טיול של 6 ימים באיטליה

יום 0 – טיסה למילאנו

יום 1 – צינקווהטרה

יום 2 – לוקה ופיזה

יום 3 – סן גימיניאנו וסיינה

ימים 4-5 פירנצה

ימים 5-6 מילאנו

יום 7 – טיסה לישראל

טיילנו שני זוגות, הגיל הממוצע שלנו הוא 55.

טיסת איזיג'ט נחתה במילאנו ב-00:55. לינה בשדה התעופה במלון Moxy במרחק הליכה מהטרמינל. המלון מעוצב, ארוחת בוקר טובה. החיסרון היחיד היה שה-WiFi לא עבד כלל.

בבוקר לקחנו את הרכב השכור ונסענו ללה ספציה. בסביבות 13:00 הגענו למלון הדירות Affittacamere casa dane שיש לו צ'ק אין מוקדם ושירות טוב. השארנו את הרכב בחניון ולקחנו רכבת מהתחנה הצמודה למלון ל-Vernaza שהיא העיירה הרביעית מדרום מבין חמשת העיירות של cinqueterre.

זו העיירה שנחשבת ליפה ביותר. שוטטנו ברחובות הציוריים, אכלנו במסעדה על המזח וטיפסנו למצודת Doria ממנה נשקף נוף יפה של העיירה וסביבותיה. בדרך חזרה דגמנו קצת את העיירות השלישית והשניה Corniglia ו-Manarola וראינו שהן לא מחדשות הרבה. מסלול ההליכה הקרוב לחוף סגור כבר כמה שנים עקב מפולות סלעים ולמסלולי ההליכה ההרריים לא היה לנו זמן. בערב טיילנו בלה ספציה.

למחרת ה-7/6 נסענו ללוקה לטייל על חומת העיר העתיקה. בשלב מסויים שכרנו אופניים משפחתיים והקפנו את החומה וכטוב ליבנו נכנסנו לעיר העתיקה עם האופניים – שלא כמקובל.

משם המשכנו לפיזה, כחצי שעה נסיעה למיתחם Piazza dei Miracoli המרשים מאד ובמיוחד המגדל הנטוי המפורסם.

משם נסענו למקום הלינה בסן ג'ימיניאנו. העדפתי ללון בה מאשר בחווה באיזור וזו הייתה טעות. היינו צריכים להיסחב עם המזוודות מחניון מחוץ לעיר העתיקה, אמנם לא מאד רחוק ולעומת זאת היתרון שתיכננתי לא היה קיים כי העיירה נטולת חיי לילה. עשינו סיבוב בעיירה בערב ולמחרת בבוקר. לא ניסינו את "הגלידה הטובה בעולם".

ב-8/6 יום שישי נסענו לסיינה. חנינו בחניון סנטה קטרינה שבסמוך לו יש עליה לעיר העתיקה באמצעות סדרה של מדרגות נעות. ראינו את הפיאצה דל קמפו שפעמיים בשנה הופכת להיפודרום למירוץ סוסים. עשינו סיור בדואומו שמתמחה ברצפת שיש עם ציורים.

יצאנו מסיינה לפירנצה ובתוך פירנצה נתקענו בפקקים. החננו את הרכב בחניון של חברות ההשכרה והלכנו ברגל למקום הלינה House Novella. קיבלנו חדרים מרווחים בקומת הקרקע. המיקום היה מעולה בשבילנו – קרוב להשכרת הרכב, לתחנת הרכבת ולמרכז העיר העתיקה. בערב עוד הספקנו לעשות סיבוב ראשון בעיר.

בשבת עשינו סיור שמומלץ באתר של הלינה כמסלול לאוהבים: הדואומו שגם כאן נלווים אליו בית טבילה ומגדל פעמונים, כיכר הסיניוריה עם (העתק) פסל דוד של מיכאלאנג'לו ועוד פסלים יפים, פונטה וקיו העמוס בחנויות זהב, גני בובולי שזה מקום טוב למנוחה על הדשא ופיאצלה מיכאלאנג'לו שכרוכה בעליה לא קלה אבל ממנה רואים את כל העיר העתיקה.

בערב היה קונצרט קאמרי בכיכר הסיניוריה למרגלות הפסל של דוד. בהמשך ישבנו במסעדה בכיכר הרפובליקה עם מופע חי של שירים אמריקאים ישנים.

ביום ראשון בצהריים נסענו ברכבת מפירנצה למילאנו – שעתיים כולל החלפת רכבת בבולוניה, הכרטיסים נרכשו מראש. מלון Berna במילאנו היה במרחק הליכה מתחנת הרכבת המרכזית. רכשנו כרטיס ל-48 שעות לאוטובוס בסגנון Hop on Hop off. ירדנו בדואומו ופנינו למרכז הקניות היוקרתי גלריה ויטוריו עימנואלה ה-II.

למחרת חזרנו לדואומו ועשינו את סיור מרפסות הדואומו עם מעלית הכולל תצפיות יפות מסביב. נסענו לקסטלו ספורצסקו וראינו שבערב יהיה מופע בלט והבטחנו לחזור.

טיילנו בפארק סמפיונה ועשינו קניות של דברי ספורט ב- Decathlon. בערב חזרנו למופע הבלט של מילאנו שהיה מעניין גם למי שאינו חובב מושבע של מחול קלאסי.