9.12

בבוקר נסענו דרומה וראינו הרבה אנשים מתאספים ליד תצפית אז עצרנו גם. התצפית היתה מדהימה! על שפך של נהר עצום לים, עם כל הצבעים הכחולים והירוקים. אחלה של פתיחת בוקר.

החלטנו לנסוע ישירות למלבורן על אף הנסיעה הארוכה ואחר הצהריים הגענו למבלבורן לבית של הסינים. 7 לילות 145 ש"ח ללילה+27 ש"ח ניקיון+127 עמלה.

בשמונה בערב יצאנו לנהר הגדול Ramino לאכול בפאב P.J O'brien's Irish Pab שעליו קראתי הרבה המלצות באינטרנט. חיפשנו לא מעט זמן את הפאב שמסתבר שהוא בתוך סמטה קצרה בתוך מבנה שבבוקר מתפעל כקניון ובערב הכל סגור חוץ מהפאב. כמו רוב המסעדות באוסטרליה, המטבח היה סגור ונאלצנו לחפש מקום אחר לאכול בו. הלכנו לאורך כל הטיילת וחיפשנו מקום שהמטבח פתוח. כמו תמיד התפשרנו על מקדונלדס.

10.12

בבוקר התארגנו ונסענו נסיעה של כחמש דקות לכיוון מרכז קניות בשם Parkmore Shopping Center. במתחם הרבה חנויות ומקומות טובים לאכול בהם. לאחר סיבוב ארוך בחנויות קנינו צידנית של 26L בBig W ב25$ בגלל שהצידנית שהביאו לנו דינה ואבריימ'לה לא הייתה אטומה ולא שמרה היטב על הקור.

בערב חיפשתי המלצות על מקומות מגניבים להיות בהם במרכז מלבורן ומצאתי המלצה על הSeaLife ממש במרכז העיר. קניתי כרטיסים מוזלים עם הנחה של 10% דרך אתר האינטרנט, סה"כ 36$ למחרתיים בבוקר.

11-12.12

בילינו את היום בעיקר במנוחה. גל הלך לשחות קצת בבריכה הציבורית. בערב חזרנו לפאב שליד הנהר הגדול והפעם יצאנו מהבית בשש כדי להספיק לאכול בו. למזלנו הספקנו והזמנו מנת המבורגר ומנה של כריך אנטריקוט שהיו מעולות במחיר סביר!

13-15.12

בבוקר נסענו לסילייף במרכז מלבורן. מיותר לציין שהחיפושים אחר חנייה היו מייגעים וגם לאחר שמצאנו היינו צריכים גם לשלם הרבה כסף וגם לקחת מטרונית (שלמזלינו היה חינם) עד לסי לייף. בתחילת הגן החיות ימי היו עמדות עם כל מיני סוגים של כוכבי ים וספוגי ים כולל מדריך שעומד בבריכה במשך כל שעות היום ואפילו נותן ללטף ולגעת. מיד לאחר מכן יש מסעדה עם אוכל מהיר. המסעדה מאוד זולה והאוכל היה ממש נחמד וטעים. אכלנו המבורגר+צ'יפס+קולה ב17$ לכל אדם. לאחר מכן הולכים במסלול חד כיווני היורד כשתי קומות מתחת לפני האדמה ובסופו עולה את הקומות האלו ובמהלכן רואים כרישים, סוסי ים, דגים מיוחדים ואף פינגווינים. לאורך כל הסיור יש מדריכים כמעט בכל תחנה הנמצאים באופן קבוע ומסבירים בחינם על החיות הספציפיות שמולנו. נהנינו מאוד מהחוויה ואף שלא היינו עם ילדים היא הייתה שווה.

בדרך חזרה לרכב עלינו שוב על המטרונית ובה פגשנו בחור שתחילה היה לנו קשה לזהות אותו אך לאחר שיחה גילינו שהיינו איתו באכסנייה ב1770 ואף ישבנו איתו לשיחה קולחת אז בארוחת הבוקר. החלפנו חוויות והוא סיפר לנו שהוא בדיוק חוזר ממרכז קניות עודפים בשם D.F.O ששם יש את כל המותגים המפורסמים אך במחירים מצחיקים ועם מבצעים. החלטנו לנסוע לשם עם הרכב. בd.f.o קניתי משקפי שמש ב10$ בFlorentin EyeWear,חצי מגף עור בNova ב60$,נעל עקב ב40$ שרשרת בLovisa ב5$,תחתונים של קלווין קליין ב35$ לשלוש יח',סנדלים בWanted Shoes ב50$ וארנק בCollete בב17.24$.

בערב האחרון שלנו בבית של הסינים התלבטנו אם להתחיל לנסוע צפונה בחזרה לסידני או להמשיך מערבה לכיוון הGreat Ocean Roud המפורסם ללילה אחד. החלטנו בסוף ללכת לכביש המפורסם ולאחר מחקר קטן המליצו לנו לנסוע לכיוון Angelsea.

16.12

בבוקר התארגנו, דבר שלקח הרבה זמן אחרי תקופה כ"כ ארוכה של שהיה בבית של הסינים ונסענו לאנג'לסי. לא רצינו לעשות את כל הגרייט אושן רואוד כי הוא לוקח כמה ימים טובים ואף יותר משבוע נסיעה רק בכיוון אחד!. נסענו למרכז מידע של מטיילים כדי לשמוע קצת יותר- איפה מתחיל הנוף המדהים מהתמונות, איפה אפשר לישון וכמה זמן נסיעה זה לוקח. המדריכה אמרה לנו לנסוע לכיוון העיירה Lorne ולראות את הנוף. זו נסיעה של בערך שעתיים- שלוש ואם הנוף לא יספיק תמיד אפשר לנסוע עוד עד העיירה הבאה. לקחנו את עצתה ויצאנו לדרך. בדרך הנופים היו יותר מרהיבים ממה שאי פעם ראינו. ממש כביש על קו החוף או קצת מעליו והמים צלולים וכחולים. כשהגענו ללורן, עיירה תיירותית וקטנה, החלטנו להשאר לישון בחנייה של חוף הים, ששם היו גם שירותים ולחזור חזרה מחר בבוקר.