זהו, עוד טיפה ואני מתחרפנת. עוד לא יצאנו לטיול ואני כבר שבועות יושבת לסגור פינות, קצוות, מגגלת, משוטטת, פורומים שמורומים, אתרים , שאלות, תשובות..
אני אחראית להזמין את המלון, הרכב והטיסות והכי מורכב זה המסלול. לאן ללכת, על מה לא לוותר. מי לא עבר את זה- ההיסוסים, הספקות , החששות אם הקבוצה תהיה מרוצה, איך יהיה מזג האויר, מה לארוז יותר? חולצות קצרות או ארוכות, אני בכל זאת אישה- זאת תמיד ההתלבטות של הנשים שהגבר לעולם לא צריך להתחבט בה- חף מכל לחץ ומתח הוא רק שואל את השאלות המלחיצות, ארזת כבר? שמת את המצופים לילד? מספיק שאלה כזו ואני כבר בכוננות ספיגה, רמת הלחץ שלי עולה וכל מה ששמתי כבר במזוודה כאילו עובר פירמוט אין יותר כלום- מחדש.. לבדוק מה יש מה אין..
 עכשיו אני בשלב לפני הסוף- של ממש לדעת מה הולך להיות בכל יום בטיול והכי קטע זה שהכל כל כך נזיל, אני יכולה לתכנן את היום הכי מדוגם במקום הכי קלאסי ויהיה מזג אויר הפכפך או שמישהו פתאום ירגיש לא טוב והלך היום. שנה שעברה עברתי את הכל בטיול לסלובניה, ארגנתי וכו' התחלנו להנות ואז נסענו לקרואטיה למפלים בפליטוויצה. עד שהגענו אחרי נסיעה של 3 שעות וחיכינו בתור וקנינו כרטיסים, והגיע זמננו לעלות למעבורת, פתאום הרגשתי חלושס, הרגליים לא יכולות להחזיק ת'עצמן והקבוצה- פניה מופנות כלפי המדריכה- כלומר כלפי ונו? מבאס- אבל אני השורדת האחרונה.. עברתי את זה בשלום. אלא שעכשיו הקבוצה גדלה.

אנחנו נוסעים סבא+ סבתא+ ילדיהם ונכדיהם כלומר ילדים מגיל שנה , 3, 4, 7, 10 . בסה"כ 13 איש, 2 מכוניות גדולות של 9 אנשים נשכרו לצורך העניין. היעד -הולנד. זמן משוער- ראש השנה. דרך אגב מישהו יכול להמליץ על מסעדה טובה באוטרכט, בליידן???