תחבורה ציבורית ומוניות בפורטו ”תחבורה ציבורית בפורטו“

התנועה בפורטו ובגיאה היא בעליות או מורדות. השימוש בתחבורה מקל מאוד בעיקר אם רוצים לחזור מהדורו לכיוון העיר. התחבורה הציבורית בפורטו מבוססת על אוטובוסים, מטרו, חשמליות ורכבות. המטרו מגיע לשדה התעופה ולכל תחנות הרכבת. קו מטרו צהוב חוצה את העיר מצפון לדרום ועובר מעל גשר לואיס לתוך גאיה.

הרכבות מנוהלות ע”י חברת CP והיתר ע”י חברת STCP. פורטו וגאיה הסמוכה מחולקות לאזורי נסיעה (z 1-9) ובהם תעריפי הנסיעה שונים. העיר העתיקה ברובה z1, ש.ת z4. האיזורים לא נמצאים בטבעות אלא לפי שכונות/רובעים. כרטיס הנסיעה נקרא Andante ועלותו כגולם חצי אירו. ניתן לרכוש אותו במכונות, בדלפקים ובדוכני עיתונים בעיר. עליו ניתן להטעין כרטיסי Viagem לנסיעה בודדת (1.2 אירו לזון 2) או יומי בחמש אירו. ניתן לטעון מספר נסיעות או מספר ימים. על כל 10 טעינות במכה אחת מקבלים טעינה נוספת חינם.

כרטיסי הויאגם מוגבלים לנסיעה באיזור הנסיעה שנבחר. כך שמעבר לאזור אחר מחייב רכישת כרטיס נוסף ומתאים. לא ניתן לערבב בכרטיס טעון כרטיסים מסוגים שונים. טעינה שכזאת תבטל את כל הטעינות הקודמות שלא נעשה בהן שימוש. את הכרטיס ניתן להחזיר ולקבל את הפקדון של מחצית האירו. כרטיסי האנדנטה אינם מתירים שימוש ברכבות, מעליות (2.5 אירו) וחשמליות (2.5-5 אירו) בעיר העתיקה.

ישנו כרטיס נוסף הנקרא andante tour שעלותו 7 אירו ליום או 15 אירו לשלשה ימים. ניתן לעשות בו שימוש בכל אזורי הנסיעה ללא תוספת מחיר. ניתן לרכוש אותו רק בדלפקים בתחנות הרכבת, בשדה התעופה ובחלק מתחנות מטרו בדלפק. בכל כניסה לכלי תחבורה יש להעביר את הכרטיס על הקורא. הכרטיסים הם אישיים וכל נוסע צריך כרטיס. אתר התחבורה: www.stcp.pt/en

לכל המידע על פורטו פורטוגל
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות