שייט על הריין, מיין והדנובה, מאמסטרדם עד נירנברג, אוגוסט 2016

בחרנו (בעלי ואני, גמלאים) בשייט הזה כי התאים לנו מבחינת התאריכים והמאמץ שנדרש בטיולים.

החברה – בשביל הזהב – ההרשמה לשייט נעשתה טלפונית ואחרי שהיה כבר מפגש של הקבוצה. החומר לשייט התקבל באימייל מידית, אבל היו חסרים פרטים כגון סוג הארוחה במטוס ומקומות ישיבה בטיסה. נדרשו 3 שיחות טלפון, כל פעם עם נציג אחר ופרוט השתלשלות הענין ונשארו כמה דברים פתוחים. שירות בסך הכל ככה ככה.

הספינה AMADEUS SILVER - הספינה ישנה. החדר מסודר היטב אבל השטיח מוכתם, יש רק שני שקעי חשמל. זה ממש מעט היום על כל המכשירים שיש לטעון. המגבות ראו ימים טובים יותר אבל היו נקיות. יש לציין לחיוב שנתנו לי מין מקרר פיצפון עבור התרופות שהיו לי ודרשו קרור. לצערי שכחתי לצלם אותו. אין בספינה מים קרים והמים לשתיה הם מהשירותים או שיש לקנות מים מינרליים ב 1.25 יורו לבקבוק קטן, וממילא אין אפשרות להחזיק את המים קרים. ממש בכל הספינה אין בשטחים הציבוריים מי שתיה. השטחים הציבוריים קטנים. יש חדר מועדון בירכתי הספינה עם מכונה לקפה/תה מסוגים שונים ועוגיות, כאמור אין מים או כיור. בקדמת האניה יש בר די גדול עם כורסאות ושולחנות, מרוהט יפה ובקדמתו מרפסת פתוחה קטנה. מאחר והסיפון היה סגור בחלק מהשייט המרפסת הזאת לא הספיקה. הסיפון היה סגור מאחר והגשרים על נהר המיין נמוכים ושהייה בסיפון מסוכנת.

החדר אמנם קטן אבל מסודר היטב עם מיטות נוחות, 2 כסאות ליד החלון הצרפתי שאפשרו לשבת ולצפות בנהר תוך כדי השייט. מקסים. הנקיון השוטף היה חפיף.

חדר האוכל והאוכל – חדר האוכל מסודר יפה, השירות מצוין! האוכל מגוון וטעים, וכמובן לא כשר. אבל הקבוצה הישראלית הוותה כ- 30% מהאורחים. חלק מהישראלים לא אוכלים חזיר או פירות ים למרות שאינם מקפידים על כשרות. בחלק מהארוחות לא היתה אפשרות לבחור מנה ללא שני הפריטים האלה. המדריך, יאמר לזכותו, הקפיד לתרגם את כל התפריטים לעברית ולציין מה יש במנות, אבל הוא לא יכול לשנות את התפריט. כאן מקומה של החברה המארגנת, בשביל הזהב, לדאוג שזה לא יקרה.

הסיורים – מעניינים והערים/עיירות יפים. הסיורים היו כשלוש שעות מקסימום שהתאים טוב לאוכלוסיה בשייט. רובנו גמלאים וחלק עם בעיות הליכה. השייט איננו מתאים לאנשים בכסא גלגלים או הליכונים. הסיורים תלויים בזמני העגינה של הספינה וכך קרה שאחד הסיורים בעיר קובלנץ היה בשעה שבע בבוקר למשך שעה ביום ראשון בשבוע. הסיור התקיים בעיר רפאים.

המדריך – גדי מיכאלי. מעולה! הידע, הסבלנות, תשומת הלב לאנשים ולפרטים היו פשוט מעולים.