טיול מאורגן לברלין - למה כדאי לצפות?

טיול מאורגן לברלין הוא דרך מצויינת לבקר באחת הערים המתויירות בעולם. ריבוי האתרים בה וחשיבותה ההיסטורית הופכים את יתרונו של טיול מאורגן לברלין לברור - טיול בהדרכתו של מדריך מנוסה, מסלול מתוכנן היטב וטעימה מהמיטב שיש לעיר המרתקת להציע. על יתרונותיו של טיול מאורגן לברלין - בכתבה שלפניכם.
עמית פלד - מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: טיול מאורגן לברלין - למה כדאי לצפות?
© איתמר ברק

טיול עצמאי או מאורגן לברלין - מה כדאי?

ברלין היא עיר מרתקת, שמשלבת בין ישן לחדש ואוצרת בתוכה היסטוריה ארוכת שנים ודגש מיוחד על היהדות. על מנת ליהנות מהעיר, להכיר אותה היטב ולדעת מה עומד מאחורי כל אחד מהמונומנטים הגדולים שלה, כדאי לקרוא עליה ולהתכונן מראש. טיול עצמאי בברלין מתאים למי שמוכן ללמוד עליה טרום הנסיעה ולבנות מסלול באופן עצמאי. ריבוי האטרקציות שבעיר והעובדה שלרבות מהן יש משמעות חשובה בהיסטוריה העולמית בכלל והיהודית בפרט, הופכת את היתרון הטמון בטיול מאורגן בברלין לגדול במיוחד - טיול מאורגן לברלין יבטיח ביקור באתרים החשובים ביותר בעיר, תוך מתן הסבר והדרכה מפי מדריכים מנוסים.

 מעבר להדרכה צמודה, טיול מאורגן בברלין הוא בעל יתרונות נוספים:

  • לינה במלונות טובים, לרוב בני ארבעה כוכבים, במיקום מרכזי בעיר, על בסיס ארוחות בוקר.
  • אוטובוס תיירים שאוסף אתכם מפתח המלון עד האתרים ובחזרה.
  • כניסות לאתרים, הכלולות במחיר הטיול.
  • טיולי יום אל מחוץ לברלין.
הרייכסטאג, טיול מאורגן בברלין, צילום: עמית פלדהרייכסטאג, טיול מאורגן בברלין, צילום: עמית פלד

לראות יותר בזמן מוגבל

במסגרת טיול מאורגן לברלין מובטח לכם שתגיעו אל כל אתריה המרכזיים והחשובים של העיר. כך, תבקרו בשער ברנדנבורג, בבית הפרלמנט הגרמני - הרייכסטאג, במגדל הטלויזיה שבאלכסנדרפלאץ, בשרידיה של חומת ברלין ובאחד המוזיאונים הגדולים של העיר. ביקור בברלין לא יהיה שלם ללא התייחסות לפן היהודי של העיר ולכן, גם מקומם של האתרים היהודיים לא נפקד במסגרת טיול מאורגן לברלין ובהם המוזיאון היהודי המרשים, בית הכנסת החדש, בעל כיפת הזהב שנראית למרחוק, אנדרטת השואה, הסמוכה לשער ברנדנבורג ובית הקברות היהודי הישן, בו קבור הפילוסוף היהודי משה מנדלסון.

 טיול מאורגן לברלין כולל, בדרך כלל, גם יציאה מהעיר וביקור באחת הערים הסמוכות אליה, בראשן הערים דרזדן ופוטסדם. פוטסדם היא עיר נעימה, הנמצאת במרחק נסיעה קצר מברלין והאתר המרכזי בה הוא הארמון המרשים סאן סוסי, על גניו המטופחים. דרזדן היא בירתו של חבל סקסוניה בגרמניה, זוהי עיר יפה עם מבנים מרהיבים, בהם בית האופרה וכנסיית גבירתנו ששוקמה לחלוטין אחרי מלחמת העולם השנייה. ביקור נוסף שאופייני לטיול מאורגן בברלין הוא בעיר וונזה, שעל שפת האגם שלה התקיימה ועידת וונזה המפורסמת, בה הוחלט על הפתרון הסופי.

 מי שירצה זמן לשוטטות עצמאית בעיר יוכל לעשות זאת במהלך הערבים, שיהיו לרוב פנויים. זו הזדמנות טובה להתוודע לחיי הלילה של ברלין, שידועים בכל אירופה, ולבקר במקומות בילוי כמו מתחם ההאקשה הופה או באחד המועדונים/הברים החמים של העיר.

טיול מאורגן לברלין - האם משתלם?

מחירו של טיול מאורגן לברלין משתנה בהתאם למספר הימים ומחירם של טיולים שאורכם בין שישה ימים לשמונה ימים נע בין 900 דולר ל-1,400 דולר. אם לוקחים בחשבון שטיולים אלה כוללים טיסות הלוך ושוב, לינה במלונות ארבעה כוכבים וארוחת בוקר, כניסה לאתרים בתשלום, ביקור באתרים מחוץ לעיר, מדריך מנוסה ואוטובוס תיירים צמוד, מגיעים למסקנה, שההבדל בין טיול עצמאי בברלין לבין טיול מאורגן בברלין אינו כה גדול.

לתחילת הכתבה


 רוצים לקרוא עוד על טיול לברלין? הכתבות הבאות עשויות לעניין אתכם:

יעדי הכתבה

הזמנת כרטיסים מראש

בשיתוף Ticketbar

כתבות מומלצות עבורך על ברלין