לפתע פתאום התפרצה בבוקרשט פריחת האביב בצבעי ורוד ולבן מרהיבים וחשבתי שזה מצדיק להעלות פוסט ותמונות של האביב בבוקרשט. עונת האביב מתחילה בבוקרשט במחצית-סוף חודש מארס, במין מחזוריות שמצליחה להפתיע ולרגש אותי כאילו אין מדובר בתופעה שקורית שוב ושוב בכל שנה מחדש. לכן את הפוסט הזה אני מקדישה לעונות השנה בבוקרשט, בדגש על האביב שהגיע אלינו ממש עכשיו וגורם לי לפרץ של אופטימיות.

פריחה בבוקרשט על רקע הבנק המרכזי בעיר העתיקה, צילמה יעל פרי

בוקרשט ממוקמת בחבל ארץ מישורי בדרום רומניה, נסיכות ולאכיה לשעבר, והיא נהנית מנוכחותן של ארבע עונות שנה מובהקות. בגלל שהחורף במזרח אירופה ממש קפוא ולעיתים מאוד מושלג, ובגלל שהקיץ בבוקרשט יכול להגיע עד 40 מעלות ולעיתים הוא בלתי נסבל, אני מחבבת יותר את עונות הביניים - האביב והסתיו.
עונת הסתיו שממש מרגשת אותי ומתבטאת בשינויים יומיומיים של גווני עלוות העצים לכתום בוהק אחר כך לצהוב ואז כל זה הופך להיות שטיח צבעוני. כשחייתי בישראל יותר מהכל חיכיתי שיגיע כבר הסתיו, ציפיתי לחגי תשרי האהובים עלי. רק כשהגעתי לבוקרשט הבנתי שבישראל אין ממש חורף, כנראה הסתיו הישראלי הוא מהסוג של אלה המתקשים להיפרד, ואני אחת שמבינה דבר או שניים בקושי להיפרד. אפילו כתבתי כאן המלצות על דברים שאפשר לעשות בבוקרשט בסתיו.

סתיו בבוקרשט, צילמה יעל פרי

הסתיו הרומני מרגש אותי מחד ומפחיד אותי בעת ובעונה אחת, בטח לנוכח העובדה שבחמשת החורפים שחוויתי בבוקרשט למדתי שחורף במזרח אירופה זה לא משחק ילדים וצריך להיערך אליו בהתאם. מי שלא לוקח את ההמלצות האלה ברצינות מספקת, אני למשל, משלם מחירים: בריאותיים, גופניים, ואחרים.
כשחייתי בישראל היה לי יחס אמביוולנטי כלפי האביב, אולי כי נוכחותו הכריזה על הקיץ שאורב לי בפתח, ועל אף שנולדתי בנגב בחודש הכי חם בשנה, אני אחת שמתעוררת לחיים רק בקור. האביב בבוקרשט, לעומת זאת, מצליח לעורר בי רק רגשות של שמחה והתרגשות.

פריחת מגנוליה ורודה בבוקרשט באביב, ברקע כנסיית קרצולסקו, צילמה יעל פרי

בתוך שבוע אחד, מהרגע שגל הקור של תחילת מרץ עזב אותנו, העיר מתעוררת לחיים בשלל פריחות לבנות ובעיקר ורודות. התושבים יוצאים לטייל ברחובות ובפארקים הרבים ורחבי הידיים שהעיר מציעה, ואני מתמלאת התרגשות בכל יום מחדש לראות את כל היופי הזה. בניגוד לאביב בישראל, עונות המעבר בבוקרשט לא מאופיינות בשרב, אבל מדי פעם יש רוחות עזות וגשם שניתך עליך פתאום משומקום. את כל אלה אפשר לחזות מראש באמצעות אפליקציית מזג אוויר שרוב הזמן מדייקת.

הנה כמה המלצות שלי לדברים ששווה לעשות בבוקרשט (בחוץ, כן?) כשמגיע האביב:
צאו לפארקים: בוקרשט עשירה בפארקים ירוקים ובאגמים. באביב מתחדשים השיוטים באגמים - סירות משוטים, קייאקים, סירות פדלים, ספינה.
השכרת אופניים/קורקינטים חשמליים: בכניסה לחלק מהפארקים יש עמדות השכרה של אופניים. קורקינטים תוכלו לשכור באמצעות אפליקציית השכרה של קורקינטים בכל מיני פינות בעיר.
טיילו בעיר העתיקה: בעיר העתיקה בבוקרשט עשירה במסעדות ובתי קפה. בעיקר בסופי שבוע (שבת ראשון) בשעות אחב"צ העיר שוקקת חיים, ויש בה נגני וזמרי רחוב. אווירה חגיגית כייפית.
טיול לאורך רחוב ויקטוריה: החל מסוף חודש אפריל ועד אוקטובר עיריית בוקרשט סוגרת את רחוב ויקטוריה לכל אורכו לנסיעת כלי רכב בימים שבת וראשון, והרחוב כולו הופך להיות מדרחוב מדליק. לאורך הרחוב יש להקות ריקודים ופולקלור רומני, מוסיקה שמחה, בתי הקפה הקבועים מוציאים שולחנות החוצה, ויש אווירה פסטיבלית משפחתית שמחזירה את בוקרשט לימיה היפים.
המזרקות בכיכר אונרי: מתחם המזרקות בכיכר אונירי פעיל רק בחודשים החמים, בחורף מרוקנים את הבריכות כדי למנוע קיפאון ופיצוץ של הצנרת. בסופי שבוע (טרום הקורונה) היה נהוג לקיים במקום מופע אורקולי של מזרקות מזמרות. אחרי שנתיים הפסקה אני מאמינה שהשנה המופע יחזיר ימיו כקדם. אבל גם אם לא יהיה מופע, המראה של עשרות מזרקות עובדות הוא מרשים מאוד.

אביב פורח בעיר העתיקה בבוקרשט, צילמה יעל פרי

אז אמר מי שאמר שבוקרשט היא עיר אפורה וקודרת, והשליחות שלי היא להראות לכם את הצדדים האחרים שלה, האביב הוא רק אחד מהם. מקווה שהצלחתי להעביר אליכם קצת מהאווירה החגיגית שהאביב פרש על בוקרשט היפה.
=================================================
רוצים לשמוע את הסיפורים הכי מרתקים? הטיפים הכי שווים? האתרים שאסור להפסיד? האוכל הכי טעים? העוגות הכי מושחתות? הקפה הכי משובח? הצטרפו לסיור הרגלי בבוקרשט.
להזמנת סיור לחצו כאן ותתחברו ישירות לווטסאפ.
אפשר גם לכתוב לי מייל לכתובת [email protected].
למידע נוסף מזמינה אתכם להצטרף לקבוצת הפייסבוק בוקרשט טיפים והמלצות.
בקישורים הבאים תוכלו לקרוא חוות דעת של אנשים רבים שסיירו איתי בבוקרשט, וכתבו המלצה בעמוד הפייסבוק של Travel With Yael או ממש כאן באתר למטייל .

רחוב ויקטוריה בבוקרשט, צילמה יעל פרי

מאחלת לכולנו חג אביב שמח וכשר.