שוב שדה תעופה (אם אפשר לקרוא להאנגר ומסלול המראה בבאדן באדן, שדה תעופה), מכין את עצמי נפשית, לטיסה באוטובוס המעופף של חברת ריינייר, שבשיא חוצפתה טוענת שזה מטוס.
והפעם- טיול שווקי חג המולד בעיירות הציוריות של דרום מזרח גרמניה.
שבעה ימים מרתקים, באזור העתיק ומלא הסטוריה (כלל לא חיובים מנקודת ראות יהודית) של חבל פרנקוניה.
והשווקים? הם האותנטים, ייחודיים, נושאים עימם מסורות בנות מאות שנים.
בחלקם מתקיימים פסטיבלים רבגוניים מעניינים. חלקם שווקים מקומיים. שלובים בפסיפס מהמם של מבנים וכיכרות בני מאות שנים.
ישנם עיירות שבהם פועל שוק קטן לרווחת התושבים המקומיים. באחר, שווקי סוף שבוע אזוריים גדולים, הכוללים הופעות וחגיגות. בערים הגדולות (ביקרנו בנירנברג ובשטוטגטרט) ישנם שווקים מגה גדולים, מגוונים ומלאי פעילויות, כגון החלקה על הקרח, לונה פרק קטן, ועשרות אלפי אנשים שגודשים את הרחובות בקור של אפס מעלות.
גולת הכותרת הינם הכפרים והעיירות המתהדרות בהסטוריה בת 1000 שנה!!!. החומות ומגדלי השמירה, הבתים שבנויים בסגנון פאכברג המסורתית (שילוב של עץ עם טיט), הקתדרלות הישנות והמסוגננות, מאפשרים הצצה חווייתית לחיים של ימי הביניים. וכל עיירה עם הייחוד שלה. האחת, בתיה מקושטים בציורי קיר מרהיבים. האחרת בתיה צבעוניים ושמחים. וכמובן הפסטיבלים השנתיים. הססגוניות, המוסיקה, הבגדים, ההופעות, המשחקים, המטעמים ואופן הכנתם, כאילו נלקחו מסרט תקופתי.
התפאורה, בדמות הקתדרלה היפה, המבנים בני מאות בשנים והטירה בקצה הגבעה שמשקיפה על העיר, השלימו חווייה מהממת, כזאת שנחקקת בזכרון. תוסיפו לכל זה את מעטה השלג הטרי, שכיסה את הנוף, ותקבלו אווירת חג מולד מושלמת. אפילו אשתי מיה, שבשבילה בנימינה הינם פסגת היצירה האלוהית, הודתה, שהכפרים שבהם טיילנו יפים ומיוחדים, ומהווים תחרות, אך סייגה קלות באומרה, שמזג האוויר בארץ, עדיין מטה את הכף לטובת המושבה הקסומה שלנו.
אז זהו. חוזרים. לא פשוט. מנחמת העובדה ששנה הבאה, אני חוזר לכאן כמדריך!! כן, החלטתי לשדרג את קדחת הנסיעות ולהדריך מטיילים בדרכים שכבר חקרתי. אז למעוניינים (זוגות), הביעו רצונכם בהודעה פרטית. יש מקום ל-14 בסך הכל.
זהו המקום להודות לשותפים הטבעיים שלנו לטיולי החורף, יערי (צאר ניקולאי הראשון) וסיגל (יערית) רייניש, על החוויות, הזרימה והארגון. היה כיף גדול!!
 עד עד לפעם הבאה...