הלבוש תקפים לכולם, וגם לנשים דתיות שנוהגות להיכנס לים או לבריכה בלבוש ארוך.

צילום בטרמה: כיוון שהטרמה הוא אתר תיירותי חווייתי הנהלת המקום מודעת לכך שהמבקרים רוצים לצלם ולתעד. לכן הכלל הוא שמותר לצלם בטרמה, אבל חשוב להקפיד את מה מצלמים. צלמו את עצמכם בסלפי זה בסדר. צלמו את הבריכה מרחוק זה בסדר. צלמו נוף זה בסדר. אבל הימנעו מלצלם אנשים זרים לבושים בבגד ים או חלוק מקרוב, וכמובן אל תעלו תמונות של זרים בבגדי ים לרשתות החברתיות. זאת פגיעה בפרטיות.

כללים לגבי המגלשות: במתחם הגלקסי יש 15 מגלשות בגדלים וסוגים שונים, וגם למבוגרים מותר להתגלש בהן. מי שמחליט להתגלש חייב להסיר את כל התכשיטים - חל איסור מוחלט להתגלש עם תכשיטים. כן גם טבעת נישואין נחשבת תכשיט, גם נזם באף שלא הסרתם עשר שנים נחשב תכשיט שחייבים להסיר, או לחילופין אל תתגלשו. זוכרים? לא על כל כלל אנחנו חייבים לקבל הסברים.

הגבלת גובה במגלשות: בחלק מהמגלשות יש הגבלת גובה מינימום. ילדים מתחת לסף הגובה לא יכולים להשתמש באותן מגלשות. זה נעשה מטעמי בטיחות. כדי לחסוך מהילד שלכם עוגמת נפש מומלץ לדעת מראש מה הגובה שלו, בעיקר כאשר מדובר בגובה גבולי לאותן מגלשות, ואם הוא לא עובר את סף הגובה אל תעלו אותו בכלל למגלשה כדי שלא יצטרך לחזור אחורה מאוכזב. יש בטרמה מספיק מגלשות שמתאימות לילדים יותר נמוכים.

מעבר בין מתחמים: זה הסעיף אולי הכי חשוב בכל הפוסט. קניתם כרטיס לגלקסי? אל תיכנסו לפאלם. קניתם כרטיס לפאלם? אל תיכנסו לאליסיום. המעבר בין המתחמים נעשה באמצעות קריאה של השעון שעל ידכם. המערכת קולטת מיד שעברתם מתחם. המערכת יודעת בכל רגע באיזה מתחם אתם נמצאים. אל תיכנסו ואל תעברו אפילו בטעות ואפילו לעשר שניות למתחם שלא רכשתם אליו כרטיס מראש. זה יכאב לכם בכיס. אם השעון יראה שעברתם למתחם שלא שילמתם עליו מראש, יחייבו אתכם בקנס, אפילו שלא ניצלתם ולא השתמשם ואפילו אם עברתם בטעות ומיד חזרתם. התירוצים לא מעניינים אותם. שימו לב והקפידו.

כמה שעות מומלץ? אפשר לרכוש חבילה של 3 שעות, חבילה של 4.5 שעות או יום שלם. זה לא נורא מחייב. נניח וקניתם כרטיס ל -3 שעות ואחרי שעבר הזמן נורא בא לכם להישאר עוד. אל תילחצו, הישארו כמה שבא לכם. אין קנס על הגדלת זמן, אלא משלמים ביציאה על הפרש של הזמן הנוסף, והסכום לא מאוד גבוה. בא לכם להישאר עוד? הישארו בכייף.

מתי מומלץ להגיע? התשובה שלי - תמיד. עכשיו נסביר. חלק רוצים להגיע בערב לראות את התאורה הרומנטית. חלק רוצים להגיע בבוקר להזמין עיסוי בספא לפני שנגמרים התורים. חלק רוצים לא בסופ"ש כי אז מלא. בסופו של דבר כל שעה בטרמה היא כייפית ומיוחדת.

אוכל ושתייה: אסורה הכניסה למתחם הטרמה עם אוכל ושתיה שהבאתם מבחוץ. במתחם יש כמה מסעדות ואתם יכולים לקנות אוכל באמצעות השעון שעל ידכם. הוא מהווה ארנק דיגיטלי, זאת על מנת שלא תצטרכו להסתובב בתוך מתחם הבריכות עם ארנק או כרטיס אשראי. את התשלום על האוכל משלימים ביציאה לאחר מסירת השעון בקופה.

לסיכום, בזכות ההקפדה על כללים הטרמה ממשיך להיות מתוחזק ברמה גבוהה לאורך זמן. אם תכבדו את הכללים תהנו, אם תזלזלו בהם זה יחזור אליכם בדרך זו או אחרת. וחבל.

מידע נוסף על חבילות ועלויות כניסה במתחמים השונים תמצאו כאן.

=================================================

רוצים לשמוע את הסיפורים הכי מרתקים? הטיפים הכי שווים? האתרים שאסור להפסיד?
האוכל הכי טעים? העוגות הכי מושחתות? הקפה הכי משובח? 

הצטרפו לסיור הרגלי בבוקרשט


להזמנת סיור לחצו כאן ותתחברו ישירות לווטסאפ.
אפשר גם לכתוב לי מייל לכתובת [email protected].
למידע נוסף מזמינה אתכם להצטרף לקבוצת הפייסבוק בוקרשט טיפים והמלצות.
בקישורים הבאים תוכלו לקרוא חוות דעת של אנשים רבים שסיירו איתי בבוקרשט, וכתבו המלצה בעמוד הפייסבוק של Travel With Yael או ממש כאן באתר למטייל .