אוגוסט 2018 – נסענו זוג וילדה בת שנתיים לאיזור מזרח גרמניה וצפון צ׳כיה. טיול של 12 יום. התכנון :

4 ימים - סקסוניה

2 ימים - קרלובי וארי והסביבה

3 ימים – פראג והסביבה

3 ימים – ברלין

נחתנו בברלין בשדה התעופה טגל ושם אספנו את הרכב ששכרנו מראש ויצאנו מיד לדרזדן. נסיעה של שעתיים וחצי בערך.

שימו לב להיזהר עם המהירות בכבישים יש מצלמות בכל מקום.

מתארחים בצימר נחמד בכפר דרומית לדרזדן – am kirschberg. החדרים בפנסיון בסיסיים ונקיים מאוד. ארוחת בוקר אירופאית נחמדה ואיכותית. השוד הגדול הוא הגן המהמם פה – כולל לול תרנגולות ובריכה עם אווזים. הילדה באקסטזה פה ונהנית עד השמיים. וכמובן המחיר נמוך מאוד ושווה לכל כיס (כ-250₪ ללילה כולל ארוחת בוקר).

בערב הראשון נסענו למרכז העיר דרזדן – נסיעה של 12 דקות ברכב. חנינו בחניון במרכז העיר בשם Q park altmarkt. שעתיים ראשונות 4 יורו ועבור יום שלם – 25 יורו.

דרזדן לא כזאת גדולה כמו שהיא נראית במפה והכל ממש קרוב.

נכנסנו למוזיאון התחבורה (הליכה של חמש דקות מהחניון) . העלות 9 יורו למבוגר והילדה הייתה בחינם. היינו עייפים אז עברנו בזריזות במוזיאון ועלינו לקומה האחרונה שהיא קומת משחק עבור הילדים. פשוט גן עדן לפעוטות וילדים עד גיל שמונה בערך. יש שם מתחם ענק של בימבות וכבישים ומחסומים ורמזורים . בנוסף רכבות צעצוע שניתן להפעיל, ועוד המון אטרקציות שהעסיקו לנו את הילדה במשך שעה וחצי שבה יכולנו לנוח קצת.

ארוחת ערב אכלנו במסעדת אלכס דרזדן המומלצת מאוד כאן באתר. מסעדה חביבה לא יותר. הזמנו את מנת ההמבורגר גבינה המפורסמת ופסטה עם תרד שהיא גם אחת המנות המומלצות וגם בקבוק מים גדול. יצא לנו חשבון של 130₪ כולל טיפ נדיב.

בבוקר המחרת נסענו לביקור בשמורת הטבע בסטאי. פשוט מושלמת! נופים עוצרי נשימה של הסלעים והנוף מסביב. חובה לכל מי שמבקר באיזור.

מחנים בחניון Parkplatz Basteibrücke שעולה שלוש יורו. בהלוך לקחנו כרכרה עם סוסים שמביאה עד הכניסה לפארק, תכלס זה מרחק של מאה מטר וממש לא סיפור, אבל זה זול וזו הייתה חוויה עבור הילדה (1.5 יורו למבוגר, 0.5 לילד).

שימו לב ! למזלנו לא לקחנו איתנו את העגלה כי בלתי אפשרי להגיע לגשרים עם העגלה ! יש לא מעט מדרגות שצריך לעבור, אבל זה באמת לא נורא. לקחנו את הילדה על הכתפיים והיה בסדר גמור. עוד דבר הוא שצריך להחזיק את הילדים קרוב קרוב כי המעקות של הגשרים לא גבוהים ולא בטיחותיים וזה עלול להיות מסוכן עבור ילדים שובבים ! הילדה שלנו הייתה כל הזמן על הידיים מוחזקת היטב . הכניסה לפארק חינם.

אחכ חזרנו לרכב ונסענו לעיירה שקראתי עליה המלצות באחד הבלוגים – Stadt Wehlem. מראש אומרת שבעיניי זה היה בזבוז זמן. מקום מוזנח, לא תיירותי בכלל. הדבר הנחמד היחיד שם הוא מעבורת קטנה שמעבירה בנהר בין שני חלקי העיירה. אכלנו שם גלידה בבית קפה ונסענו משם. ממש מיותר.

המשכנו למבצר קוניגשטיין. גם כאן החנייה עולה כסף 5.5 יורו. הפעם לקחנו איתנו עגלה. יש אופציה (מומלצת מאוד !!) לקחת רכבת שעולה מהחנייה עד הכניסה למבצר (2.5 יורו למבוגר) אבל אנחנו לא רצינו לחכות לה (תדירות של עשרים דקות ) ועלינו ברגל עם העגלה. זו הייתה ממש טעות! העלייה מאוד תלולה וקשה, בטח ובטח עם עגלה, אבל אפשרית. למעלה שילמנו כניסה למבצר (10 יורו למבוגר, ילדים עד גיל 6 חינם) ועלינו במעלית למבצר עצמו. המבצר יפהפה והנוף עוצר נשימה. ההיסטוריה צועקת מכל פינה שם. אכלנו שם ארוחת צהריים במסעדה המקומית (די יקר ולא טעים) והמשכנו לטייל. לרוב התצוגות לא יכולנו להיכנס עם העגלה כי היו הרבה מדרגות אבל פה גם טיול על החומות עושה את העבודה.

בדרך חזור חטפנו צילום ממצלמת דרך אז שוב , שימו לב להקפיד על מהירות הנסיעה בהתאם לשילוט !

ביום השלישי הלכנו לטייל בדרזדן עצמה . שוב חנינו בחניון אלטמרקט ויצאנו לכיוון מרפסת ברוהל ( לא עלינו כי היו מדרגות והיינו עם עגלה ) והתקדמנו לכיוון אופרה זמפר וארמון צווינגר. כל האיזור בשיפוצים אז זה קצת פוגם ביופי של המקום ומצריך הרבה מעקפים בדרך שבה הולכים. יחד עם זאת מדובר במבנים מרשימים בהחלט. בתוך ארמון צווינגר נכנסנו למוזיאון המתמטיקה והפיזיקה (6 יורו למבוגר). בעיניי לא ממש מעניין- שלושה חדרים עם מכשירי מדידה, טלסקופים ומפות העולם. זה הכל.

המשכנו לכיוון סמטת הקניות (הכל נורא קרוב) .

קצת שופינג ורגליים עייפות .