ערים בגרמניה - מהן הערים המרכזיות של גרמניה?

ברלין, מינכן ופרנקפורט הן רק כמה מבין ערים בגרמניה, אליהן מגיעים מדי שנה מיליוני תיירים. הערים בגרמניה יפות, גדולות, מודרניות ומציעות למבקרים בהן שילוב מרתק בין היסטוריה מורכבת להווה משגשג. בכתבה שלפניכם, תמצאו מידע על ערים בגרמניה, שניצבות בראש רשימת יעדי הביקור במדינה.
מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: ערים בגרמניה - מהן הערים המרכזיות של גרמניה?
© איתמר ברק

עדכון סטטוס קורונה נכון ל-17/11/2020

 • בגרמניה הוטל סגר חלקי והוטלו הגבלות על מעבר ממחוז למחוז.
 • חובה לעטות מסכות בחנויות ובתחבורה הציבורית
 • התחבורה הציבורית פועלת במתכונת מצומצמת
 • המסעדות ובתי הקפה פתוחים לטייק אווי בלבד.
 • בברלין הוטל עוצר לילי.
 • עבור אזרחי ישראל, ישנה חובת בידוד של 12 יום, בשובם לארץ.
לוגו וירוס קורונה
גולשים יקרים, אנו עושים כמיטב יכולתנו להציג כאן את המידע העדכני ביותר האפשרי. כיוון שהמצב משתנה באופן תכוף, המידע המוצג כאן הוא להתרשמות בלבד ואינו מחייב. לקבלת מידע מחייב על מצב ומגבלות הקורונה ביעד הנסיעה שלכם, יש לפנות אל חברת התעופה/חברת הנסיעות או רשויות המדינה ביעד הנסיעה שלכם. תודה!

ברלין

בירת גרמניה, ברלין (Berlin), היא אולי המרכזית שביעדי הטיסות לגרמניה. זוהי עיר מדהימה, שמשלבת בין עבר לעתיד ומאפשרת למבקרים בה להתרשם מאתרים היסטוריים חשובים, לצד מבנים מודרנים, שמהווים את פסגת האדריכלות העכשווית. מספר אתרי החובה בעיר הוא רב ומלבדם, חשוב להקדיש זמן לשיטוט ברחובותיה, על מנת לספוג את האווירה המיוחדת של הגדולה מבין הערים בגרמניה. מי שמבקש לצאת לכמה ימים של נופש בגרמניה, יוכל בהחלט לעשות זאת בברלין.

נמצאים בה מוזיאונים מצויינים, בהם מוזיאון הפרגמון המפורסם, שמהווה חלק מאי המוזיאונים, ניצב בה מבנה הפרלמנט הגרמני, הרייכסטג המרשים, שמשלב בין אדריכלות מודרנית לעתיקה, נמצאים בה שרידים עתירי גרפיטי של חומת ברלין, שהגדירה במשך שנים רבות את אופייה של אירופה, פועלים בה אתרים חשובים, בהם המוזיאון היהודי, המעידים של היישוב היהודי המבוסס, שהתקיים בה ועל תקופת השואה, שהביאה להכחדתו, יש בה חיי לילה שגורמים לכל שאר הערים באירופה להחוויר וכמובן, אפשרויות בלתי מוגבלות לקניות במחירים, מהזולים ביבשת.

למידע נוסף על ברלין >>

למידע על מסעדות בברלין >>

מינכן

בירתו של חבל בוואריה בגרמניה, מינכן (Munich), מהווה את אחד היעדים המרכזיים במהלך ביקור בגרמניה ומשמשת גם כנקודת מוצא נוחה לטיולים ברחבי גרמניה ובמדינות השכנות. מי שמגיע לביקור במינכן, לא יפספס את כיכר מריאן (Marienplatz), אשר בלב העיר ורחובות הקניות שמקיפים אותו. במינכן נמצאים גם כמה מהמוזיאונים הבולטים של גרמניה ובראשם ה-Alte Pinakothek, בו מוצגות יצירות של טובי האמנים הקלאסיים. האצטדיון האולימפי, אשר בצפון מינכן, הוא המתחם בו התקיימו משחקי האולימפיאדה בשנת 1972. בתחומיו נמצא גם האצטדיון הידוע של קבוצת הכדורגל "באיירן מינכן".

סמוך לאצטדיון, נמצא המתחם הגדול של חברת מכוניות היוקרה BMW, שכולל, מלבד משרדי החברה, גם את מוזיאון BMW ואת מפעל המכוניות. האירוע הידוע ביותר במינכן הוא, כמובן, האוקטוברפסט, חגיגת שתייה המונית, שמתקיימת מדי שנה בחודש אוקטובר באוהלי ענק ומושכת המונים, מכל רחבי אירופה.

למידע נוסף על מינכן >>

פרנקפורט

פרנקפורט (Frankfurt) נחשבת בעיקרה לעיר עסקים, אך, למעשה, לא מעט תיירים נכנסים בשעריה של העיר החמישית בגודלה בגרמניה. חלקים רבים של העיר נחרבו במהלך מלחמת העולם השנייה, אך עברו שחזור מאסיבי. האזור המרכזי בעיר, שעבר שחזור כזה, הוא מרכזה ההיסטורי של פרנקפורט, ה-Römerberg, כיכר המוקפת בניינים צבעוניים, שהמרכזי בהם הוא בניין העירייה של העיר. זוהי עיר הולדתו של הוגה הדעות הידוע גתה והבית בו התגורר בעיר, משמש כיום כמוזיאון. בנוסף לו, חובבי מוזיאונים יהנו מאוד משורת המוזיאונים, שניצבת מעברו השני של הנהר, אותו ניתן לחצות על גבי מספר גשרים.

