טסנו לאירלנד מסוף מאי ועד תחילת יוני. זה המסלול שעשינו.

יום 1:

תפסנו טיסה מלונדון לאירלנד ונחתנו בשדה התעופה של דבלין. תפסנו אוטובוס עירוני רגיל לדבלין, זה היה מאד זול והנסיעה הייתה קצרה. ניצלנו את היום בשביל להסתובב בעיר. ראינו את טריניטי קולג', את הטירה, את בית העירייה ואת הקתדרלה. בערב תפסנו אוטובוס אל סניף של באדג'ט, לא רחוק ממרכז העיר בשביל לשכור רכב. נסענו עם הרכב אל המלון שלנו שהייתה בו חנייה בחינם. החנינו את הרכב, השארנו את המזוודות וחזרנו אל מרכז העיר עם רכבת. אכלנו ארוחת ערב בדיינר אמריקאי נחמד וסיימנו את היום.

יום 2:

את היום השני התחלנו בנסיעה של 35 ק”מ דרומה לפאוורס קורט, שם ראינו מפל מאד יפה. טיילנו גם קצת בשבילים מסביב והיה מאוד נחמד. משם נסענו אל מרכז התיירות של הפארק הלאומי הרי וויקלו, שנמצא בדרום הפארק ונקרא גלנדלו. משם יוצאים כמה מסלולים באורכים שונים. בחרנו במסלול יחסית קצר אבל נחמד שלקח אותנו לראות אגם ומפל קטן.

כשסיימנו להסתובב בפארק, נסענו 150 ק”מ דרומה אל המגדלור הוק. עד שהגענו המגדלור כבר היה סגור ולא יכולנו להיכנס, אבל הסתובבנו קצת באזור היפה הזה ונהנינו מהנוף. משם נסענו 58 ק”מ לעיר ווטרפול. החנינו את האוטו במלון שישנו בו והלכנו קצת להסתובב בעיר. היה כבר מאוחר והכל היה סגור, אבל בכל זאת ראינו את החנות קריסטלים המפורסמת ואת הרובע הויקינגי. היה נחמד למרות שהיה סגור.

יום 3:

יצאנו בבוקר מווטרפול ונסענו 70 ק”מ אל רוק אוף קאשל. נכנסנו והסתובבנו באתר הנחמד ואחרי זה גם ירדנו לראות הריסות שהיו למטה בגבעה. היה נחמד ובחינם, אבל אפשר לוותר אם אין זמן או שמתעצלים. משם נסענו 20 ק”מ לטירה של קהיר. נכנסנו לטירה הנחמדה הזאת והעברנו שם מעט זמן.

משם נסענו 85 ק”מ דרומה אל העיר קוב. חנינו שם ליד הקתדרלה המרשימה וירדנו במדרגות אל העיר. הלכנו לראות את המוזיאון של הטיטניק. היה נחמד, אבל אפשר לוותר. משם נסענו 30 ק”מ אל טירת בלארני. עלינו לטירה, איפה שמנשקים את האבן, וטיילנו בגנים היפים שם. לא היה לנו המון זמן, אבל הספקנו להינות בגנים. כשסיימנו, נסענו 10 ק”מ לקורק, איפה שבילינו את הלילה. הגענו לקורק בלילה ויצאנו בבוקר. לא הסתובבנו שם כמעט בכלל, כי זאת הייתה עיר די מגעילה, ולא הרגשנו צורך לבזבז שם זמן.

יום 4:

יצאנו בבוקר מקורק ונסענו לאורך החוף הדרום מערבי. נסיעה של כ-180 ק”מ. יש שם כמה נקודות תצפית יפות כמו ליידי'ז וויו ומול'ס גאפ ומאד מומלץ. בסוף הנסיעה הגענו אל הפארק הלאומי של קילארני. בפארק יש מסלולי הליכה נחמדים ולא קשים מדי. ראינו מפל יפה ונהנינו מהנוף. היה שם מאד נחמד. נסענו משם לראות את טירת רוס. עוד טירה נחמדה. אחרי זה נסענו לקילארני ששם ישנו.

יום 5:

ביום הזה נסענו את הטבעת של קרי.

נסענו 20 ק”מ לבלאק וואלי. חנינו את האוטו ועשינו הליכה ארוכה בשביל לראות נוף שהמליצו עליו. ירד גשם מטורף ונורא נרטבנו, אז בסוף ויתרנו וחזרנו לאוטו מבלי להגיע לקצה. משם נסענו 53 ק”מ למבצר סטייג. מבנה ישן ונחמד, היה קצת קשה למצוא אותו. המשכנו משם בסיבוב הדרומי של הטבעת של קרי. המשכנו עד לאי ולנטיה שאליו הגענו דרך הגשר. זאת הייתה סך הכל נסיעה של 110 ק”מ.

האי ולנטיה די גדול וניתן לנסוע אליו עם רכב. יש שם כמה נקודות מעניינות לראות. התחלנו בנסיעה אל תצפית שבה רואים את הצוקים המרשימים של האי. אחרי זה נסענו לראות שעון יפה במרכז האי. נסענו לראות מאובנים ששם הייתה ירידה קרובה למים שהגלים נשברים על הסלעים וזה היה מאד מרשים. סך הכל היה שם מאד נחמד ובהחלט מומלץ. ירדנו מהאי והתחלנו את החלק הצפוני של הטבעת של קרי. נסענו על כביש R564 והגענו אל חוף רוסביי שהיה מאד נחמד. המשכנו את החלק הצפוני של הטבעת של קרי עד שהגענו לעיר טראלי שבה ישנו.

יום 6:

ביום הזה עשינו את הטבעת של דינגל.

נסענו לחוף אינץ' הנחמד. משם המשכנו על כביש N86 שמתפתל על הצוק ליד הים. יש שם הרבה עצירות לתצפית. אחד האזורים היותר יפים באירלנד. סך הכל הטבעת הייתה נסיעה של כ-140 ק”מ.

כשסיימנו את הטבעת נסענו עוד 110 ק”מ לעיר לימריק. השארנו את האוטו במלון והלכנו להסתובב בעיר. היו שם כמה דברים נחמדים לראות כמו טירה, כנסייה ואבן שאמורה להיות חשובה.

יום 7:

בבוקר נסענו נסיעה קצרה לבונראטי ונכנסנו שם לטירה נחמדה. יש שם גם גנים נחמדים להסתובב בהם. יש שם שחקנים שמשחקים כאילו הם חיו שם בעבר. מאד נחמד להעביר שם כמה שעות.

משם נסענו כ-70 ק”מ לצוקים של מוהר. אולי האתר הכי מפורסם באירלנד. העברנו שם כמה שעות.

נסענו משם אל אזור הבארן, אזור שכולו סלעים אפורים גדולים. חוץ מליהנות מהנוף היוצא דופן, גם ראינו שם איזה מבנה מעניין (דולמן) ששווה לעצור בו. נסענו משם 55 ק”מ לעיר גלוואי ששם ישנו. עיר לא מעניינת במיוחד. סתם מקום לישון בו.

יום 8:

נסענו בבוקר 35 ק”מ לנמל רוסה-ויל משם תפסנו מעבורת אל האי הגדול מבין איי אראן (אינישמור). כשהגענו לאי, עלינו על אחד מהמיניבוסים שמציעים סיור בעיר. היה לנו נהג נחמד שלקח אותנו לסיבוב ונתן הסברים. עצרנו בנקודת תצפית שבה רואים כלבי ים. ראינו את הצוקים של האי והריסות עתיקות. כשסיימנו את הסיור, חזרנו אל נקודת ההתחלה ששם יש כמה חנויות. הסתובבנו קצת ותפסנו מעבורת בחזרה.

נסענו משם לעיר אתלון, כ-125 ק”מ, שם ישנו את הלילה. עיר לא מעניינת במיוחד. רק מקום לישון בו בדרך לדבלין.

יום 9:

ביום האחרון נסענו 125 ק”מ בחזרה לדבלין. החזרנו את הרכב. היה לנו עוד כמה שעות לשרוף בעיר לפני שנסענו לשדה התעופה וטסנו הביתה.