מי שמחפש מעט טבע, יוכל לעשות זאת בצעידה מהנה לאורך הטיילת של נהר המיין (Main), שחוצה את העיר וגם אוהבי הקניות יהנו מאוד משורת החנויות ובתי הכלבו, שניצבים לאורך מדרחוב ה-Zeil המרכזי של העיר.

למידע נוסף על פרנקפורט >>

שטוטגארט

שטוטגארט (Stuttgart) היפה היא בירתו של חבל באדן וירטמברג ( (Baden-Württembeהמוכר כאזור בו שוכן יעד הטיולים הפופולארי - היער השחור בגרמניה. העיר הגדולה היא מקום מושבם של המוזיאונים המפורסמים של רכבי היוקרה מרצדס ופורשה, שהביקור בהם הוא חובה, ולא רק לחובבי הרכב. מלבדם, יש בה עוד כמה מוזיאונים מעניינים ובראשם, הגלריה לאמנות של שטוטגארט (Staatsgalerie). הכיכר המרכזית בעיר היא השלוס פלאץ (Schlossplatz) היפה. היא מוקפת במזרקות ובמרכזה ניצב בניין הארמון החדש (Neues Schloss).

שטוטגארט ידועה גם כמרכז היין של גרמניה, זאת בשל מטעי הגפנים, שסובבים אותה ובחודשים מאי-אוקטובר ניתן לצאת למסלול בדרך היין בעיר. רחוב הקניות המרכזי של שטוטגארט הוא קוֹניגשטראסה (Königstrase).

למידע נוסף על שטוטגארט >>

קלן

העיר קלן (Cologne) היא הרביעית בגודלה מבין הערים בגרמניה ואחת מהיפות במדינה. צריחיה של הקתדרלה הגותית של קלן (Kölner Dom) נישאים מעל גגות העיר ומבנה זה הוא אחד המתויירים ביותר במדינה כולה. ממגדל התצפית שלה נשקף נוף מרשים של העיר. זוהי עיר בעלת היסטוריה ארוכת שנים ועד היום נמצאים בה שרידים מרשימים מהתקופה הרומית.

בעיר פועלים גם מספר מוזיאונים מעניינים, בהם מוזיאון Wallraf-Richartz/Ludwig, שבו, בעיקר, יצירות של אמנים מקומיים ומוזיאון Romisch-Germanisches, בו מוצגת יצירה מרכזית אחת: הפסיפס של דיוניסוס. קלן ידועה בשל הפסטיבל השנתי, המתקיים בה בתחילת האביב מדי שנה.

למידע נוסף על קלן >>

המבורג

הנמל של המבורג (Hamburg) הוא הנמל הגדול בגרמניה והשני בגודלו באירופה כולה. בדומה להרבה ערים בגרמניה, גם המבורג הופגזה קשות במהלך המלחמה ובנייניה עברו שיקום מורכב, שהצליח להשיב את אופיים ההיסטורי. המבורג, השוכנת על גדות נהר האלבה (Elbe) היא עיר ירוקה, המשופעת במים ובפארקים רחבי ידיים, שהעניקו לה את הכינוי המחייב "ונציה של הצפון". זוהי עיר משגשגת ביותר, שמהווה את מרכזן של חברות התקשורת והמדיה במדינה, כמו גם אבן שואבת לתעשיית האופנה ועסקי הבידור.

למידע נוסף על המבורג >>

דיסלדורף

דיסלדורף (Düsseldorf), העשירה מבין הערים בגרמניה, היא עיר אלגנטית, שבה ניצבים גורדי שחקים מודרניים לצד בניינים, ששוחזרו בעקבות ההרס של מלחמת העולם השנייה. בירתו של חבל הריין-ווסטפליה (Rhine-Westphalia) החלה את דרכה ככפר דייגים קטן, וכיום זוהי עיר עתירת פעילות של בנקים, תאגידים וחברות מסחריות, היושבת על שתי גדותיו של נהר הריין - חלקה העתיק על הגדה הימנית וחלקה התעשייתי על הגדה השמאלית.

למידע נוסף על דיסלדורף >>

לתחילת הכתבה

רוצים לקרוא עוד על ערים בגרמניה? הכתבות הבאות עשויות לעניין אתכם:

יעדי הכתבה

עדכון סטטוס קורונה נכון ל-17/11/2020

 • בגרמניה הוטל סגר חלקי והוטלו הגבלות על מעבר ממחוז למחוז.
 • חובה לעטות מסכות בחנויות ובתחבורה הציבורית
 • התחבורה הציבורית פועלת במתכונת מצומצמת
 • המסעדות ובתי הקפה פתוחים לטייק אווי בלבד.
 • בברלין הוטל עוצר לילי.
 • עבור אזרחי ישראל, ישנה חובת בידוד של 12 יום, בשובם לארץ.
לוגו וירוס קורונה
גולשים יקרים, אנו עושים כמיטב יכולתנו להציג כאן את המידע העדכני ביותר האפשרי. כיוון שהמצב משתנה באופן תכוף, המידע המוצג כאן הוא להתרשמות בלבד ואינו מחייב. לקבלת מידע מחייב על מצב ומגבלות הקורונה ביעד הנסיעה שלכם, יש לפנות אל חברת התעופה/חברת הנסיעות או רשויות המדינה ביעד הנסיעה שלכם. תודה!

כתבות מומלצות עבורך על גרמניה